"Украинский формат". Часть 2 (13.03)

Размещено: 15.03.2019
"Украинский формат". Часть 2 (13.03)

В программе "Украинский формат" обсудили отношения между Украиной и Россией.

Василий Нимченко отметил: "Граждане Украины и России будут действовать вопреки власти и сотрудничать друг с другом в экономической сфере".

"Еще за Виктора Ющенко Россия вела против Украины 40 торговых войн", - сказал Владимир Цыбулько.

Илья Кива считает: "Должностные лица "Укроборонпрома" должны отвечать не за коррупцию, а государственную измену".

"Следователь, который предоставил информацию о преступных деяниях "Укроборонпрома" должен отвечать по закону", - заявил Сергей Поярков.

"Украинцы сейчас могут выжить благодаря торговле с Россией, которая происходит опосредованно", - считает Евгений Балицкий.

Ростислав Балабан сказал: "Те, кто разворовывают имущество государства у военной сфере или в системе образования, должны отбывать наказание".

"За эти пять лет Украина не отказалась от торговли с Россией, потому что это просто нереально", - отметил Нестор Шуфрич.

Гости большого политического ток-шоу на NEWSONE "Украинский формат" с Василием Головановым: народный депутат Украины, "Оппозиционная платформа - За жизнь" Василий Нимченко, председатель Социалистической партии Украины Илья Кива, народный депутат Украины, "Оппозиционная платформа - За жизнь" Нестор Шуфрич , политолог Владимир Цыбулько, кандидат политических наук Ростислав Балабан, политический комментатор Сергей Поярков, ародный депутат Украины, "Оппозиционная платформа - За жизнь" Евгений Балицкий.

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Дякую, Наталя. Пане Юрію, дякую. Ми продовжуємо наш ефір телеканалу "НьюзВан". На годиннику 21:11 і "Український формат" триває. Ми підбиваємо підсумки телефонного голосування. "Повернути заробітчан додому можуть"... 8012 глядачів проголосували. 2 відсотки відповіли: "Безпека всередині країни". 4 відсотки: "Політична стабільність". І 94 відсотки: "Робочі місця та гідні зарплати". Прямо зараз із нами на зв’язку... (розрив запису)… Він жив у Європі чотири роки, але повернувся назад: в Україну. Дмитро – водій, якщо я правильно, да, розумію, в литовській компанії. Дмитре, вітаю вас, добрий вечір.

 

Дмитро

Добрий вечір.

 

Василь Голованов

З якої причини, Дмитре, ви поїхали? І що спонукало вас повернутися?

 

Дмитро

Ну, я скажу так… Добрий день спочатку всім. Я працюю до сих пор в даній компанії литовській. Ну, вже четвертий рік працюю. Ну, як обично, працював в Україні, допрацювався вже до того, що вже не було, як кажуть, фінансових можливостей существовать дальше, як можна сказати. Ну, і ці причини мене повергли до того, що пішов працювати до Європи. Ну, і на даний час працюю так. І не хочу нічого міняти, тому що в Україні на даний момент нестабільність. Кожні два-три місяця я приїжджаю додому у відпустку. Ну, і якось так. Ну, і єсть мої колеги, які… бізнес у них свій, але немає ніякого толку з нього. У великих містах – да. У маленьких селах, населених пунктах – то єсть тут общаємся з хлопцями, то бізнесмени працюють тут. Значна їхня кількість.

 

Василь Голованов

На вашу думку, що потрібно зробити, щоб ті наші співгромадяни, які поїхали, – щоб вони повернулися?

 

Дмитро

Ну, я думаю, спочатку треба, щоби в першу чергу пропала в нас корупція. Хоча би зменшилася набагато. Потім, я думаю, щоб стабільна економічна обстановка… стабілізувалася.

 

Василь Голованов

Добре. Дмитре, дякую, що долучилися до нашого ефіру. Дмитро був з нами на зв’язку. Водій, який у Європі працював чотири роки. А ми згадували і ставили запитання в нашій студії, що на зміну, там, українцям, які… полякам, які поїхали до Німеччини, приїхали українці. А хто ж приїде на зміну нам? Наприклад, у тих самих Сполучених Штатах Америки – там Латинська Америка допомагає, і багато працівників різних професій, да, заповнюють робочі місця. Там, нинішньому президенту це не подобається, і він, там, проводить свою зараз політику. Якщо, там, наприклад, у сусідній Росії, то там приїздять з Таджикистану, Киргизстану багато-багато людей до столиці і інших великих міст. То хто приїде до нас? І це питання теж треба ставити. І ставити запитання нашим глядачам, що вони думають, як вони готові реагувати на це. Ось киян ми сьогодні спитали. Ось що вони відповіли. Увага… (перегляд відео)…

21:14:55

Жінка (запис)

Ну навіщо сюди їхати? У нас зарплати маленькі.

 

Чоловік (запис)

Я не думаю, що це дуже-дуже велика проблема для нас.

 

Чоловік 2 (запис)

У нас багато запущених земель – нехай обробляють.

 

Чоловік 3 (запис)

Ну, у нас и так не хватает рабочих мест, а так они готовы ещё дешевле работать.

 

Жінка 2 (запис)

Но это наша страна и наши люди.

 

Чоловік 4 (запис)

Та роботи і так немає взагалі.

 

Жінка 3 (запис)

Должна быть толерантность у людей.

 

Жінка 4 (запис)

Нашим людям і так немає роботи самим, не то що мігрантам.

 

Чоловік 5 (запис)

З економічної точки зору, напевно, це буде доволі вигідно.

 

Жінка 5 (запис)

Якісь нові ідеї, можливо, від тих людей підуть.

 

Чоловік 6 (запис)

По опыту других стран: таких, как Германия, например, – мы знаем: эмигранты – плохо.

 

Жінка 6 (запис)

Сами нищие, а тут ещё надо другим людям дать и жильё, и зарплату.

 

Василь Голованов

Ну, ось так. І як я і анонсував, з нами на зв’язку прямо зараз Маріуполь. Костянтин Чалиш готовий долучитися до нашого ефіру. Костянтине, будь ласка, ти вже в ефірі, слухаємо уважно.

 

Чалиш

Вітаю, студія. Наразі ми знаходимося на головній площі півмільйонного Маріуполя, в якому, тільки за офіційними даними 2018-го… з якого 2018-го року, тільки за офіційними даними, поїхало майже 130 тисяч чоловік хоча б один раз за кордон. Зазначу, що абсолютна більшість з них їхали за кордон не на відпочинок, а насамперед заробляти гроші. Офіційних даних від місцевого управління зайнятості немає, адже відповідного реєстру вони не мають наразі, але наголошують на тому, що більшість маріупольців наразі їде на заробітки в такі країни, як Росія, країни Прибалтики, Греція та, звичайно ж, Польща. Наразі ми маємо можливість поспілкуватися з мешканцями Маріуполя з приводу роботи та праці за кордоном. Отож, вітаю вас. Назвіться, будь ласка. І якщо у вас є… була би можливість працювати в Польщі, чи поїхали би ви за кордон?

 

Анатолій

Меня зовут Житко Анатолий Сергеевич. Да, в настоящее время вот сложилась такая ситуация у нас в стране, что недостаточно и рабочих мест, и в общем-то, заработная плата оставляет желать лучшего. Хотя вот статистические данные говорят о том, что зарплата у нас прекрасная и великая, но на самом деле реализм иной, он… он другой. Вот. И соответственно, естественно, в настоящее время это приоритетное направление. Я больше скажу: тенденция будет усиливаться к отъезду с целью заработка за границей.

 

Чалиш

Якщо би у вас була можливість відправити власну дитину за кордон чи залишити в Україні, який би вибір ви зробили?

21:17:40

Анатолій

Вы знаете, в настоящее время я думаю, что сейчас уже к счастью, я уже сделал этот шаг: я отправил ребёнка за границу. И не жалею об этом. То есть, ну, есть какая-то… какие-то перспективы, какая-то жизнь более качественная. И оставляет ребёнку право выбора… то есть уже быть по-настоящему европейцем. Понимаете?

 

Чалиш

В яку країну поїхав ваш…

 

Анатолій

В Израиль.

 

Чалиш

В Ізраїль. Дякую вам за відповідь. Також назвіться, будь ласка, і скажіть: якщо б у вас була можливість поїхати до Польщі, чи поїхали би ви?

 

Юлія

Ломакина Юлия Владимировна. Да, скорее всего, наверное, я бы поехала. В последнее время задумываюсь об этом всё чаще. Есть даже знакомые, друзья, которые уехали, и достаточно успешно.

 

Чалиш

Так, ще хотілося би у вас запитати з приводу майбутньої перспективи. Якщо б у вас була можливість працювати за кордоном офіційно, за спеціальністю, чи поїхали би ви на ПМЖ в країну Європи?

 

Юлія

Скорее всего, да. Я думаю, да. Я здесь, к сожалению, не могу устроиться по специальности. В нашем городе проблематично.

 

Чалиш

Так, дякую. І останнє питання. Також у вас хотілося б поцікавитися: якщо була б у вас можливість поїхати в Польщу на заробітки, чи поїхали б ви?

 

Чоловік

Ни в коем случае. Я непосредственно жил бы и работал бы в Украине, потому что я украинец, нужно развивать свою промышленность, свою Украину, чтобы были предоставлены рабочие места, вот. И люди нормально себе жили и работали… А не уезжать за границу.

 

Чалиш

Якщо б у вас була можливість власних дітей чи онуків відправити в країни Європи, чи відправили би ви їх туди? Або ж залишили б в Україні?

 

Чоловік

У меня есть и дети, и внуки, которые живут и работают пока что в Украине и ни в коем случае не поедут. Это наша Родина. А дело в том, что уже порядка 8-ми или 9-ти миллионов работоспособного населения Украины работает в других странах, получая порядка своего труда зарплату… это 10 процентов. 90 процентов идёт… и мы развиваем другие страны, а свою страну: наука, культура, медицина, промышленность – всё у нас почти остановлено. Теперь… в последнее время уехало порядка 60-ти тысяч врачей. Это безобразие, нужно кардинально менять управление страной. Страной должны управлять патриоты и верящие в народ Украины. А то, что создали, – это создалось искусственное рабство: работа за границей.

21:20:32

Чалиш

Так, дякую. Дякую вам за відповіді. Отож, такі думки наразі мають мешканці Маріуполя. Також додам, що тільки за 2018-й рік власниками біометричних та закордонних паспортів у Донецькій області стали 130 тисяч осіб. У 2019-му за перші два місяці закордонні паспорти та біометричні отримали 24 тисячі осіб. Отож, така наразі інформація з Маріуполя, далі передаю слово до студії.

 

Василь Голованов

Дякую, Костянтине, залишайся на зв’язку. Нестор Шуфрич особисто хоче передати вітання Маріуполю. Несторе…

 

Шуфрич

Дорогие мариупольцы, вы для меня – как родные. И я… буквально сегодня мы с Юрием Анатольевичем Бойко обсуждали те все сложности, которые есть в Мариуполе. Вчера Юрий Анатольевич был у вас в гостях. Спасибо за тёплый приём, спасибо за тот уровень поддержки, который уже 15 лет вы нам оказываете. И вы знаете, я не могу не вспомнить своего большого друга Бойко Владимира Семёновича: легендарного директора завода Ильича. Вы знаете, с такими людьми, с такими жителями этого славного города, я уверен, у нас большое будущее. Спасибо за вашу позицию и спасибо за то, что вы делаете для Украины… и всё, что вы делаете для мира. Я верю в то, что в ближайшее время мир вернётся в ваши дома. Мы всё для этого сделаем. И ещё раз: всего вам самого хорошего и держитесь, дорогие. Спасибо.

 

Василь Голованов

Дякую, Нестор Іванович. Костянтине, дякую вам.

 

Чалиш

Дякуємо. Дякуємо.

 

Василь Голованов

Да, дякую вам за включення, подякуйте, да, вашим колегам. І ми будемо продовжувати… Я привітаю в нашій студії: до нас долучився народний Євген Балицький. Євгене, добрий вечір.

 

Балицький

Добрый вечер.

 

Василь Голованов

Василь Іванович Німченко: «Опозиційна платформа – За життя». Василь Іванович, добрий вечір вам. З нами залишається Олена Водолажко: фаховий юрист. Пані Олена, добрий вечір.

 

Водолажко

Добрий вечір.

 

Василь Голованов

Тут питає мене Цибулько Володимир, чи не було агітації зараз у словах Нестора Шуфрича про візит Бойка в Маріуполь. Ні? Дякую. І Сергій Щербина: інформаційна агенція «РБК-Україна», головний редактор – до нас долучився. Сергію, добрий вечір, радий вас бачити. Ви пам’ятаєте: мікрофон до ваших послуг. Що ж, ми готові продовжувати. Говорили ми про українців, які поїхали за кордон. Зараз ми тему змінюємо і будемо говорити про таке… З 1-го квітня 2019-го року за ініціативою української сторони припиняє дію договір про дружбу та співробітництво між Україною та Росією. Чому ж, попри це, ми досі нарощуємо обсяги торгівлі з Російською Федерацією? Як численні заборони російського культурного продукту та в’їзду діячам культури допоможуть нам у гібридній війні? Та все ж якщо ми повністю розірвемо відносини з Росією, як зможемо вирішувати питання миру на Донбасі та визволення наших співгромадян? Шукаємо відповіді просто зараз із гостями нашої студії. А прямо зараз я пропоную… так, голосування для наших телеглядачів. Виведіть його на екран. Чи потрібно Україні остаточно розірвати стосунки з Російською Федерацією? «Так, треба орієнтуватися на Європу та США», «так, поки не буде повернено Крим», «ні, це економічно невигідно Україні». Прошу, будь ласка, голосуйте, віддавайте свої голоси за той варіант, який вам більше до вподоби. Близько до 23:00 будемо підбивати підсумки телефонного голосування. Крокуємо далі. Міністерство закордонних справ Російської Федерації направило Україні ноту через припинення договору про дружбу та співробітництво. Про це повідомляє прес-служба МЗС Російської Федерації.

