Прямий ефір

НАБУ: Життя фігурантів справи про "чорну касу" під загрозою

Розміщено: 01.06.2016
НАБУ: Життя фігурантів справи про "чорну касу" під загрозою

Життя фігурантів, чиї імена знаходяться в оприлюдненій "чорної бухгалтерії" колишньої Партії регіонів, перебуває під загрозою.

Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник на прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна.

"Життя деяких осіб реально під загрозою, оскільки питання дуже серйозне. При цьому прізвища цих осіб називаються, зараз вживаються заходи для того, щоб не допустити, щоб вони полишили країну і порушується питання про їхню безпеку - прізвища озвучені на всю країну", - сказав Ситник.

Він звернувся до цих осіб, щоб вони звернулися до НАБУ: "Ми готові вислухати всіх, зокрема на умовах анонімності".

За словами директора НАБУ, за попередньою оцінкою багато фігурантів справи отримували великі суми через посередників, і прізвища цих посередників зафіксовані в отриманій детективами документації.

Ситник також заявив, що оскільки переданих матеріалів багато, детективи НАБУ будуть працювати поетапно, починаючи від найбільших сум. Він не назвав максимальної суми хабара, але сказав, що сам бачив на суму 6 млн дол.

Відповідаючи на запитання, чи допитуватиме НАБУ всіх осіб, імена яких зазначені в матеріалах, глава Бюро сказав: "Звичайно". При цьому він додав, що всіх цих осіб допитуватимуть по черзі, зокрема, тих, за якими фігурують великі суми, викликатимуть першими.

Ситник наголосив, що факт зазначення прізвищ, що фігурують у матеріалах справи, а також публічність розслідування шкодить оперативним діям. "Переконаний, що повне оприлюднення даних перешкоджатиме розслідуванню", - сказав він.

За словами директора НАБУ, у переданих до Бюро Трепаком матеріалах лише 841 сторінка. Водночас, бухгалтерських документів там немає. У сукупності з іншими доказами, ці документи можуть мати силу доказу.

Ситник не виключив, що пізніше всі документи, можливо, будуть оприлюднені в пресі, але проводити розслідування "під об'єктивами телекамер" неможливо. Він зазначив, що наразі справу буде порушено за статтею "надання неправомірної вигоди" КК України.

Також Ситник додав, що матеріали Трепака не збігаються з тим, що оприлюднив народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко. "Ми Лещенка викликали на допит, він буде 3 червня, НАБУ хоче дізнатися, звідки він узяв матеріали", - повідомив Ситник.

Як повідомляв NewsOne, НАБУ відкрило досудову справу після публічної заяви колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Тріпак.

Источник: newsone.ua

Підписуйся на NEWSONE в Facebook. Дізнавайся першим найважливіші новини.

Загрузка...