Шахтарі в четвер планують влаштувати мітинг на Банковій

Розміщено: 15.06.2016
Шахтарі в четвер планують влаштувати мітинг на Банковій

У четвер, 16 червня, шахтарі з Нововолинська мають намір прибути до Києва і почати голодування під будівлею Адміністрації президента України. Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець з посиланням на дані голови первинної профспілкової організації НПГУ ДП "Шахта №1" Нововолинська "Анатолія Мухомеджанова.

Згідно з повідомленням, гірники готові піти на це у зв'язку з невиплатою їм заробітної плати за чотири місяці.

"Так і не дочекалися виплати хоча б частини заборгованої за чотири місяці зарплати гірники ДП" Шахта №1 "Нововолинська". Тому завтра вони приїжджають до Києва для того, щоб вранці почати голодування під Адміністрацією президента ", - написав Волинець на своїй сторінці в Facebook.

За його даними, до шахтарів мають намір приєднатися члени НПГУ Павло Лазаренко, Ігор Пилюк і Анатолій Мухомеджанов.

"Голодування триватиме до тих пір, поки не вирішиться питання фінансування підприємства і виплати зарплат", - йдеться в повідомленні.

Крім цього стало відомо, що Мухомеджанов сьогодні вранці телефонував директору Департаменту вугільно-промислового та торфовидобувного комплексу Міненерговугілля Анатолію Корзуну, проте "співробітник, який взяв трубку, замість чіткої і конкретної відповіді на питання, коли шахтарі, нарешті, отримають їхні гроші, почав знову розповідати про непорозуміння, які виникли між двома міністерствами, - енергетики і вугільної промисловості і фінансів; Мінфін повернув підготовлений і переданий йому план фінансування шахти на доопрацювання".

"Шахтарям такі пояснення набридли. Вони не хочуть розбиратися, хто і чому щось наплутав. Гірники бажають і мають право отримати зароблене, щоб придбати продукти харчування і предмети першої необхідності для себе і своїх сімей. А їм пропонують знову невідомо скільки чекати. Колектив підприємства на зборах вирішив вдатися до акцій протесту. До них, зокрема, належить і голодування кількох шахтарів-добровольців під АП в Києві", - пояснив Волинець.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.