Для Росії дорого здійснювати транзит газу через Україну

Розміщено: 16.06.2016
Для Росії дорого здійснювати транзит газу через Україну

Російська корпорація "Газпром" планує скоротити транзит газу через територію України. Про це заявив глава компанії Олексій Міллер, виступаючи на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, пише Інтерфакс.

"Тариф на транспорт по "Північному потоку" становить 2,1 дол. за 1 тис. кубометрів на 100 км. Газотранспортний транзитний тариф по території України в даний час складає 2,5 дол. на 1000 кубів на 100 км. Тобто, транзит через територію України на 20% дорожчий, ніж по "Північному потоку"", - пояснив він.

За словами голови "Газпрому", експлуатаційні витрати по "Північному коридору", за системою магістральних газопроводів "Бованенково-Ухта", "Ухта-Торжок" значно нижче, ніж по Центральному коридору.

"Це дозволяє нам показати, що вартість доставки газу з Росії до Німеччини по "Північному потоку" в 1,6 рази нижча, ніж транзит через територію України при існуючому транзитному тарифі", - підсумував він.

Як повідомляв NewsOne раніше, НАК "Нафтогаз України" оголосив відкриті торги із зменшенням ціни (редукціон) щодо закупівлі природного газу внутрішнього видобутку у вітчизняних виробників.