Слухати
Слухати

"Світова політика" з Олегом Волошиним (21.05)

21.05.2017

В ході програми обговорили перше міжнародне турне президента США Дональда Трампа, заборону інтернет-ресурсів РФ на території України і скандальні законопроекти, що стосуються церкви в Україні.

Згідно з введеним в дію указом, інтернет-провайдери повинні заблокувати доступ до російських соціальних мереж, в тому числі "ВКонтакте" і "Одноклассники", а також сайтам Mail.Ru Group і "Яндекса". Також заборонений доступ до сайтів антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb. Крім того, санкції передбачають заборону на мовлення та блокування активів телеканалів РБК, "ТВ Центр", ВГТРК, "НТВ Плюс" і "Зірка", ТНТ і ряду інших російських ЗМІ. Згідно з документом, під санкції також потрапили ABBYY, "Софтлайн груп", "1С", "Корпорація" Парус "і ряд інших IT-компаній.

При цьому в інтернет-асоціації України наголосили, що оператори технічно не готові реалізувати такі механізми, в результаті подібні рішення неможливо втілити на 100%.

Варто відзначити, що в Росії рішення української влади заблокувати використання російських соціальних мереж та інтернет-ресурсів назвали порушенням міжнародного права. Водночас голова РНБО Олександр Турчинов закликав інтернет-провайдерів уже зараз почати блокувати заборонені російські ресурси. За його словами, заборонити використання російських соціальних мереж "Вконтакте" і "Одноклассники" запропонувала Служба безпеки України.

Гість "Світовий політики" з Олегом Волошиним - журналіст, медіа-експерт Ігор Гужва. Також дивіться дайджест світових подій від Надії Сасс.

Подписывайся на NewsONE в Telegram. Узнавай первым самые важные новости.

Loading...