Слухати
Слухати

"Світова політика" з Олегом Волошиним (11.06)

11.06.2017

У студії обговорили блокаду Катару іншими арабськими державами, відносини в мусульманському політичному трикутнику Анкара-Тегеран-Ель-Ріяд, роль Ізраїлю, США та Росії на Близькому Сході.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет, Ємен, Мальдівська Республіка, Мавританія оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, а також висилку дипломатів і простих громадян, і припинення транспортного сполучення з цією державою. Причиною розриву послужили підозри в "розгойдуванні ситуації з безпекою і стабільністю", і "дії, спрямовані на підтримку тероризму, в тому числі, угруповань в Ємені - таких, як "Аль-Каїда" і "ІДІЛ".

У Катарі заявили, що не мають наміру жертвувати незалежністю зовнішньої політики і йти на компроміси заради того, щоб вирішити конфлікт з країнами Перської затоки. "Ми ізольовані, тому що ми успішні і прогресивні. Ми є платформою для світу, а не тероризму ... Ця суперечка загрожує стабільності всього регіону", - підкреслив глава МЗС Катару.

У свою чергу прес-центр глави Турецької держави повідомив, що президент Туреччини ратифікував угоду, яка дозволить розмістити турецьких військовослужбовців на базі в Катарі. Крім того, планується провести масштабні навчання жандармерії Катару.

Стурбованість цією ситуацією висловили і в Європі. "Ситуація, яку ми спостерігаємо в цей час, викликає тривогу", - підкреслила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Гість програми "Світова політика" з Олегом Волошиним - політолог Руслан Бортнік.


Loading...