21:24:24

Диктор (запис)

«У статті 6 договору про дружбу сторони беруть на себе зобов’язання не укладати з третіми країнами будь-яких договорів, спрямованих проти іншої сторони, а також не допускати, щоб її територія була використана на шкоду безпеці іншої сторони. Що ж робить Україна? У порушення цих положень українське керівництво ратифікує меморандум щодо забезпечення підтримки операції НАТО з боку України, потім вносить поправки до військової доктрини, в якій заявлено про вступ у НАТО як про стратегічну мету держави, і ухвалює закон про внесення змін до Конституції України про закріплення стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО. При цьому навіть не був задіяний передбачений договором 1997-го року механізм консультацій з Москвою для обговорення цього питання».

 

Василь Голованов

Незважаючи на це, Росія все ще залишається одним з основних торговельних партнерів України. Про це принаймні свідчать дані нашого Держстату. Для прикладу: за десять місяців минулого року перше місце за сумою українського експорту серед усіх країн посіла саме Росія. Україна продала їй товарів на 3.3 мільярда доларів. До Польщі ми експортували продукції на 2.7 мільярда доларів, до Італії – на 2.2 мільярда. Ну а щодо імпорту – то він у порівнянні з 2017-м також зріс на 20 відсотків. З січня по жовтень 2018-го ми закупили російських товарів більше ніж на 6.5 мільярда же, напевно, – так? – доларів. Це більше, ніж з Китаю – з Китаю, – на 6.08 мільярда доларів. Багато експертів стверджують: товари, які Україна купує в Росії, стратегічного призначення. Приміром, нафта та нафтопродукти, вугілля, мінеральні добрива та ядерне паливо – ці товари Україні вигідніше купувати саме в Росії, відмовитися від них ми поки не можемо. Особливо це стосується ядерного палива. «Енергоатом» закуповує його в російського «ТВЕЛ» і шведсько-американської «Вестінг Хаус Електрік Свіден». У січні-березні 2018-го 70.5 відсотків палива ми купили у росіян. За даними ЗМІ, партія паливних збірок від «Вестінг Хаус» дорожча від аналогічних російських на 14.39 мільйона доларів. Окрім іншого, купуємо ми у Російської Федерації і сільськогосподарську продукцію. Торік Україна придбала у Росії 51-ну тисячу тонн ячменю, 4.5 тисячі тонн рису, 5.6 тисяч тонн гречки і 2.6 тисяч тонн насіння соняшнику. І так далі. Чи готові пересічні українці відмовитися від російських товарів та культурного продукту, дізнавалися наші кореспонденти. Дивимося, увага на екран… (перегляд відео)…

21:27:13

Жінка (запис)

Ну чого? Ми можемо обійтися. Да.

 

Жінка 2 (запис)

Наверное, нет.

 

Чоловік (запис)

Ну, почти от всего – нет, но думаю, да.

 

Чоловік 2 (запис)

Вы говорите на русском языке. Я не розумію.

 

Чоловік 3 (запис)

Ну, я и так не использую. Ни книги, ни фильмы, ни музыку, ни продукты.

 

Чоловік 4 (запис)

Нет, ни в коем случае.

 

Жінка 3 (запис)

Да.

 

Жінка 4 (запис)

А я ничего не покупаю. Наверное, от сыра точно «Российского» отказалась, потому что невкусный.

 

Чоловік 5 (запис)

Да, потому что я живу здесь.

 

Жінка 5 (запис)

Половина на половину.

 

Жінка 6 (запис)

Продуктами я пользуюсь исключительно украинского производства.

 

Чоловік 6 (запис)

Ну, я стараюсь, но к сожалению, нет, потому что некоторые вещи в Украине просто не производятся.

 

Чоловік 7 (запис)

Конечно, смог бы, потому что идёт война.

 

Василь Голованов

Бачите: різні думки. Що думають з цього приводу гості нашої студії, почуємо прямо зараз. Отож, у режимі бліц… Ми будемо говорити сьогодні і про зрив договору, і про стосунки в широкому розумінні. А зараз – про товари. Чому… якщо ми говоримо, що стосунки потрібно – ну, принаймні так ми чуємо від деяких експертів… потрібно припиняти, чому ж ми продовжуємо торгувати, іноді навіть нарощуючи обсяги? Будь ласка, Василь Іванович Німченко.

21:28:30

Німченко

Добрый вечер. Добрый вечер, граждане Украины. Всё время существования цивилизованного общества не обходилось без интересов материального характера, без интересов политического и идеологического характера. Так вот здесь в основе того, чтобы что у нас ни происходило… что бы у нас ни происходило, мы должны исходить из того, что общества разных стран – они связаны теми нитями, теми нервами, которые вопреки… не заради, а вопреки… а вопреки даже властям… они будут объединяться на экономической основе. Они будут действовать по своим закрытым договорам, если их даже и нет. И я вам скажу: здесь наведу такой пример… Посмотрите: не оседлало наше государство бурштын, систему добычи бурштына: это как золотодобычные клондайки Соединённых Штатов Америки… Позволили из нашей страны вывезти сколько национального богатства нелегально! Вот поэтому мы должны здесь исходить из того, что вопрос соотношения, вопрос отношения и сосуществования миров, государств… должно находиться в той связи, что предусматривало совместное общение… развитие общественных отношений и, естественно, совместное дальнейшее развитие на улучшение социальной сферы обитания человека. В основе всегда должен быть человек. Поэтому мы когда говорим о том, а почему же так, почему из Российской Федерации… Потому что на основании границы длиной 2 тысячи 200 километров мы, я скажу, веками… веками люди кооперировались этих двух стран. И в том числе как недалече, до 1991-го года, всё зиждилось на кооперации. И на сегодняшний день кто её пытается разорвать, кто хочет её прекратить, понимает, что не будет источника для выживания. И государство, не декларируя это, скрывая факт, несёт в идеологии одно, а само тихонечко, через халяву доставая там свои какие-то источники существования или обогащения, использует для дальнейшего обогащения. А вот… а в отношении народа считает, что это непатриотично. Я думаю, что надо говорить людям правду: что мы работаем в кооперации, что… что мы работаем… что мы составляем союз славян: белорусы, россияне и украинцы, – центр которого составляют, конечно же, украинцы. Слава… слава украинскому народу.

 

Василь Голованов

Дякую, Василь Іванович.

 

Поярков

Можна, я – коротку репліку? Я дуже радий, що ви засуджуєте те, що росіяни бойкотують українське м’ясо, українські сири. Ви ж це засуджуєте? Правильно? Російський бойкот. Ну? І мовчання… Добре. Дивіться…

 

Німченко

Нет, так я отвечу сразу.

 

Поярков

Під час війни… під час війни насправді між воюючими країнами, якщо ми подивимося в історію, якщо я відсилаю нас до Черчилля, давайте подивимося в історію… Під час війни Ірану з Іраком була торгівля між Іраном і Іраком. Загинули мільйони, там була… було дев’ять величезних наступальних операцій, в яких загинули мільйони. Дев’ять чи… Але…

 

Цибулько

Але авіаційний коридор не припинявся.

 

Поярков

Авіаційний коридор залишався. Тому, по-перше, ми повинні розуміти розрізняти, що вигідно державі, а що вигідно окремим комерсантам. Це різні речі. Держава і комерція – це різні речі.

 

Німченко

Так я вам отвечу.

 

Поярков

Ізраїль має торгові стосунки зі своїми сусідами, які, м’яко кажучи, його трошки недолюблюють. Оце… ну, оскільки ми говоримо про це розслідування, ви знаєте, що мені не сподобалося? Те, що я сьогодні почув від генерального прокурора. Він сказав, що на жаль, той канал… Ну, бізнес зі зброєю в усьому світі дуже корупційний. І я так думаю, що наші спецслужби через певні дії зробили так, що Росія продавала – окремі російські чиновники – запчастини для української техніки, яка воює проти росіян на Донбасі. Цей канал ФСБ перекрила, дякуємо журналісту, який це в такий спосіб виклав, тому цей канал постачання українській армії цих запчастин перекритий. Варто було би цьому журналісту поїхати на передок і спитати в солдат, наскільки вони зраділи, що залишилися без комплектуючих.

21:33:28

Василь Голованов

Оце, Сергій, ви викрутили зараз!

 

Поярков

Без комплектуючих. Да.

 

Василь Голованов

Ой-ой-ой! Ні, отут… Ой, маніпуляція вищого гатунку, Сергію.

 

Поярков

Тому що цих комплектуючих тепер немає. Тепер їх немає.

 

Василь Голованов

Да-да. А я у вас спитаю: а ці гроші… а ці гроші, які ми платили росіянам, в які вони… за які вони робили кулі, щоб убивати?.. Ні? Так само не…

 

Поярков

Бігусу треба дати медаль за розслідування, а тому чиновнику, який злив йому інформацію, – строк у тюрмі, згідно чинного українського законодавства. Як це робиться в Америці, як це робиться в Ізраїлі…

 

Василь Голованов

Сергію… Сергію, давайте не пересмикувати, я вас прошу. Я вас прошу: не робіть з Бігуса ворога зараз країни і безпеки нашої держави.

 

Поярков

Той чиновник, який злив журналісту інформацію, сидить у тюрмі.

 

Василь Голованов

Ворог нашої держави – це той, хто, порушуючи закони, в три чи в чотири ціни продає нашій армії контрабас. Оце ворог. А не Бігус, який про це розповідає.

 

Поярков

Російський контрабас потрібен нашій армії.

 

Німченко

Сергей, я тебе отвечу. Ты меня спросил – тогда выслушай, я тебе отвечу. Март 2014-го года. Точная дата – 17-е, если я не ошибаюсь. Не имея на то никаких полномочий, наш премьер-министр подписывает политическую часть договора с Европой. И естественно, после этого Россия говорит: «Обождите. Вы не идёте с нами?» И Россия говорит: «Так тогда же а какие торговые пути могут быть?» Так я вам скажу больше: когда подписали… Яценюк сразу сказал, что 15-го апреля будет… 2014-го года – вы слышите меня? 15-го апреля будет новый проект Конституции, который будет принят в Верховной Раде. И всё. И где указ? Политическая, вы знаете, часть подписана… Во-первых, он не имел права подписывать, потому что подписывать должен глава государства, которым является президент. А Яценюк побежал впереди заработать себе авторитет. Но он, зарабатывая себе авторитет, принизил честь и достоинство украинской нации и повёл её в жебрачество. Это первое. И второе… И второе. Подписывая вот этот договор, по сути… по сути, разрывались…

 

Поярков

Відповідь на моє питання буде?

21:35:46

Німченко

Да. Да. По сути, после подписания разорвались кооперативные связи, и Российская Федерация сказала в отношении продуктов питания. Это первый был ход.

 

Цибулько

У 2013-му році Янукович був… ну, в зуби Путіну заглядав. По молочці санкції з російського боку, блокада поставок – раз. По трубам ввели по діаметру – два. По вагонах – три. Хочу нагадати: ще з 2000-го року, коли прем’єром був Віктор Андрійович Ющенко, ми сиділи і підраховували…

 

Голос

Убытки.

 

Цибулько

На той час Росія вела проти України 40 торгівельних воєн. 40 торгівельних воєн.

 

Поярков

Без Яценюка.

 

Цибулько

Ми без консультації з Росією жодний… жодний зовнішньополітичний крок не робили. Але нас драли, як липку. І якщо вже докипіло, якщо Януковича, який заглядав Путіну в зуби, обдирали просто, не давали економіці дихнути на російському ринку, то зараз, після агресії, сам Бог велів згортати ці стосунки. Єдине – що бізнес є бізнес і держава не завжди має, скажемо так, важелі прижати к ногтю бізнес. Тому що бізнес торгує за своїми правилами, через свої схеми. І ми бачимо: якимсь дивом… ну, наприклад, українське пиво є там, на окупованих територіях, цукерки, консерви і все. І тут російські товари, як не крути, електроніка російська… брендова, там, японська, ще якась, але російських заводів. Вона продається на наших…

 

Німченко

А я вам про що кажу?

 

Цибулько

Але дивіться…

 

Василь Голованов

Дякую.

 

Цибулько

Там… Василь Іванович, мова йде про те, де держава. І тут дуже суттєвий був момент, коли заговорили про, наприклад, електричні… «ТВЕЛи».

 

Голос

Бліц.

 

Василь Голованов

Так. Да.

 

Цибулько

Насправді це міждержавний договір. Далі. Транзит газу – це послуга, це міждержавні договори. Є ще окремий договір по рибальству в Азовському морі…

 

Німченко

Та це 2019-й рік.

 

Василь Голованов

Да.

 

Цибулько

Ну, але попри скандал, підписана угода.

 

Василь Голованов

Дякую. Володимире, дякую. Дякую. Да. Ілля Кива, прошу.

