Гладких і Квурт у "Великому вечорі" з Диким (30.10)

Розміщено: 30.10.2018

У студії обговорили візит депутатів Європарламенту до Києва, призначення нового голови Київської ОДА Олександра Терещука і опалювальний сезон в Україні.

Валентин Гладких прокоментував візит депутатів Європарламенту до Києва і рівень свободи слова в Україні.

"Все пізнається в порівнянні. Якщо порівнювати стан свободи слова в Україні сьогодні і стан свободи слова в Україні на початку 2000-х, то, напевно, відрізняємося в кращу сторону. Якщо порівнювати з тим, якою має бути ситуація в інформаційній сфері та в засобах масової інформації, то, безумовно, нам треба ще багато чого зробити. Причому треба багато зробити як на законодавчо рівні для того, щоб забезпечити баланс, тому що ми балансує між свободою словами і захистом інформаційного простору від брехні і тому подібного. Коли ми говоримо про брехню, про пропаганду, про якісь втручання зовнішніх сил, то це повинна побут НЕ суб'єктивна оцінка, а чіткі законодавчо встановлені критерії, за допомогою яких будуть це встановлювати", - зазначив політолог.

У свою чергу, Володимир Квурт заявив, що права людини і свобода слова, безумовно, є базовими цінностями.

"Безумовно, це базові цінності. Як факт те, що ми сьогодні говоримо про можливість утиски свободи слова в Україні або про рішення, які приймає Верховна Рада, каже, що не все так безнадійно. Шлях до Європи не швидкий. Нам необхідно вчитися. Необхідно відмовитися про розділення суспільства на два полярних полюса. Відмовитися від права істини, тобто, що одна зі сторін володіє правдою. Відповідно нам буде простіше сприймати все, що відбувається і в інформаційному полі, навчитися критично осмислювати те, що звучить з екранів. Додає трагічності нашої ситуації війна з нашим сусідом і спонукає наших депутатів приймати рішення, може, не в тому ключі, в якому необхідно було їх приймати", - повідомив гість програми

Гості "Великого вечора" на NEWSONE з Віталієм Диким - міський голова м Винники з 2015 року і секретар Львівської міськради в 2006-2010 років Володимир Квурт та політолог Валентин Гладких.