Андрій Рева в "Великому вечорі" з Віталієм Диким (25.06)

Розміщено: 27.06.2019

У студії програми "Великий вечір" з Віталієм Диким обговорили пенсійний вік в Україні, мінімальну зарплату в Україні, рівень безробіття в Україні.

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про те, що в Україні близько 30% сектора економіки знаходиться в тіні.

"У жодній країні Європи немає такої тіньової економіки, як в Україні. Я недавно був в Литві, у квітні. Я бачив Литву через 30 років після того, як був там вперше. Так ось, якщо ви пройдетеся по вулицях Києва і подивитесь як одягнені люди, які машини й що взагалі відбувається. І пройдетеся по Вільнюсу, я беру чек столиць двох країн, це при тому, що в Литві 850 євро середня заробітна плата, а в Україні більш як 300, то ви побачите різницю — вона не на користь Литви. Я хочу сказати, що у нас близько 30% сектора економіки знаходиться в тіні й це правда ", — підкреслив він.

Крім того Рева вказав, що для підвищення пенсій і заробітних плат потрібен ресурс.

"Для того щоб подолати бідність, низькі пенсії, щоб вони були вище, щоб збільшити заробітну плату — потрібен ресурс. Якщо ви порівняєте рівень оподаткування фонду оплати праці в Литві й в Україні, то ви зрозумієте, що в Україні розмір платежів з заробітної плати та нарахувань на заробітну плату нижче, ніж в Литві. Ви не знайдете жодну країну в ЄС у якій був би рівень навантаження на фонд оплати праці нижче, ніж в Україні. Коли я сьогодні чую що потрібно ще знизити, то я просто не розумію чим ці люди керуються, коли говорять такі речі", - пояснив він.


Гість студії NEWSONE з Віталієм Диким і Оленою Кирик — Андрій Рева, міністр соціальної політики.


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.