21:38:09

Кива

Я – просто Сергею. Вы знаете, я вот, может быть, мог бы понять: контрабанда запчастей для нашей военной техники… Вот, ну, как солдат, да? Вот я вот думаю… Если бы вот эти ребята ценой своей жизни возили эти запчасти и вот передавали безвозмездно или хотя бы по той цене, по которой они покупали… Понимаете? Потому что покупали-то они эту контрабанду по 94 тысячи, если мы говорим, а поставляли на предприятия по 500 тысяч гривен. И вот здесь как раз, Сергей, я хочу сказать, предательство Родины заключается. Не коррупция. Пожалуйста… Нам всё время пытаются эту ситуацию перевести: слушайте, ну, ещё очередная коррупция, к которой мы сегодня так все привыкли. А я говорю: нет, нет, это предательство, это государственная измена высшим руководством страны, которые берут подешевле у страны-агрессора, выбирают деньги из бюджета, ввели нам дополнительный налог на укрепление обороноспособности… и их же грабят. Вы поймите: государственная измена сегодня в высших эшелонах власти. Я хочу об этом говорить. Они за деньги… Пожалуйста, ребята, это очень важно. Смотрите: они за деньги предали интересы своего народа. А я скажу больше: на их руках кровь солдат, на их руках кровь солдат, погибших и погибающих на фронте. Это… вот это – моя позиция. Вы можете с ней не согласиться. Никто никогда вам сегодня не скажет, они боятся ввести эту статью и о ней говорить: государственная измена. И Свинарчуки или как Гладковские, которые сегодня являются… являлись до вчерашнего дня, пока Бигус: журналист – не вскрыл… они же дальше продолжали находиться на своих местах.

 

Цибулько

Так, Ілля, не Бігус вскрив. Це ж слідство НАБУ.

 

Кива

Да, вот смотрите, пожалуйста. Только я вам хочу сказать…

 

Поярков

Оприлюднив слідство НАБУ, матеріали.

 

Кива

Только я вам хочу сказать… Смотрите, ребята. Мы должны сегодня…

 

Василь Голованов

Але хто оприлюднив?

 

Кива

Да, мы сегодня говорим: Россия…

 

Цибулько

Так а НАБУ могло оприлюднити, окрім суду? Не могло.

 

Кива

Мы сегодня должны… Вы – правильно. Да.

 

Поярков

НАБУ ж не могло просто їх надрукувати.

 

Кива

Мы сегодня говорим очень-очень-очень-очень важные вещи. Мы сегодня говорим о том, что в действительности люди уезжают, миграция, война… Это действительно. Но существует экономика. И вот правительство, государство… правительство должно в первую очередь оценивать интересы граждан: как их деятельность повлечёт за собой рост, социальное обеспечение… Понимаете как? Поэтому смотрите, что происходит. А сейчас я буду говорить вот как раз о взаимоотношениях с Россией. Вся Европа… Это очень неудобная, наверное, и для меня тема, потому что меня сейчас тут же обзовут рукой Кремля, там, как угодно, вот. А я вам просто скажу: сегодня Соединённые Штаты Америки борются за европейский рынок для того, чтобы поставлять свой газ в Европу. Они построили уже два терминала в Испании. И это правда. Два терминала по поставке газа в Европу. Им очень выгодно: Соединённым Штатам Америки: экономически выгодно, – чтобы Россия ни в коем случае, ни при каких обстоятельствах не поставляла свой газ в Европу. Более дешёвый. И для этого им нужно поддувать конфликт, чтобы можно было накладывать санкции на Россию. Понимаете как? Я здесь не отстаиваю интересы России – я вам показываю, как сверхдержавы борются за экономическое благосостояние своих людей. Мы же вот в этой всей колоде – разменная просто монета. Понимаете как? Они же на нас, в принципе, решают свои вопросы, укладывая наших пацанов в землю. Вот как я это понимаю. Поэтому пока не будет единой государственной политики, которая будет направлена на улучшение жизненного уровня людей: людей – не отдельной верхушки, которым политически выгодно делать те или иные лозунги, а вот именно людей, – поверьте мне… Знаете как? Мы Донбасс вернём, мы Крым вернём, мы войну победим. Именно победим! Мы территорию вернём, потому что люди, живущие в этой стране, в Украине, будут верить в своё государство, верить и бороться, и отстаивать. Вот такая позиция Кивы. Поэтому наши действия должны в первую очередь быть направлены не на политические лозунги, а на экономическую… на сегодняшний день благосостояние и укрепление…

 

Василь Голованов

Дякую.

 

Кива

…социальной защищённости стариков, детей, женщин, тех, кого мы должны – что? – защищать. Спасибо.

21:43:24

Василь Голованов

Дякую. Дякую.

 

Поярков

Короткий коментар. Дивіться…

 

Василь Голованов

Коротко.

 

Шуфрич

А у нас блицы закончились, да?

 

Поярков

Щоб відкинути емоції, да? Дуже коротко.

 

Василь Голованов

Ні.

 

Поярков

Якщо відкинути емоції, що сталося? НАБУ дуже довго проводило слідчі дії. Вони напрацювали величезну купу матеріалів.

 

Кива

Слишком долго.

 

Поярков

І ці матеріали, які… Це ж не Бігус проводив ці слідчі дії. Ці всі матеріали злили не в суд, а журналісту. Ці матеріали все одно були б повинні опинитися в суді. Так чи інакше. Це… Дивіться: в усьому світі ніяких претензій до журналіста немає, журналіст повинен оприлюднити, це його професія. Але давайте подивимося в Америці, в Німеччині, в Англії. Якщо посадовець, який зливає тайну слідства… Є стаття в Карному кодексі: за злив службової інформації – тюрма. Журналісту – медаль, а тому слідчому, який злив службову інформацію, – йому строк. Там роблять американці, японці і німці.

 

Німченко

Ну что вы говорите?

 

Поярков

І дуже гарна… І до речі, дуже гарна порада від Нестора Шуфрича. Я думаю, що і від Киви. Насправді, ну, я приєднуюся до їх побажання: це толкова порада.

 

Кива

Не надо.

 

Поярков

Петру Олексійовичу. Стосовно того, що мабуть… Якщо він реально до виборів таки посадить трьох друзів, він реально обереться на другий строк.

 

Кива

Себя лучше пусть посадит. Пусть он себя посадит.

21:44:48

Поярков

А якщо він таки посадить оцих трьох друзів, то тоді є судова гілка влади. І вони повинні це зробити. Дивіться: у нас насправді ніхто не… тут ніхто не проти того, щоб той, хто винен у розкраданні державних коштів на армію, повинен сидіти. Жодна людина не проти. Ніхто не проти. І це треба зробити якнайшвидше.

 

Василь Голованов

Дякую.

 

Цибулько

У нас навіть Янукович піде в Європейський суд з прав людини.

 

Поярков

У законний спосіб. Терміново в законний спосіб посадити того, хто розкрадає.

 

Василь Голованов

Кожен має право, да, на законний спосіб, на захист.

 

Поярков

І НАБУ, до речі, все зробило для цього.

 

Василь Голованов

Дякую, дякую, Сергію.

 

Німченко

Меняй текстовку, тебе подготовленную. Меняй текстовку. Другую…

 

Василь Голованов

Дякую.

 

Поярков

Ну не брешіть, будь ласка.

 

Василь Голованов

Так, все-все-все, друзі.

 

Поярков

Це якщо вам готують текстовки, не судіть по собі.

 

Василь Голованов

Сергій… Сергій, зараз – інший Сергій.

 

Поярков

Не судіть по собі. Це неправильно.

 

Василь Голованов

Добре. Сергій Щербина. Прошу, Сергію.

 

Щербина

Сергей, я хотел несколько замечаний высказать по твоему спичу в том числе. Пункт первый. Если… как показывает практика, если президент сажает одного из своих друзей, двое других тут же разбегаются, предают – и потом он уже точно никуда не избирается. Ну, как правило, это происходит таким образом. Что касается того, что здесь происходит по части Бигуса. Мне его, честно говоря, даже немножко жалко. Во-первых, расследование делал не Денис Бигус – расследование делала журналист Леся Иванова. Давайте будем корректны. А Денис Бигус – просто нормальный, адекватный, вменяемый медиаменеджер, который опубликовал это расследование тогда, когда оно было интересно. И он сделал всё абсолютно правильно, потому что, извините, пожалуйста, не он должен печься об обороноспособности нашего государства. Не его это проблемы, а это проблемы тех людей, которые там прикуривали. А прикуривали там все, кому не лень. И когда после этого расследования выходит президент и увольняет замсекретаря СНБО, а потом выходит генеральный прокурор и говорит, что в общем, таки да, так оно было, и потом сегодня они все вместе сидят на комитете Верховной Рады и просто друг на друга перебрасывают ответственность, то это не проблема Бигуса. Это проблема правоохранительной системы, проблема всей государственной системы, и поэтому хватит полоскать этого несчастного журналиста. Он всё сделал правильно и вовремя. Спасибо.

 

Поярков

До нього немає питань.

 

Василь Голованов

Дякую. Друзі, я хочу сказати, що ми зачепили цю тему випадково. Ми говоримо в цілому про ситуацію…

 

Голос

Зовсім про інше.

 

Василь Голованов

Да. Зовсім іншу тему ми обговорюємо. І нагадаю телеглядачам запитання: чи потрібно Україні остаточно розірвати стосунки з Російською Федерацією? Остаточно, тому що частково вони вже розірвані на прикладі, там, відсутності посла, на прикладі заборони авіасполучення і таке інше, і таке інше. Чи потрібно?.. Тобто є ті, хто, там, радикально наполягають на тому, що потрібно повністю… повністю, всі дипломатичні стосунки… закрити всі перевезення. Нам Омелян розказує, що ведмеді мають ходити замість поїздів. Пам’ятаєте, да? Я наведу трохи пізніше інформацію, скільки, там, рейсів зараз у нас літає на Мінськ, а скільки літало до цього.

 

Цибулько

І на Ригу, і на Стамбул.

 

Василь Голованов

Да-да-да.

 

Цибулько

Це три перевалки. І Варшава четверта.

21:48:07

Василь Голованов

Ну, ви… ви знаєте, да, що, ну, зараз, там, такий оператор, як «Белавіа», ну, чудово… який літав двічі на тиждень в Україну… Двічі на тиждень. Зараз – вісім рейсів на добу.

 

Кива

На день.

 

Василь Голованов

Вісім рейсів на добу. А раніше двічі на тиждень літали. Розумієте? Євген Балицький, прошу.

 

Цибулько

Ще Гельсінкі.

 

Василь Голованов

Так.

 

Балицький

Добрый вечер.

 

Василь Голованов

Добрий вечір.

 

 

 

21:48:34

Балицький

Вы знаете, этот вопрос очень переплетается с темой моей кандидатской диссертации. Экономические законы не поддаются политическим речёвкам, лозунгам и всему, что делается. Вообще регулирование экономики должно быть филигранным. И когда с грязными ногами залазят люди и начинают рассказывать нам лозунги какие-то, рассказывать о том, что самолёты не должны летать или ещё что-то... И мы с вами только сейчас этой темы коснулись. Мы даём заработать просто другим. Нам рассказывают про газ, который идёт реверсом, и мы платим за него больше. Это политика. А мы хотим: все нормальные люди – жить в своей стране. И для того, как сказал Маннергейм, чтобы люди хотели защищать, создайте такие условия, чтобы они жили в своей стране и гордились ею. Примерно дословно. Мы сегодня не понимаем... Там, где я живу: в городе Мелитополе – было 22 машиностроительных завода. Это был город машиностроителей. От того, что декоммунизаторы сняли орден, который нам дали за машиностроение, за развитие послевоенное, мы лучше жить не стали. 22 завода... При этой власти закрылся моторный завод. Это завод, где работало 12 тысяч человек. Закрылся государственный "Гидромаш". Я могу долго перечислять. Если закрываются эти заводы, то где эту продукцию брать? Вопрос. Нам или обходиться без неё, или рассказывать, что во рту халва, от которой слаще не станет, или всё-таки её начинать производить у себя. Если нам говорят "это нельзя", так тогда дайте альтернативу. Европа не даёт альтернативу. Вы знаете, когда кончаются наши квоты в отношениях с Европой, мы эту альтернативу не получили. Там, где живу я: в городе Мелитополе и Мелитопольском районе – сегодня до 40-ка процентов уехало людей из пригорода нашего. Почему они уехали? Вы как раз этой темы касались в первой части передачи. Потому что нет работы. И вот эти разговоры, которые ведутся сегодня: о том, что прекратить совсем, надо всё прекратить... В Москве спокойно продаются "рошеновские" торты. Я сейчас в данном случае даже не про Порошенко буду говорить. То есть те, кому можно, – те торгуют. Что нам делать? Люди сегодня в нашем городе выживают за счёт того, что люди продолжают делать продукцию, и мы продаём её в Россию. Только мы теперь вынуждены это делать через Казахстан, через Белоруссию. Так же, как и летать, и ездить. Кому это надо? Страна должна быть комфортной для людей. И у меня такое впечатление, что в этой войне или победим мы, граждане Украины, или вот эти все парубии и кримкины, вот эта власть, которая довела страну до того, что... Мы постоянно вспоминаем про Голодомор, когда мы потеряли 6 миллионов. Сейчас 9 миллионов уехало. Вы слышали, пожилой человек из Мариуполя: уважение ему – говорил о том, что он даже это знает. Так почему с нами так происходит? В этой войне или мы победим, или победят они. Война на выживание. Я очень болею за свой город, в котором сегодня нет машиностроения практически, работают артели, работают какие-то предприятия. С помощью СБУ проводят рейдерство. Губернатор по политическим принципам закрывает заводы, арестовывают имущество. А мы видим, что творится сверху. Что мы людям даём? Забрав у них сегодня отношения, мы должны им дать что-то другое. Если мы хотим, чтобы наши дети в этой стране жили. Поэтому, заканчивая свой монолог, я хотел бы сказать, что я уверен в том, что вот эта вся пена – оно всё пройдёт. Воюют между собой правительства. Я не чувствую, что на моей территории украинец воюет с русским. Не чувствую. Мы были народами, которые всегда строили, воевали вместе с фашизмом. И надо это помнить. Нам надо создавать нормальные экономические отношения, потому что соседи никуда не денутся.

