"Особиста територія. Незалежність: з перших вуст" (24.08)

Розміщено: 26.08.2019

У святковому випуску програми "Особиста територія. Незалежність: з перших вуст" з Оленою Кирик і першим президентом України Леонідом Кравчуком обговорили голосування комуністів за Акт незалежності, заборону комуністичної партії, вибір символіки України, створення СНД, ризики для життя, "кравчучку".

Перший президент України Леонід Макарович Кравчук радий, що вдалося використати шанс для проголошення незалежності України.

"Я дуже щасливий, що цю ідею (незалежності України - Ред.) підтримали дуже активно Лук'яненко, Павличко та інші справжні патріоти, які зрозуміли що потрібно використовувати шанс, ситуацію, настрій, енергію і емоції, не здатність Радянським Союзом більше управляти Україною і настрій українського суспільства, політичної еліти, щоб здобути незалежність", - розповів він.

Леонід Кравчук підкреслив, що за незалежність України проголосувало 346 народних депутатів.

"Ця цифра стала реальністю тому, що голосували комуністи. У залі було 375 комуністів, не комуністів було чоловік 100. Таким чином, якби комуністи не проголосували, то не було б незалежності. Комуністи були змушені голосувати під тиском людей, настрою, ситуації. Всі бачили, що Радянський Союз уже тріщить і треба було приймати швидкі рішення в інтересах українців", - зазначив Кравчук.

Перший президент також розповів, що незалежність України в світі почали визнавати лише після Всеукраїнського референдуму.

"Значення референдуму настільки величезна, що жодна країна в світі після проголошення незалежності 24 серпня не визнала Україну. Тільки після референдуму почали визнавати. З 1-го грудня по 1-е січня 1991 року нас визнало близько 50 країн. Я кожен день відповідав на привітання, на телеграми — такий активний був процес підтримки незалежної України світом", - підкреслив він.

 

Гість програми "Особиста територія" з Оленою Кирик — Леонід Макарович Кравчук, перший президент України після здобуття нею незалежності, Голова Верховної Ради України в 1990-1991, народний депутат України у 1990-1991 та 1994-2006 р.


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.