Слухати
Слухати

"Світова політика" з Олегом Волошиним (16.07)

17.07.2017

В ході програми обговорили дводенний саміт Україна-Європейський союз, а також політику президента США Дональда Трампа.

Саміт Україна - ЄС відбувся в Києві з 12 по 13 липня. На полях саміту пройшли зустрічі президента Ради ЄС Дональда Туска, президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Федеріка Могеріні, віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, єврокомісарів Сесілії Мальмстрем і Йоханнеса Хана з президентом України Петром Порошенко і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

В ході саміту представники України та Європейського союзу домовилися створити спільну робочу групу по боротьбі з інформаційними атаками Російської Федерації.
"Очікую, що створення неформальної робочої групи Україна-ЄС з стратегічної комунікації підвищить нашу ефективність реагування на хакерські і дезинформаційні кампанії з боку Російської Федерації не тільки проти України, а й проти всіх країн Європейського союзу", - сказав Порошенко.

У той же час, сторонам не вдалося прийняти підсумкову декларацію саміту в зв'язку з відсутністю консенсусу.

"Відсутність підсумкового документа - це ознака того, що є серйозні розбіжності. У даному випадку розбіжності не стільки з практичних моментів взаємодії, скільки з ідеологічних", - переконаний екс-міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Крім того, українська сторона запропонувала Євросоюзу перейти до більш активної політики деокупацію Криму під час саміту Україна-ЄС.

Гість програми "Світова політика" з Олегом Волошиним - політичний експерт Олександра Решмеділова.


Loading...