 

Цибулько

Так хай заберуться з української території – і буде все в порядку.

 

Балицький

Последнее. Когда мы говорим о Крыме, о Донбассе – да, это наша боль, мы с этим не согласны. Это наши территории. И мы будем за них бороться.

 

Цибулько

Так яка це дружба: коли приходять і вбивають у твоєму домі?

 

Балицький

Даже ведя конфликты за территории, они всё равно продолжают делать так, чтобы люди хотели жить в стране, чтобы они своей страной гордились, а не уезжали куда-то и создавали потенциал там. Это моё глубокое убеждение. Надо менять власть и восстанавливать отношения с...

 

Цибулько

Поміняйте Путіна краще. Міняйте у Росії власть. Не чіпайте Україну, лишіть її в спокої.

 

Балицький

Володя, я слова не сказал про Путина. Это вам он снится постоянно. Забудьте про Путина. Думайте про свою страну. Думайте про то, чтобы создать здесь рабочие места. Не прикрывайтесь войной и "рукой Кремля". Вы постоянно это делаете.

 

Поярков

Маленькая экономическая ремарка. Жень, якщо ти почав з того, що в голові всього економіка... Я хочу надати приклад. Практично мелітопольський. В Америці, у Детройті, поїхало 30 відсотків населення...

 

Цибулько

Лишилося.

 

Поярков

А, залишилося 30 відсотків населення. Це депресняковий регіон. Тому що ті заводи, які там були: машинобудівельні і усі інші – стали не потрібні. Їх час пройшов. І 70 відсотків поїхало..

21:53:45

Шуфрич

Куда поехало – вопрос.

 

Поярков

У інші штати.

 

Шуфрич

О!

 

Василь Голованов

Не в Мексику.

 

Поярков

Це не унікальна ситуація. У цьому не винувата влада ні Америки, ні України. Час цих заводів пройшов. Вони не потрібні більше. Все. І їх закрили!

 

Балицький

Сергей, вы сейчас говорите неправду. Опять же, это тема моей диссертации кандидатской. Я могу вам сказать, что в Детройте, где "ДжиЭм" закрылся, огромное количество людей выехало. Это результат не только конкуренции. Это результат неграмотной политики государства. Потому что все промышленные предприятия во всех странах так или иначе поддерживаются государством. Но есть для этого, как сказал Кива...

 

Поярков

Щоб ізвозчиків підтримувала держава, ми б досі їздили на конях!

 

Балицький

Сергей, пожалуйста, вы имейте уважение. Если я имею другую точку зрения, это не значит, что я не уважаю вас. Прекратите, пожалуйста, вести себя, как на московских ток-шоу. Я вас прошу. Давайте я закончу свою мысль, а потом скажете вы. Я буду всегда с удовольствием слушать вас, даже если не соглашаюсь.

 

Поярков

Домовилися.

 

Балицький

Как сказал Илья совершенно правильно, государственная политика обязана... Она, во-первых, должна быть. Во-вторых, когда закрываются заводы, у них существует компенсаторные механизмы, и люди, как правильно сказал Нестор, не поехали в Канаду. Они поехали в свою страну. Им дали альтернативу.

 

Поярков

А дехто і в Канаду.

 

Балицький

Сергей, ну прекратите. Вас же слушали. Ну не хамите. Зачем вы это делаете?

 

Поярков

Я не хамлю. Я кажу, що вони таки поїхали в Канаду.

 

Балицький

Вы кажете, я понимаю. Но вы перебиваете. Я заканчиваю свою мысль, ответ на ваш вопрос. Государственная политика в машиностроении... Это отрасль, которая является консистенцией всех отраслей хозяйства. Там и резина, там и масло – там всё. Поэтому когда мы говорим с вами про тот же "ДжиЭм" и другие, "Фольксваген" – они выжили, и государство им помогает. Вы знаете, какие сегодня существуют программы. Какая есть программа у нас? Закрылся моторный завод, закрылся "Автозаз". Где чиновники, которые ездят на "Ланосах"? Все чиновники на "Мерседесах" ездят. Понимаете?

 

Поярков

Вони поїхали і в Мексику, і в Канаду звідти: з Детройта. Вони переїхали.

 

Василь Голованов

Підняти б цю статистику, якщо чесно. І скільки людей у Мексику поїхало з Детройту. Ростислав Балабан, прошу.

 

Балабан

Друзі, про що ми говоримо? На всякий випадок.

 

Василь Голованов

Нагадати?

 

Балабан

Ну безумовно. Тому що усі починають з теми кооперації і "усім пенсіонерам – пенсію".

 

Василь Голованов

Ні, ми цим закінчуємо.

21:56:28

Балабан

Значить, увага. Росія – підписант договору при ядерному роззброєнні України гарантії цілісності України. Зельоних человечків сюди не звали. І тим більше їх не звали Сполучені Штати Америки. Спецчастини російських збройних сил "губилися" у наших, там, полях, лісах. Ми їх сюди не звали. І тому говорити про кооперацію, "давайте дружить, пока мы вас жарим", ну, блін, важкувато. Почули? Зрозуміли, про що я? Ну про "три братніх народи", "давайте любить"...

 

Василь Голованов

А якщо виходить генпрокурор і каже: "І контрабанда – ничего, якщо дуже потрібно для нашої армії"...

 

Балабан

Про контрабанду. Принципове питання: ті, хто розкрадають чи то військове озброєння, чи то освіту, чи то асфальт, мають сидіти. Я не захищаю...

 

Василь Голованов

Добре. Ростиславе, інший приклад. Якщо не контрабанда, якщо це ТВЕЛи. Ось ми з Володимиром згадували. На державному рівні, держава...

 

Шуфрич

Немає альтернативи.

 

Василь Голованов

"Вестінхауз". Є альтернатива.

 

Шуфрич

Погана.

 

Балабан

Дивіться. Коротше кажучи, хто розкрадає держбюджет...

 

Шуфрич

При чому тут "розкрадає"?

 

Балабан

Ви ж виступаєте: "Почему не сидит?" Ми кажемо, що мають сидіти ті, хто розкрадають. Мається на увазі, про злочини...

 

Шуфрич

Мы уже об этом не говорим. Это вы по Фрейду сами об этом говорите.

 

Німченко

То вы с той части рассказываете. Мы ж говорим о другом.

 

Балабан

Все, почув. Добре. Кива про це не говорив, добре.

 

Німченко

Как быть с транзитом газа? Договор заканчивается.

 

Балабан

І про торгівлю я хотів би. Я можу особливу точку зору вимовляти? Моя позиція у сфері економіки України: Україна має нарощувати експорт максимально. Менше імпорту з Росії, більше експорту. І рано чи пізно слабка економіка Росії буде економічно залежна від України. Більше продавати і більше ввозити золота в Україну.

 

Василь Голованов

Поки що навпаки. З точністю навпаки: 1 до 2-х.

 

Шуфрич

Буквально пару реплик. Сергей, я вынужден вернуться к теме "сесть или не сесть". Смотри. У Порошенко уже поздно давать команды или рекомендации кого-то садить. Потому что сейчас это будет сделано уже под давлением "Нацкорпуса". Знаешь, произошла классическая гоголевская ситуация. Я вспоминаю Тараса Бульбу и его знаменитые слова, когда он расстреливал своего сына-предателя: "Я тебя породил – я тебя и убью". Вот "Майдан" породил Порошенко, и в лице "Нацкорпуса" "Майдан" и догоняет Порошенко, и убивает его: политически в данном случае. Поэтому уже поздно кого-то сажать. Все поняли, что это всё стоит. Теперь то, о чём мы говорили. Вы знаете, это какой-то сюрреализм. Никто не поставил под сомнение вопрос: даже из наших оппонентов – о самой необходимости торговли с Россией. Потому что есть объективная необходимость. Что такое Россия как торговый партнёр номер один для Украины? Ведь прошло пять лет. По идее, должны были бы сделать всё, чтобы избавиться от этого торгового партнёра. Но этого не произошло. Почему? Потому что это нереально. Мы сегодня должны смотреть правде в глаза.

22:00:16

Поярков

Дуже багато скоротили.

 

Шуфрич

Сергей, я не перебивал. Я не буду вспоминать, как Порошенко получил порядка 76-ти миллионов долларов дивидендов с липецкой фабрики после того, как уплатил там налоги. И кто-то посчитал, что за эти налоги можно было содержать год 100 тысяч российских солдат. Я сейчас даже про это не буду говорить. Есть объективная реальность. Сегодня 90 процентов нефтепродуктов у нас или прямой импорт из России, или из Белоруссии из нефти, которую Россия поставляет в Белоруссию. И сегодня цена на заправках, слава Богу, у нас на 20 процентов ниже, чем в Европе. Почему у нас не происходит то же самое с газом? Вот два примера: газ и авиаперевозки. У нас российские ТВЭЛы дешевле, чем корейские, если я не ошибаюсь. Уже купили эту компанию корейцы.

 

Василь Голованов

Американо-шведська компанія "Вестінгауз".

 

Шуфрич

Они были банкротами, и потом их купили корейцы. Вопрос в чём? Я был министром по вопросам чрезвычайных ситуаций, когда первые тубусы привезли в Украину. Не хочу никого пугать, но мы пережили... Не одна седина появилась и у атомщиков наших, и у наших МЧСников. Прошли этот период, поняли, что это такое. Слава Богу, остались на ТВЭЛах. Это объективная, прагматичная реальность. Теперь газ. Вы знаете, это самый постыдный пример политической спекуляции. Я согласен: кто-то сказал, что это политическая спекуляция. Почему? Потому что мы покупаем тот же российский газ, а сегодня Бойко Юрий посчитал, что если бы мы купили газ по той формуле, которая была подписана и которая ещё действует в этом году, то мы купили бы его на 74 доллара дешевле, чем покупаем сегодня из так называемой Швейцарии. Как сказал Вадим Рабинович, в Швейцарии вдруг появился газ. В чём подлость этой ситуации? Что за российский газ, который нам везут теперь через хабы в Австрии от швейцарских компаний, украинцы, сидящие в этой студии и которые смотрят и не смотрят сегодня наш эфир, – они платят лишних 74 доллара.

 

Цибулько

Несторе, при Бойку газ коштував 400 доларів, нагадую.

 

Шуфрич

Владимир, сказали? Теперь я вам отвечу. При Юрии Анатольевиче Бойко, когда он был вице-премьер-министром и министром энергетики, газ стоил для населения 700 гривен при курсе 8. И люди это помнят. Это было в 13-м году. Цена газа была 90 долларов за тысячу кубов. А тот газ, про который вы говорите, – это была коммерческая цена, когда мы покупали у "Газпрома"... Я закончу, Володя. Когда мы покупали у "Газпрома" по 380 долларов, тогда цена на хабе в Австрии была порядка 560-ти. Потому что у нас была так называемая харьковская скидка. Поэтому у нас всегда газ был дешевле, чем в Европе. Это было наше преимущество перед другими. Плюс мы получали порядка 3.5 миллиарда долларов за транзит. Я быстро ответил на ваш вопрос. Это одна из самых циничных ситуаций: когда людей заставляют платить за некомпетентность власти и за политические спекуляции. Вот эти люди за это платят.

22:04:06

Цибулько

Тоді з бюджету йшли гроші на НАК "Нафтогаз".

 

Шуфрич

А сейчас эта субсидия, которая в прошлом году была 74 миллиарда гривен, а в этом году она 55 миллиардов... Скажи мне, родной: люди что, стали богаче за один год, что объём субсидий сократили на 19 миллиардов? Что было сделано?

 

Цибулько

70 процентів податків. Ви законодавці. Прибирайте.

 

Шуфрич

Я же об этом и говорю: что не надо людям платить субсидии. Надо снизить...

 

Цибулько

Ну так приберіть податки з газу.

 

Поярков

У мене питання до Нестора Шуфрича, яке я обіцяв задать.

 

Шуфрич

Самый циничный пример. Их два. Это пассажирские авиаперевозки в России. Скажите мне: оттого, что эти тупые в Министерстве инфраструктуры, кричит этот Омелян: "Мы больше не летаем в Москву!"

 

Цибулько

Так ми по Європі літаємо.

 

Шуфрич

Задаётся вопрос...

 

Цибулько

Кількість пасажирів, які перелетіли в Україні за минулий рік, у порівнянні із 13-м роком, на 40 відсотків більша.

 

Шуфрич

Володя, ты садист или мазохист?

 

Цибулько

"Візейр" – це садистська компанія чи ні?

 

Поярков

"МАУ" – це садистська.

 

Цибулько

"МАУ" – це був садизм Коломойського...

 

Василь Голованов

Реклама і антиреклама тут заборонена.

