Слухати
Слухати

Суб'єктивні підсумки дня (09.06)

10.06.2017

У підсумковій програмі обговорили законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг.

"У медичній реформі йдеться про те, що ліквідуються гарантії держави щодо загальної безкоштовної охорони здоров'я. Буде гарантований пакет медичних послуг, який буде оплачувати держава і будуть всі інші послуги, за які доведеться платити гроші", - заявив Гужва.

Крім того, він зазначив, що парламентарії не уявляють, що буде включати цей гарантований пакет послуг, і як він буде фінансуватися. "Але водночас немає уявлення, що буде включати цей гарантований пакет послуг, який буде оплачувати держава. Невідомо скільки держава виділятиме на оплату цього пакета", - підкреслив експерт.

Також прокоментували рішення Ради закріпити на законодавчому рівні курс на вступ України в НАТО.

Країни Північноатлантичного Альянсу не хочуть бачити в своїх рядах Україну, вважає Гужва.

За його словами, головними причинами такої ситуації є незавершений військовий конфлікт на сході України і територіальна суперечка з Російською Федерацією щодо півострова Крим. "Причина в тому, що Україна має незавершений військовий конфлікт на сході країни і територіальна суперечка з Росією по Криму ... Захід бачити у себе Україну в силу названих причин не хоче", - зазначив експерт.

Водночас він вважає, що Україна може стати членом НАТО тільки в разі прямої конфронтації країн Альянсу і Росії. "Альянс не братиме нашу країну в свої ряди, за винятком хіба що, якщо буде якась екстрена ситуація в вигляді глобальної світової війни країн НАТО з Росією, але це не прогнозується навіть в далекій перспективі", - підсумував Гужва.

П'ятничні "Суб'єктивні підсумки дня" підбиваємо з творцем газети Страна.ua Ігорем Гужвою.

Подписывайся на NewsONE в Telegram. Узнавай первым самые важные новости.

Loading...