Слухати
Слухати

"Світова політика" з Олегом Волошиним (18.06)

19.06.2017

Головною темою програми стали позиції союзників України на міжнародній арені: Євросоюзу і США.

Зокрема, торкнулися теми майбутнього візиту Петра Порошенка на зустріч з Дональдом Трампом.

Україна і США домовилися про зустріч президентів у Вашингтоні наступного тижня. Міністр закордонних справ Павло Клімкін підтвердив факт майбутньої зустрічі, проте не став називати точну дату.

"Зустріч відбудеться, звичайно, ми її готуємо. Але ми повинні витримати інтригу", - зазначив він.

Найближчим часом, уточнив Клімкін, представники Адміністрації президента України і Білого дому синхронно оголосять дату зустрічі.

За словами Клімкіна, в ході переговорів будуть обговорюватися питання виконання РФ мінських домовленостей, ситуації в Криму, доступу міжнародних спостерігачів на півострів. Також Порошенко з Трампом обговорять поглиблення співробітництва, українські реформи і сферу безпеки.

Зокрема, гість розповів про складнощі вирішення питання Донбасу.

"Ми можемо чогось очікувати після виборів в РФ. Проблема в тому, щоб забезпечити безпеку на цих територіях. Завдання в тому, щоб там припинили стріляти, але як це забезпечити, я собі не уявляю. Друге питання: ніхто нікому не вірить. Після дій Росії, ніхто не вірить жодній зі сторін. Третя проблема: не факт, що нас влаштує певний сценарій по Донбасу. Питання Донбасу також може бути використане у внутрішній політичній боротьбі", - зазначив Капітоненко.

Гість програми "Світова політика" з Олегом Волошиним: доцент Інституту міжнародних відносин Київського Національного університету ім.Т.Шевченка Микола Капітоненко.


Loading...