 

Шуфрич

Я обещал быть корректным. Я задаю вопрос нашим зрителям в студии. Скажите мне: сесть в самолёт в Борисполе или в Жулянах и прилететь в Москву или Санкт-Петербург напрямую – это хуже, чем лететь в Минск, там сидеть три часа или пять часов и потом лететь в ту же Москву и Петербург?

 

Цибулько

А чого в Москву взагалі летіть? Москва напала на нашу країну. Чому ви туди їдете? Чим там помазано?

 

Василь Голованов

Володимире Миколайовичу, скільки із Західної України їде наших заробітчан? Не літаками – поїздами.

 

Цибулько

На нафтові ці... А взагалі у минулому році 250 тисяч працювало.

 

Василь Голованов

250 тисяч? А звідки у нас цифри в декілька мільйонів?

 

Цибулько

Нема там 3 мільйони. У Європі 12, у Росії 3. Тут повинно бути пів-України голою.

 

Німченко

Ви чули, що Рева сказав?

22:06:51

Цибулько

Там про Росію не йдеться. Ну де ви 3 мільйони у Росії бачили?

 

Шуфрич

Вы закончили? Вы сами сказали, что в сторону России увеличился пассажиропоток. Правильно?

 

Цибулько

У Європу.

 

Шуфрич

Да. Когда вы задаёте вопрос, зачем людям летать в Москву и Санкт-Петербург... Вы поедьте в Борисполь и скажите: "А вы больше туда не летайте". Я хочу увидеть, как вы оттуда убежите. Потому что у людей...

 

Цибулько

Українці прилітають у Москву, їх арештовують, потім хочуть обміняти на своїх військових.

 

Шуфрич

Володя, нравится вам или не нравится, но люди хотят туда летать. И надо туда летать. И я вам скажу, это высшее свинство со стороны власти: заставлять людей летать туда через Минск.

 

Цибулько

Вище свинство Сталіна було – що він людей у Берлін у 43-му році не пускав.

 

Балицький

Давайте вспомним царя Гороха. У мене питання...

 

Василь Голованов

Нестор...

 

Шуфрич

Володя, государство, которое заставляет людей летать в соседнее государство через третью страну, – это власть сволочей, которые не уважают своих граждан, которые над ними издеваются и которые являются садистами.

 

Цибулько

А потім ми будемо платити за те, що їх ФСБ там поарештовує. І будемо викуповувати їх. Хай летять, хай беруть страховку.

 

Балицький

Володя, ну кто вы такой, что вы решаете за людей? Ну кто вы  такой?

 

Поярков

Навіть американці і німці іноді забороняють своїм громадянам летіти у якусь країну. Це питання уряду. Значить, питання до Нестора таке. Рабінович як експерт по газу – це ммм. Це шахрай, якого посадили на 12 років за те, що він украв лінолеум. Половину цього терміну він просидів в дурке. Другого такого експерта по газу я не знаю.

 

Василь Голованов

Сергій, ну не несіть нісенітниці.

 

Поярков

Дивіться: у 2013-му році Віктор Федорович Янукович зібрав усіх "регіоналів" у "Зоряному", довго їх ламав через коліно, нагинав і задав питання... Мені багато з вас це розповідали в обличчя. І от яке питання. И вот когда чисто Виктор Фёдорович вышел на сцену, он спросил у своих: "Соратники, хочу сказать. А кто тут у вас против евроинтеграции? А?" Багато людей встало? Це питання: хто встав? Повний перелік. Не Рабінович. Не відповідай мені питанням на питання. Це моє питання. Хто встав?

 

Шуфрич

Так я тебе отвечаю. Я встал.

 

Поярков

А ще хто?

 

Шуфрич

Так вот я и встал. Говорю: "Виктор Фёдорович..." И я ему сказал как человек, который родился в Ужгороде: самом западном городе нашей страны, – как человек, который имеет возможность получить европейское гражданство в течение 30-ти дней, согласно Конституции трёх стран, по праву рождения на территории, где я родился. Я имею право на европейское гражданство. Так вот я встал и сказал: "Виктор Фёдорович, вы обманываете всю Украину. Первое: вы обманываете тех людей: а их 10 миллионов, – которые 10 лет были вместе с нами. Они видели абсолютно другое направление развития. Их вы обманули сейчас. И вы вселяете надежду тем, которые сейчас вам поверят. Почему? Потому что как человек, который имеет очень активное общение в Европе, я точно знаю, что, к глубочайшему моему сожалению, нас в Европе не ждут. Нас в Европе не готовы принять. И Юнкерс сказал недавно, что "мы готовы говорить об Украине в Европе через 20-25 лет". Зачем обманывать себя? И вот здесь, Сергей, ты меня сам навёл на вопрос здорового прагматизма. Если нам выгодно что-то в России купить дешевле, чем это нам предлагают с другой стороны, мы должны купить. Потому что за то, что дороже, но не российское, платит не Порошенко. Он на этом зарабатывает. А платят наши люди. Они платят за газ, они платят за тарифы, а власть сокращает субсидии, чтобы люди даже эту помощь не могли получить. И вот это квинтэссенция наших экономических отношений с Россией. Я считаю, то, что нам выгодно, мы должны делать.

22:11:28

Василь Голованов

Дякую. Сергій, вас дуже багато. Секунду...

 

Поярков

Більше, кроме Нестора, ніхто не встав... І, ви знаєте, хто отримав від Януковича більше на горіхи, так це саме Нестор Шуфрич. Єдина людина, яка була у конфлікті з Януковичем. А всі решта... І якщо хтось був, крім Нестора, у партії Регіонів, він вас за окремі кошти поведе у Європу, аж буде гай гудіти. Як це і робив разом із Януковичем.

 

Балицький

Не говори глупостей, Серёжа. Ты там не был. Я там был. Я помню, когда вставал Шуфрич. Там было много дискуссий, было много обсуждений.

 

Василь Голованов

Володимире, вам процитую пана міністра Клімкіна, який у 2018-му році під час візиту в Торонто сказав: "Кожен 12-й українець зараз живе на території Росії". Кожен 12-й. І це не кількасот тисяч, як сказали ви. Це Клімкін. Можете посперечатися з ним.

 

Цибулько

Динаміка перевезень за минулий рік скоротилася на 3/4.

 

Василь Голованов

Кожен день із київського вокзалу до Росії відправляється 8 автобусів.

 

Цибулько

За рік баланс змінився, реально.

 

Василь Голованов

Це слова міністра. Я тут зараз із ним сперечатися не буду.

 

Шуфрич

Володя, вопрос не в балансе. Вопрос в отношении к своим гражданам. Я поднял вопрос не о том, больше или меньше. Это пусть люди сами решают, куда им ехать. Если они переориентируются на Европу – слава Богу, если им удобнее туда летать. Вопрос, Володя, в другом. Позорно и цинично заставлять людей ездить в Россию, если им туда надо поехать, понимая, что они и так поедут. Как же надо ненавидеть своих граждан, чтобы через Белоруссию их заставлять ехать в ту же Россию... Они же не запрещают. Они не могут запретить. Они усложняют им.

 

Цибулько

Українські кораблі йшли через Керченську протоку. Де вони? Де українські моряки? Якщо у нас будуть польоти в Росію, хто дасть гарантію, що ці літаки там не будуть арештовані і не викрадені пілоти?

 

Шуфрич

Володя, ты нормальный человек?

 

Цибулько

Нормальні кораблі йшли через Керченську протоку.

 

Балицький

Володя, ну о чём ты говоришь? "Мотор Сич" летает в Запорожье, Белоруссию, из Белоруссии в Москву. О чём ты говоришь? Поезд едет "Львов – Москва" сейчас.

 

Цибулько

Так "Мотор Січ" при цьому не забуває поставляти комплектуючі для російської авіації.

 

Балицький

Да послушайте... Завод "Антонов" стоит сегодня, не может запуститься, потому что ему пообрезали...

 

Цибулько

У Білорусії у "Мотор Січ" є підрозділи? Є.

 

Балицький

Это наши рабочие места. Это люди, которые туда уедут и не вернутся. У меня из города уезжают люди и плюются: "Ну что, это нормально? Когда вы заставляете платить нас втридорога за билет".

 

Цибулько

Чекайте. Порошенко приїхав і замок почепив на моторобудівний завод?

 

Балицький

Да Порошенко ведёт политику, которая сегодня приводит к тому...

 

Цибулько

Порошенко веде політику міжнародну і оборонну. Кабінет Міністрів і діючі депутати, ви голосуєте за закони.

 

Балицький

Володя, ну не смеши людей. Ну спроси у них, сидящих, спроси на улице. Кто тебя поддержит? Если тебе надо ехать в Москву или, там, в Питер, или ещё куда-то...

 

Цибулько

Так це право людини: переміщатися...

 

Балицький

Так не надо им запрещать, не создавайте проблемы.

 

Василь Голованов

Василь Іванович Німченко чемно чекає репліки. І Ілля. Прошу, Василь Іванович.

 

 

 

22:17:02

Німченко

Я начну с того, чего вы касаетесь в своих выступлениях, защищая: я так понимаю – идеологию чью-то. Да... Не будем называть, в условиях выбора и выборчих процессов. Я хочу сказать одно... Предметом рассмотрения сегодня: как быть нашей нации? Как быть нашей нации в условиях скрутных экономических отношений? Как выживать людям? Ой... Ну вы не перебивайте, Володя! Не перебивайте! Вы знаете, как я умею кричать? Я работал молотобойцем в шумном цехе! Понятно, да? Поэтому послушайте...

 

Цибулько

А я – електромеханіком на кораблі...

 

Німченко

Не перебивайте! Послушайте! На корабле... Там только в трубу можно кричать. 

 

Цибулько

Можна...

 

Німченко

А теперь я хочу, чтоб вы понимали, что базис политический или настройка политическая – народ это не волнует. Его интересует экономический фундамент, наличие в холодильниках, наличие... Накормить детей и отправить в школу или на учёбу и чтобы была перспектива в каждой семье: вырастить детей... Что они поступят, выучатся. И это всё заложено в договорах. Теперь я подхожу к этому договору. Там... Вы знаете, что это "Большой договор": он называется... На нём нанизано более 450-ти договоров. Более 450-ти договоров. И у нас в сентябре прошлого года... Ну вы знаете: по закону надо, там, за 6 месяцев предупредить, что мы идём на "вы". Мы разрываем этот "Большой договор".

 

Цибулько

А він же не розривається.

 

Василь Голованов

Не продовжується... Не пролонгується він...

 

Німченко

Ну вы слышите меня? Не ловите меня за стиль! Это я вам скажу... "прекращение" – это синоним от "разорвать". 

 

Цибулько

Призупинка...

 

Німченко

Яка "призупинка"? Он прекращает деятельность. Есть понятие "прекращение", а есть понятие...

 

Василь Голованов

Ну зараз в нас колізії, зараз в нас спори етимологічні...

 

Німченко

У нас стратегия... Почему я благодарен, что поднят этот вопрос... Это вопрос: быть или не быть: по Шекспиру – нашей нации и нашему государству?

22:17:02

Цибулько

З Росією нє бить!

 

Німченко

Вы слышали... Да при чём тут Россия? Я говорю о выживании! Мы стали нище нищего. И мы в Европе самые низкие. Мы стоим уже... Не в дно стучать...

 

Цибулько

Де грабувала партія Регіонів – там не будуть багатими...

 

Німченко

А теперь я хочу...

 

Шуфрич

По сравнению с Порошенко, это просто...

 

Німченко

Обождите... Я хочу вам заявить... Володя...

 

Цибулько

Сьогодні в суди передано... Клименка... 104 міліарди гривень! 104 міліарди! От це ваша влада! Це ваша!

 

Німченко

Вы засеките время...

 

Василь Голованов

Василь Іванович, прошу...

 

Німченко

Володя, я хочу, чтоб мы больше к этому вопросу никогда не обращались... Нимченко Василий Иванович – это я. Вы знаете, да? Я никогда не был в партии Регионов, хотя считаю, что там было подавляющее большинство классных людей. Но руководство предало партию и предало свой народ, которое сбежало туда...

 

Цибулько

Клименко предал? Конечно предал!

 

Німченко

Вы слышите меня? Я не был в партии.

 

Шуфрич

Вам его не выдали, а нам его выдадут! Поверьте!

 

Німченко

Я не был в партии Регионов...

 

Цибулько

Єс! Оплески!

 

Німченко

Ну вас никто не поддержит! Зачем вы хлопаете? Ну это уже некрасиво смотрится... Вы послушайте... Я всё-таки закончу...

 

Василь Голованов

Друзі, друзі, давайте послухаємо Василя Івановича...

 

Німченко

Так вот из этих 460-ти поддоговоров, как мы будем говорить, факультативный и хребетонесущий... Это главный договор: как он называется, "Большой договор". Сколько отменили?.. У нас добавили... В 19-м году добавили договор... Так называемый "бычковый договор". Вы это знаете? 

 

Цибулько

По Азовському...

 

Німченко

По Азовскому морю. 

 

Цибулько

А відмінили штук 40, по-моєму...

 

Німченко

Ну вы послушайте... Кто додумался... Я хочу вам подвести, что у нас две беды на сегодняшний день... По внешнему вектору развития нашего общества – это Климкин: одна беда. А по внутреннему – это Супрун. Это вторая беда.

 

Цибулько

А чому не Аваков? Він же міністр внутрєнніх дєл!

 

Німченко

Ну послушайте меня... Какой? Климкин? Так я не за Авакова... В огороде бузина, а в Киеве дядька. Я говорю за внешний вектор. И теперь вам говорю, что у нас течёт... Вы знаете прекрасно... Я сказал, что я на Супрун буду останавливаться... Я хочу сказать, что ждёт наше общество в этом 19-м году. Вы прекрасно знаете, что кроме "Большого договора", у нас заканчивается договор "о трубе" так называемый. Так вот я вам скажу, что труба, которая транзит газа, даёт 3.2 миллиарда долларов. А у нас бюджет – вы знаете сколько? 34... Это сколько? Вы это знаете? Миллиарда... Это 10 процентов в доходную часть. А мы говорим... Я теперь возвращаюсь к Климкину... Что такое... у нас нет стратегии, у нас всё видят в политике и идеологии. Но нигде нет стратегии экономического развития или экономического хотя бы обустройства государства. Об этом никто не думает. Никто не думает! И Климкин заявляет, что у нас есть группа "А" и группа "Б". И вы видите, что у нас творится сейчас? С Австрией уже рассорились – раз!.. Вы это знаете. Заявление Климкина. Когда он сказал, что Европа... Вы знаете, у Европы кризис. Ну я понимаю, что престарелая Европа, но это оскорбительно звучит.

22:20:46

Цибулько

Коли міністра закордонних справ обрано від партії "Свобода"... А партія "Свобода" – це доволі фашизована партія.

 

Німченко

Мы сегодня о том и говорим... Как нам идти? Если никто не вернётся... Эта власть никогда не вернётся... У них не хватит ку-ку так решать эти вопросы.

 

Цибулько

Куда не вернётся? Скажите...

 

Німченко

Вернутся...

 

Цибулько

На російський ринок? Нєфіг там робити!

 

Василь Голованов

Друзі... Василь Іванович, ставте крапку, будь ласка...

 

Німченко

А теперь... Поступление... Я хочу... Вы запишите себе, Володя... Что поступление товара в 18-м году увеличилось с Российской Федерацией. Увеличилось! В том числе только на теренах Львовской области на 600 миллионов.

 

Цибулько

Так ви пропонуєте всьому бізнесу намордники вдягнуть – чи що?

 

Німченко

Ну при чём тут намордники? 

 

Цибулько

Це право бізнесу...

 

Німченко

Оденьте противогаз! Не надо намордник! Противогаз себе оденьте! Вот это будет нормально!

 

 

 

22:21:56

Василь Голованов

Дякую, дякую, дякую. Ми почуємо зараз... Ми продовжимо нашу розмову. 

 

Шуфрич

У вас будет... Василий, у вас будет проблема. 

 

Василь Голованов

Яка? 

 

Шуфрич

Володя, Володя! Ты в запале дискуссии сказал очень опасную вещь. И завтра "НьюзВан" и Украина в целом могут иметь проблемы. Прошу, подтверди или опровергни слова. Ты сказал, что министр иностранных дел Австрии представляет профашистскую партию. 

 

Цибулько

Партія свободи відома у всій Європі. 

 

Шуфрич

Ты её считаешь фашистской? 

 

Цибулько

Так. Її вся Європа вважає. 

 

Голос

Капец! 

 

Шуфрич

Володя, ты понимаешь, что ты сейчас делаешь? 

 

Цибулько

Так. 

 

Шуфрич

Ты провоцируешь нас на огромный международный скандал. 

 

Цибулько

Ні, ні. Вся Європа вважає Австрійську партію свободи... Хочу нагадати про загиблого одного лідера, про скандали, які супроводжують цю партію. І ця партія справді заробляє на стосунках із Росією. 

 

Шуфрич

Володя! 

 

Цибулько

Хочу нагадати, що чоловік пані Кнайсль співпрацює з "Роснєфтью" і там є активи австрійських компаній на союзі з... Там є лобістська схема. 

 

Шуфрич

Володя, при чём здесь фашизм? 

 

Цибулько

Коли нам тикають – нас тикають... 

 

Поярков

Як партія "Йоббік", так і Австрійська партія свободи. 

 

Цибулько

Така сама, до речі, як австрійська "Йоббік". 

 

Шуфрич

Володя, смотри. Что ты сейчас сделал? 

 

Цибулько

Так. Що я зробив? 

 

Шуфрич

Как ты думаешь, министр иностранных дел Австрии... Если представить... Я закончу. Я закончу. 

 

Цибулько

Вона, до речі, вчора у Москві була. Вона вчора була у Москві. 

 

Шуфрич

Я закончу. Володя, я закончу. Представляла фашистскую партию, а эта партия была бы признана в Европе как фашистская... Ты думаешь... 

 

Цибулько

Так вона признана! 

 

Шуфрич

Володя! Володя, Володя! Не может в Европе... 

 

Цибулько

"Альтернатива для Німеччини" яка партія? 

 

Шуфрич

Володя, не может в Европе партия... 

 

Цибулько

"Ліга півночі" яка партія? 

 

Шуфрич

Не может партия, которая признана фашистской, согласно европейскому законодательству, быть представлена в любой структуре. Она должна быть закрыта, а её лидеры должны быть посажены. Это требования европейского закона в отношении фашистского движения. Что ты сейчас сделал? Завтра... Завтра посол Австрии... 

 

Цибулько

Я сказав... Я сказав, що ця партія фашиоїдна. 

 

Шуфрич

Володя, завтра посол Австрии влупит ноту, потому что ты его министра иностранных дел назвал фашистом. Ну вы просто сумасшедшие, люди добрые! 

 

Цибулько

Так її вся Європа називає фашиоїдною! 

 

Поярков

Газети Австрії, Німеччини – там вони пишуть. Їх газети! 

 

Цибулько

Австрійське населення вважає її такою. 

 

Поярков

Європейські засоби масової інформації. Оці партії – пишуть, що вони фашистські. Це цитата з європейської преси. 

 

Василь Голованов

Так, друзі! Друзі, на цьому ми ставимо паузу. Все сказане Володимиром Цибулько – за це несе Володимир Цибулько... Це його особиста думка. Це стосується кожного з присутніх. І мене теж. 

 

Поярков

Ти ж грамотна людина. 

 

Голос

Все считают, а в законе не написано. Но все считают. 

 

Василь Голованов

Дякую! Зараз – прямо зараз з нами на зв’язку фаховий відомий економіст Олександр Охріменко. Олександре, добрий вечір. Щось з гарним настроєм до нас долучається Олександр. Говоримо ми не про веселі речі: ми говоримо про стосунки із Російською Федерацією і що буде, якщо Україна в якийсь день повністю зупиняє всі стосунки, в першу чергу економічні, із Російською Федерацією, що на нас чекатиме. 

22:25:20

Охріменко

Росія не зникне, зразу говорю. І ви назвали це. Хоча так деякі говорять. Ну що нас чекає? Дивіться, дійсно, у нас у 2018-му році імпорт з Росії зріс, а експорт зменшився. Але що це за імпорт? Це вугілля. Тоді, відповідно, у нас, якщо не буде достатньої кількості вугілля, – відповідно, теплоелектростанції або зупиняться, або будуть працювати на половину. Крім того, як би там не було, більш-менш у нас ще працюють підприємства, які постачають у Росію метал. А якщо ми припинимо, відповідно, навіть цих грошей не заробимо. Але я б сказав і інше. Дивіться: ми звичайно якось так не звертаємо увагу – а паливо, яким ви заправляєтесь на заправках, яке? По-перше, білоруське з російської нафти. По-друге, російське паливо. Так що ну давайте тоді залишимось без палива. Із Литви ми отримуємо шість відсотків, щоб ви зрозуміли. Тобто, якщо не буде у нас поставки бензину з Росії, я перш за все говорю, думаю, буде повний колапс для України. Знову-таки, Росія не розвалиться. Ми на сьогоднішній момент у структурі Росії займаємо два відсотки. Колись займали чотири, щоб ви зрозуміли. На сьогоднішній момент ну зникнемо ми – вони це навіть не побачать. Це дійсно така ситуація. На сьогоднішній момент ми фактично відходимо від Росії, але я б не сказав, що Росія дуже від цього лякається, чесно говоря. Їй даже десь вигідно від нас відходити, тому що на сьогоднішній момент, коли ми поставляли в Росію продукти харчування, ми на цьому заробляли. Зараз ми не поставляємо – і Росія виробляє свої продукти харчування. Імпортозаміщення. Навіть дуже хизується цим. Звертаю увагу: дуже хизується! "Бачите, у нас тепер власний наш сир, власна наша сметана – не купуємо українське". Так що, бачите, тут складне питання дуже. Значить, тут більше ми втрачаємо, чим втрачає Росія. І ще одне зразу хочу вам сказати. У нас є час від часу розмови, що зараз поміняється влада або прийде якийсь президент, який відродить такі торговельні стосунки, які були у 2013-му році. Нереально. Просто нереально. Частина підприємств російських вже раз і назавжди стала російськими. Їм вже не треба ні наші трансформатори, ні наші двигуни взагалі. І те саме з нашими. А частина українських підприємств вже фактично не зможе працювати на Росію. Вони або зупинились, або працюють вже так, що це нереально. Розірвати легко – відродити майже нереально. Так що на сьогоднішній момент отака от наша ситуація. 

 

Василь Голованов

Коли ми говоримо про економічні стосунки України, ми частіше говоримо про Росію, Сполучені Штати, Європу. Якщо подивитись на Схід, які перспективи розвитку наших економічних відносин, наприклад, із Китаєм чи Індією? 

22:28:19

Охріменко

А от з Китаєм – дуже добрі. Взагалі якщо робити ставку, то треба робити ставку на Китай. Але з Китаєм важко торгувати. І звертаю вашу увагу, що в свій час у 2013-му році попередня влада, "попєрєдніки", уклали угоди із Китаєм. Я розумію, що вкладали "попєрєдніки", тому їх ми, звичайно, не виконуємо і не хочемо виконувати. Хоча там дуже цікаві угоди. Якщо б ми їх запустили, це дійсно нашій економіці б дуже допомогло. Але дивіться, яка ситуація, знову-таки. Ми маленькі для Китаю. Треба не ждати, що Китай нас попросить, – треба, щоб ми йшли у Китай. Що стосується Індії – дивіться: на сьогоднішній момент фактично Індія нас десь і виручає. По-перше, у нас позитивне економічне сальдо із Індією. Тобто не від’ємне, як з Європою, а позитивне. Індія купує дуже багато олії, слава Богу. Китай почав купувати нашу олію, хоча й мало. Звертаю вашу увагу: щоб дійсно ми з Китаєм запустили виробничу кооперацію... На сьогоднішній момент тільки з двигунами більш-менш у нас щось виходить. А от інше не виходить. Якщо б ми запустили, це було б дійсно економічне диво: саме справжнє. Але що значить "кооперація"? По-перше, пам’ятаєте, була думка, що китайці будують порт? Була думка, що китайці... Ми даємо землю – вони будують автобани. Була думка, що вони будують підприємства по виробництву синтетичного палива. Була думка, що спільно... Ми даємо в оренду землю, яка в нас на сьогоднішній момент не використовується – звертаю вашу увагу: не використовується, тому що вона засушлива, – вони роблять орошеніє. Тобто доводять до разумного. Але це не модно якось так. У нас зараз модно говорити про Європу, про Китай – не модно. Хоча Китай зараз розвивається більш успішніше, ніж Сполучені Штати Америки і ніж, дійсно, Європа. Звертаю вашу увагу. І дійсно, майбутній світовий лідер буде, скоріше за все, Китай. Для України і навіть для Сполучених Штатів Америки. 

 

Василь Голованов

Дякую, Олександре! Олександр Охріменко був з нами на зв’язку. Дякую, що долучились до нашого ефіру. Ілля Кива і Сергій Щербина. Ілля Кива, прошу. 

 

Кива

Спасибо большое. Мы, конечно, осуждаем людей за... Сегодня я слышу. За поездки в ту же Россию. Мы говорим о том, что... Владимир, вы говорите: "Что им там делать?" Вот. И насколько мы друг к другу негативно настроены. Вот знаете... Слушайте, сейчас я расскажу такую историю из своей жизни. Потому что это будет правдиво и понятно вам. У меня двоюродная... У меня дядя – он в Москве, да. Работает в МФТИ, кандидат наук – всё в порядке. Вот. У него две сестры. Я с этими девочками не виделся, наверное, лет с 20-ти. То есть фактически 20 лет. Они живут... Тоже москвички, вот. Родились в Москве. Так вот я вам хочу сказать: причём говорю это честно! Такой вот непримиримый парень я, потому что воевал, потому что защищал, потому что действительно больше всех могу говорить вообще, что сделала и какую роль нанесла, и что нужно отдать... Жизни отдавали за эту землю. Так вот: я, вопреки всему, понимаю о том, что нужно прекращать подыгрывать определённым политикам. Набрал своих сестёр – и поверьте мне: вот они приехали сюда... Одна приехала сюда: в Киев. Вот. И мы... На самом деле меня... Я бы в нормальной жизни, наверное, этого бы не совершил. Ну некогда – понимаете как? Некогда. А сейчас я вопреки, назло этой власти... Вот назло этой власти набрал и спросил: "Как..."

22:32:12

Цибулько

Назло власти? Назло власти? 

 

Кива

Конечно! Они меня... Я нашёл время, набрал, говорю: "Слушайте, приезжайте сюда – и мы будем общаться. Мы будем начинать общаться, потому что мы семья". Мы семья. И не надо нас разделять, понимаете, сегодняшними политическими строями. У меня, к сожалению, нет возможности поехать в Москву. Вот. Нет в Москву поехать... Но они будут сюда приезжать. И если у кого-то есть возможность, едьте, общайтесь. Потому что так... Так это называется: собирать... 

 

Цибулько

А хто потім буде з тюрем ФСБ людей забирати? 

 

Кива

Собирать камни – понимаете? Собирать камни. Хватит нас разъединять. Вот послушайте, там живут такие же люди. Я пообщался... 

 

Цибулько

Так хай відпустять наших полонених, Ілля! 

 

Кива

Послушайте: там живут такие же простые... 

 

Цибулько

Є режим. До чого тут люди? 

 

Кива

Ребята, послушайте. Там живут простые такие же люди, которые точно так же страдают от того, что сегодня существует вот этот конфликт, существует вот эта война. И я знаю... 

 

Цибулько

Але вони за Путіна голосували! 

 

Кива

Да не все там голосуют за Путина. И не надо обливать всех дерьмом. 

 

Цибулько

86 процентів. 

 

Кива

Вам сейчас так удобно. Сегодня власти... А вы представитель, потому что вы за них. 

 

Цибулько

Я представник? 

 

Кива

Вы – конечно! Вы глашатай. Вы глашатай сегодняшней власти. Так и получается из вашей риторики. 

 

Цибулько

Я глашатай курсу України в ЄС і в НАТО. І цим я займаюсь останніх років 20. 

 

Кива

Я понял. Только, я хочу сказать, мы не можем снести наши взаимоотношения, семьи! Вы не имеете права стирать семьи. Я буду общаться со своей семьёй в Москве. Вы поняли? Я буду общаться, чего бы мне это ни стоило. Потому что это моя семья. 

 

Цибулько

Це право громадянина. 

 

Кива

И я этим горжусь. Понимаете? Это первое. А второе... Это то, что касается лично меня. А второе... Я вам хочу сказать: это бездарная сегодняшняя политика: когда мы в угоду определённым интересам обрезаем, обкраиваем, но только тогда, когда это нужно делать для определённых личностей. Мы уничтожили, я прошу прощения, химическую промышленность нашей страны. Вот послушайте: вы здесь говорили за машиностроительство. А я вам тоже хочу сказать. Химическая отрасль была ведущей отраслью, потому что мы являлись аграрной страной. Я сказал "являлись". Аграрной страной. И это был флагман наполнения... Да, это был флагман наполнения бюджета. Мы производили сельские... Удобрения для сельского хозяйства. 

 

Цибулько

І експортували. 

 

Кива

І експортували. И это наполняло и давало возможности выплачивать пенсии. Что же произошло? А я вам хочу сказать. "СеверАзот" встал, "ДнепрАзот" встал, Черкассы – встал. 

 

Голос

"СуммыХимПром". 

 

Кива

"СуммыХимПром". Сейчас скажу. Я прошу! Ну я умоляю вас. 

 

Цибулько

Який із цих заводів належить державі? 

 

Кива

Это следующее. Да, сейчас. 

 

Голос

Володя, держи себя в руках. 

 

Цибулько

Який із цих заводів належить державі? 

 

Кива

И к этому мы... Так вот: скажи... Так вот: я вам хочу сказать. У нас химическая промышленность встала. 

 

Цибулько

Працює. Потихеньку, але... 

 

Кива

А вы представьте... Вот что это такое? Мы говорим: химическая промышленность. Нет! Это сотни тысяч исковерканных жизней тех людей, которые ходили на работу. Почему это произошло? Потому что какой-то идиот придумал формулу, на которой он будет наживать деньги. И эта формула сегодня не позволяет заводам работать. Вот и всё. Работать и приносить доходы государству. Поэтому, вот послушайте, сметём к едрёной фене эту власть – у нас заводы заработают, у нас, поверьте... 

22:35:54

Цибулько

Ілля! Забрати в олігархів заводи! Забрати в олігархів заводи! 

 

Василь Голованов

Законний спосіб лише... 

 

 

 

 

Кива

Заберу! Вот я как раз тот... 

 

Цибулько

Обов’язково забрать! 

 

Голос

А чего вы-то не забрали? Что же вы не забрали? 

 

Кива

Вова, я как раз тот, который заберёт. Я заберу эти заводы и отдам под контроль государству. И это следующий шаг. 

 

Цибулько

Почали б забирать – ми б сказали: "Киву до влади!" 

 

Кива

Только я хочу сказать: вот не верьте во вражду, пожалуйста. Они нам будут... Вот знаете как? Они... Говорю, они нас делят, они нас разделяют, сеют в нас негатив для того, чтобы мы были злые, чтобы мы никому не доверяли, не верили и никогда... Вы же поймите: вместе мы сила! И к этому мы должны стремиться. 

 

Василь Голованов

Дякую! 

 

Кива

Мы обязательно победим тогда, когда мы будем едины. Спасибо. 

 

Василь Голованов

Дякую, Ілля. Іллю Киву почули. Сергій Щербина, "РБК Україна", прошу. 

 

Щербина

После этого потрясающего единения вокруг большевистской идеи позвольте высказаться человеку: редактору ресурса, запрещённого на территории Российской Федерации, между прочим, за экстремизм, и который, скорее всего, будет, наверное, арестован при попытке пересечения российской границы… История в том, что практика запретов поездок действительно существует – и достаточно успешно. Я себе могу представить, что произойдёт с человеком, который додумается пересечь границу государства Израиль с отметкой в паспорте тегеранского аэропорта имени имама Хомейни. Он, скорее всего, будет тоже точно так же арестован израильскими властями. Те страны, которые не имеют мирного договора с Израилем, – туда нельзя ездить. И это правда. Они арестовывают за это. Это нарушение израильского закона. С другой стороны, государство Израиль в случае, если один капрал попадает в плен, применит все силы и средства для его освобождения и положит сотни своих солдат. Более того, они могут отпустить тысячу человек из тюрем для того, чтобы освободить одного своего. И в этом есть общественный консенсус, потому что каждый гражданин государства Израиль абсолютно точно знает: как бы он ни попал в какой бы точке мира в какую бы историю, его оттуда будут доставать все спецслужбы и армия. И таких примеров есть масса. И поэтому люди этот консенсус блюдут и не ездят в Тегеран, не ездят в Исламабад и не ездят в другие страны, с которыми у Израиля нет мирного договора. Что касается... Это я к тому говорю, что это же произойдёт и у нас, когда у нас будет такой общественный консенсус и когда мы тоже сможем и будем применять все у нас имеющиеся силы и средства для освобождения каждого украинского гражданина. 

 

Голос

Когда у нас война будет объявлена. 

 

Щербина

Что касается связей экономических с Россией. Мы можем бесконечно долго спорить на тему "торговать, не торговать". У меня есть один и очень короткий вопрос. К сожалению, я здесь не вижу депутатов от провластной фракции. Очень бы хотелось у них спросить, на самом деле. Я сторонник действительно как можно больше минимизации взаимоотношений с Российской Федерацией. Но так уж сложилась жизнь, что мы намертво примотаны логистическими и производственными цепочками к России. Это наследие Советского Союза. Вопрос очень простой: что сделано для того, чтобы выстроить другие логистические и производственные цепочки? Что сделано для того, чтобы мы могли не зависеть в этом смысле, а просто торговать? Ведь торговать и зависеть – это разные слова. Ведь если мы говорим о химических заводах, что мешало опустить ренту на газ и развивать внутреннюю газодобычу, которая была поднята в 2014-15-м году во времена правительства Яценюка? Нестор Иванович не даст мне соврать. Это человек, в газовом бизнесе разбирающийся. Вы прекрасно знаете, что внутренняя газодобыча была фактически убита этими налогами, была порвана совместная деятельность "Укргаздобычи" и так далее. Не будем вдаваться сейчас в подробности? Эта рента отменена? У нас есть эффективный механизм для внутренних добытчиков добывать газ? 

22:39:42

Голос

Отменили в прошлом году. В прошлом году. 

 

Щербина

В прошлом году отменили, да. Но вы прекрасно знаете, что из падения в газодобыче надо выбираться минимум три года для того, чтобы выйти на прошлый уровень, потому что такой физический процесс. И это только один пример. Вот это на самом деле главный вопрос: что сделано для перестройки этих цепочек. Спасибо. 

 

Василь Голованов

Дякую, Сергію. Запитання... 

 

Балицький

Василий, я бы хотел сказать такую вещь. Вы понимаете, что нынешняя власть строит вообще-то не Украину, которая нам с вами нужна. Они строят анти-Россию. Вот всё, что сегодня происходит, – это всё делается по указке тех, кто платит денежки. Кто сегодня даёт нам кредиты? Запад. Потому что люди наши уезжают туда – и они от этого выигрывают. Потому что промышленность... И кстати, русским это тоже... В смысле, не русским, а россиянам это тоже выгодно, потому что 12 металлургических комбинатов, которые были на Украине у нас с вами, – они были самые современные, после войны отстроенные. Так вот: они сегодня почти все лежат. Ну большинство из них. То есть кто из этого выигрывает? Тот, кто платит деньги. Это выгодно. Мы сегодня с вами должны строить Украину, а не анти-Россию. 

 

Василь Голованов

Дякую, друзі! Ми... Нехай на вулиці потеплішало, але тим не менш ще не травень-місяць. Мій колега Богдан Амінов зараз на Подолі, в центрі столиці, із киянами поруч. Тож, Богдане, будь ласка, тобі слово. Ти вже в ефірі. 

 

Амінов

Добрий вечір, Василю! Добрий вечір, гості в студії, глядачі та телеглядачі. Зібрались ми тут із киянами обговорити, власне, теми, які підіймаються в ефірі "Українського формату". Зокрема про те, чи готова, чи може Україна розірвати повністю зв’язки із Росією, чи може сказати цьому наша держава остаточно "прощавай". Що ж, давайте не будемо гаяти часу і почнемо опитування. Добрий вечір! Дякую, що прийшли сюди. Давайте почнемо з вас. Розкажіть нам, будь ласка, вашу думку про те, чи може, чи готова Україна відмовитись від будь-яких зв’язків із Росією. І представтесь, будь ласка. 

 

Жінка

Мене зовут Лія Дмитрівна. Я зараз не працюю, бо вже за віком пенсіонерка. Але ж я участвую в общєствєнной жизні, завжди ходжу на мітинги і так далі. У мене своя думка є така, що з Україною... Ой, з Росією ми не зможемо зразу прекратить отношения, тому що там багато зв’язків наших. Там, допустим, у мене родичі є і так далі. І хочу сказати, що всі держави повинні дружити, тому що ми повинні боротися за екологію. Це саме головне. Екологія на першому плані, тому що наші діти можуть погрязнути в багні. Оце саме головне. Ми повинні думати про наших дітей. А ці політики – вони не думають про дітей. Вони думають тільки про гроші. А це погано. 

 

Амінов

Почули думку однієї з киянок, що різняться думки простих людей і політиків. Що ж, давайте перевіримо, що думають інші. Добрий вечір. Дякую, що приєдналися. Представтесь, будь ласка, і розкажіть, що ви думаєте про зв’язки із Росією, про можливість їх розірвати. 

22:42:45

Жінка

Мене звуть Тетяна Циганок. Я скажу, що хотілось би бути настільки незалежними, щоб ми могли дозволити собі розірвати відносини із Росією. Але, на жаль, на сьогодні це не так. І я вважаю, що, по-перше, треба сідати за стіл переговорів і домовлятися. У нас іде війна. Війна із Росією. Тому рвати всі зв’язки, ще не домовившись про мир, не рішивши цю глобальну проблему, – ми не можемо собі, на жаль, це дозволити. І дуже багато років вистраювалися економічні відносини із цією страною. Тобто на мою думку, ні, ми не готові. Ми не готові. 

 

Амінов

Почули другу думку: спочатку завершити бойові дії, а потім вже про щось домовлятися, розривати чи не розривати зв’язки із Росією. Що ж, давайте ще когось опитаємо. Добрий вечір. Дякую, що прийшли до нас на Контрактову. Розкажіть, будь ласка, вашу думку з цього приводу. 

 

Чоловік

Ну зараз на нас чекає екзамен: президентські вибори і вибори в парламент. Тобто це буде екзамен на зрілість нації. Тільки таким чином ми можемо десь в кінці року узнати, наскільки ми рішучі в тих чи інших діях. 

 

Амінов

А як ви, власне, вважаєте? Чи може, чи готова наша держава розірвати будь-які зв’язки із Росією? 

 

Чоловік

Будь-які – це не конкретно. Певно, що всі зв’язки неможливо розірвати, тому що люди об’єднані на рівні сімей, сімейних стосунків, рідні багато у двох країнах. Це, мабуть, неможливо. Але в плані навіть припинення дипломатичних стосунків, можливо, так і станеться. Тому що ми маємо показати свою позицію. Ми маємо показати, що ми не прощаємо якихось речей. Тобто якщо ми – слов’янський світ, то де ж це слов’янське братство, про яке мріяв колись Тарас Шевченко? Це фікція чи це правда? 

 

Амінов

Дуже дякую. Почули вашу думку. Бачу, людина піднімає руку. Можете, будь ласка, підійти сюди поближче? Представтесь, будь ласка. Скажіть, що ви думаєте. 

 

Роман

Мене звуть Роман. Я хотів би задати таке питання: а хто буде прибирати з тої території, яку ми зруйнували? Хто буде підтримувати тих людей, які залишилися без домівок, без будівель, без крову над головою? Ми готові Україною прийняти всіх людей, біженців, які б територіально звільнили територію Криму, територію Донбасу, ми б забрали їх всіх до себе додому? Ми тримаємося, тримаємо кулаки. Стиснувши зуби, тримаємо свою міць, свою владу. Але з приводу етнічних моментів: того, що ми можемо будувати нове суспільство, новий люд. Не важно, на каком языке мы будем говорить и продолжать нашу речь, по той причине, потому что мы помним Советский Союз, помним людей, помним то, как мы соединялись. У меня живут братья по ту сторону стены. У меня здесь появились братья, с которыми я проходил Крым, Рим и медные трубы. 

22:45:49

Амінов

А ви військовий, так, я розумію, чи?.. 

 

Чоловік

Я военный. Проходил кадровую военную службу на территории Украины. Понимаю и осознаю свои поступки по отношению к тем людям с той стороны. Это мой долг и моя обязанность, и их обязанность того, что мы должны нести свою службу и поддерживать свою родину і нести свої обов’язки перед державою. И хотелось бы осознавать то, что мы действительно в состоянии изменить мир, прийти к миру, довести до конца то, чего хотелось бы: чтобы было спокойствие, снятие санкций, новые технологии, модернизация, новые связи. 

 

Амінов

Дуже дякую. Дякую. Ми могли почути думки киян. Бачимо, що найскладніше, що можна було б розірвати, – говорять усі про сімейні зв’язки. Ось такі думки вирують у нас на Контрактовій. А тим часом нагадую, що щосереди може будь-хто сюди прийти, висловити свою думку на резонансні теми, які обговорюються в ток-шоу "Український формат" і стосуються кожного із вас. Василю? 

 

Василь Голованов

Дякую, Богдане. Богдан Амінов із центру столиці української: з Подолу, без якої Київ неможливий. Так само, як "Український формат". Дякую, Богдане. Ще додам інформації, яка здивувала нещодавно – когось обурила, когось здивувала. Багато розмов з цього приводу виникло. Тому я теж хочу поділитися цією інформацією і почути вашу думку. Тож, попри бажання влади сказати Росії остаточне "прощавай", у лютому 2019-го року кількість українців, які добре або дуже добре ставляться до Росії, зросла на дев’ять пунктів і становить 57 відсотків. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Ставляться до Росії погано або дуже погано 27 відсотків, 17 відсотків не визначились. До росіян, громадян Росії позитивно ставляться 77 відсотків українців, до керівництва Росії – 13. Незважаючи на те, що Україна скасувала авіасполучення із Москвою, потік наших заробітчан в Росію не припиняється. Люди летять із пересадками, збагачуючи перевізників Білорусі, Туреччини та Прибалтики, або пересідають на потяги та автобуси. Приміром, щодня лише з одного з київських вокзалів в Російську Федерацію відправляється вісім автобусів, проїзд у яких коштує від 500-т до тисячі гривень. Ще трохи статистики. За шість місяців 2018-го року майже 240 тисяч українців виїхали в Росію на заробітки, ще стільки ж вирушили туди із приватним візитом. За даними російського МВС, за першу половину 2018-го близько 40-ка тисяч українців отримали російське громадянство, ще 30 тисяч – посвідку на постійне проживання. Василь Іванович Німченко, бачу вашу реакцію. Прошу. 

22:48:43

Німченко

Ну я хочу сказать три направления, чтобы было... Начну с того, что наше государство в лице ЦВК приняло решение и ликвидировало избирательные участки в Российской Федерации. Можете себе представить? А там действительно до 3-х миллионов. Даже пусть было бы 10! И они сказали, что "если вы хотите голосовать за Порошенко или за кого-то" – я не агитирую... 

 

Василь Голованов

Так, прошу, будь ласка. 

 

Німченко

За Бойко. Так вот: езжайте в Финляндию или езжайте в Казахстан – и там голосуйте. Понимаете? Это вообще-то просто издевательство. И другое я хотел бы сказать ещё раз: что среди тех 460-ти договоров, которые зиждутся на большом договоре, есть договор о правовом сотрудничестве. Тут сегодня говорили о том, что никто никого не возвращает из плена. Так вот я вам скажу: опять Климкину. Не дальше как два года назад Климкин сказал перевести на государственные рельсы вопросы освобождения пленных. Появилась некая Лутковская по правам человека. Поехали – и что? Третий год ни одного человека не забрали. Потому та риторика, та стратегия, которая велась, – она ничего не даёт. Я вам скажу больше. Я занимался конкретно теми людьми, которые находятся в местах лишения свободы в Российской Федерации. У нас есть договора о правовом сотрудничестве. Так дошло до... Ну я вам скажу: когда я вышел на связь с Министерством юстиции и вышел с Российской Федерацией... Вы послушайте, Володя, что такое договора правового сотрудничества. Там сидит 780 человек. Так я вам хочу доложить, как работает Министерство юстиции. А фамилия министра – Петренко. Господин Петренко. Я написал, мне нашли тех людей. Ко мне обратились люди. Мы нашли, что люди сидят там в тюрьмах. Давайте, чтобы было понятно. Мы выходим туда, ведём с министерством переговоры: так и так. И потом, оказывается, освобождают и привозят. Есть такая процедура. Должен быть представитель Министерства юстиции и МИДа – и заполучить этих людей. Два раза те привозят. Говорят: "Уважаемый народный депутат! Мы вам привозим вашего человека, гражданина Украины. Из тюрьмы забрали, из Сибири везём до Москвы, а вы его не хотите забирать. Мы третий раз его везти не будем". Но мы его забрали. А второй – в Египте. Мы тоже работаем, переписку ведём. Я как народный депутат, который этим занимается. Там сидят наши люди. Может, он даже и преступник – может быть! Это наш гражданин. Перед законом он гражданин Украины. Вот этим мы занимаемся. Вот это... А эти не знают. Даже не знают, сколько там. Так же было и по Надежде Савченко. Они сказали: "Пока она не попросит Министерство юстиции, мы не имеем право этим заниматься". Уважаемые! Но мы с ними разобрались немножко, что могли. И третий вариант: экономический. Я заканчиваю. Посмотрите на сегодняшний день. Кому нужен от власти... Кому нужен от власти этот большой договор и механизм его применения и действия, когда работает "чёрный" нал, когда работает схема обогащения. И я вам скажу: вы все слышали... Вы все слышали о "Роттердам Плюс". А теперь мы услышим о "Дюссельдорф Плюс". Там идёт о том, что со Штатов везут уголь. Себестоимость его какая? На плечи ложится на наши: украинские. А по "Дюссельдорфу" у нас идёт речь по газу. Мы газ... Проходит газ по этой же трубе, по транзиту идёт, приходит, доходит типа до Словакии, а потом берут... А потом берут. 

22:52:50

Цибулько

Ви про що? 

 

Німченко

Я кажу про газ. Де ми платимо і переплачуємо. 

 

Цибулько

А "Роттердам Плюс" – це що, газ? 

 

Німченко

Що-що? 

 

Цибулько

"Роттердам Плюс". 

 

Німченко

Дюссельдорф! Дюссельдорф. Вы что, не знаете, что есть такая проблема? 

 

Голос

Вы слушайте, а не болтайте, Володя. А вы болтаете. 

 

Василь Голованов

Дякую, Василю Івановичу. 

 

Поярков

Я хочу сказати одну цікаву річ. Я хочу прокоментувати. По-перше, можна... Можна? Ну давай. 

 

Німченко

Подождите, я закончу. 

 

Василь Голованов

Василь Іванович! 

 

Німченко

Я скажу. 

 

Василь Голованов

Крапка. 

 

Німченко

Вот это плечо, которое сделали эти хабы через Дюссельдорф, – вот это обходится до 80-ти евро! Евро или долларов? Долларов. Обходится на нас, на гражданина. Вот почему вы знаете, что в Суммах к сентябрю 19-го года будет 12 тысяч – 11 786 – гривень куб газа. Вот и всё. 

 

Василь Голованов

Дякую. 

 

Поярков

Ви сказали дві цікаві речі. По-перше... Ви сказали дві дуже цікаві речі. Ви кажете, що влада не може три роки поміняти полонених. Гілада Шаліта п’ять років міняли. Це по-перше. 

 

Василь Голованов

Ну не кричіть. Не кричіть. 

 

Голос

Я тебя хорошо слышу. Без истерик давай. 

 

Поярков

По-друге, я бачив... Я перший раз в житті... Знаєте, от хочеться перехреститися. Я бачу, в "червону" книгу політики треба занести "регіонала", який не любить "чорний" нал. Вперше бачу. 

 

Голос

Да не "регионала", он уже три раза сказал! 

 

Поярков

По-друге, коли тут кажуть, що треба позабирати в олігархів... 

 

Василь Голованов

Не був членом партії Регіонів Німченко, сказали ж вам про це. 

 

Поярков

Треба позабирати у олігархів. Треба позабирати. 

 

Голос

Треба, треба. 

 

Голос

В СДПУ он был. 

 

Василь Голованов

Так це ж не "регіонали". 

 

Голос

Ты ж был с СДПУ? 

 

Німченко

Не был нигде. Беспартийный. 

 

Поярков

По Черчиллю, як тільки в олігархів забирають виробництва – або у буржуїв і дворян, як у 17-му році, – перше, що вам гарантується, – це голод і громадянська війна. Як у Венесуелі і так далі. Голод і громадянську війну хочете? Забираємо у буржуїв і дворян все! Тоді голод і громадянська війна. І найгеніальніша фраза, яку я почув за останній місяць, – це не від Капліна і простих людей. У нас є партія найпростіших людей, інфузорій туфельок. Ляшко сказав. Він прийшов до своїх виборців і сказав: "Я поверну вам молодість!" – сказав Ляшко. Тобто у нього там 98. А якщо я вам скажу: "Ні, на жаль, ви зістаритеся всі і помрете", – і ви мені одразу 10 відсотків дасте! А хто з нас брехав? Хто счітає, що я брешу? Я брехун? 

 

Василь Голованов

Сергію! Сергію! 

 

Поярков

Да, вам Ляшко поверне молодість! Дивіться, поки в країні є люди, які вірять, що Ляшко поверне молодість, у нас буде країна дураків. І Буратіни, Дуремари будуть косить оці золоті монетки. Останнє речення. Дивіться: у нас є вибір. Навряд чи хтось із нас доживе до пенсії у 5 тисяч євро. Гарантую: ніхто. Але у нас є шанс, щоб дожили наші діти і онуки. Нам треба або деградувати з Росією, або розвиватися з Європою. Знаєте, що буде в Європі? Один факт. 

 

Василь Голованов

Давайте. Час. 

22:55:49

Поярков

У них... Вони настільки по цьому шляху дійшли, що вже в декількох країнах обговорюється на рівні держави, що люди, які втратили роботу, які не можуть бути програмістами, які вже пенсіонери... Вони настільки розвинули в Європі свою країну, що вони будуть отримувати безкоштовну ренту від країни, тому що молоді створять в Європі такі умови, що ці айтішники будуть годувати. В принципі, якщо людина не може займатися АйТі – ну вона не має освіти...

 

Василь Голованов

Сергію, зрозуміло. Ми пам’ятаємо. Ми пам’ятаємо цю теорію.

 

Поярков

То вона буде безкоштовно отримувати. Оце Європа! А в Росії – ГУЛАГ, лагєря і "все забрать". Оце буде. То туди чи туди треба? 

 

Василь Голованов

Відповідь коротка, Василю Івановичу. 

 

Німченко

Сергій, я даю відповідь. Не быкуйте, пожалуйста. Хорошо? 

 

Поярков

Вибачте! Це у вас в порядку самокритики, да? 

 

Василь Голованов

Ростислав Балабан. Коротко. Тільки хвилина. Прошу: хвилина. 

 

Поярков

"Регіонал", що не любить "чорний" нал? 

 

Василь Голованов

Давайте. 

 

Балабан

Кілька разів чув, що така-сяка влада не повертає наших заручників. І дійсно, останнім часом спостерігаю, що Путін кілька разів звертався до уряду України, що "заберіть заручників, ми тут нікого не утримуємо, ми не утримуємо військових полонених". Президент США робив фактично у заяві ультиматум: "Поверніть військових полонених". Я думаю, що моя влада, мій, очевидно, уряд роблять і чинять, правда. І дійсно, рік не вдається повернути солдатів. Да, це болить. Да, це болить. Але, розумієте, Путін постійно, його кремлівський режим наголошують, що "заберіть". А ми не їдемо і не забираємо. Тому дуже хотів би колег застерегти і не передьоргувати такі моменти. 

 

Василь Голованов

Дякую. Ілля Кива. Хвилина. 

 

Кива

Буквально минута. Я всё-таки хочу сказать. Вы знаете, Сергей говорит о том, что если заберём заводы, начнётся гражданская война, начнётся голод. А я всё-таки уверен: знаете, голод у нас уже сейчас начался, Сергей. Я прошу прощения, вы просто этого не заметили. У вас слишком успешный бизнес. Голод давно в стране уже повально идёт и забирает жизни людей. Поэтому наша задача сегодня – и это правда! – в прямом смысле этого слова не укреплять отдельных лиц, которые дорвались до власти, а укреплять экономику государства. И если для этого нужно вернуть заводы, я обещаю вам: приложу все усилия для того, чтобы их вернуть. Вот и всё. 

 

Василь Голованов

Дякую. Євгеній Балицький. 

 

Балицький

Вот в поддержку Кивы Ильи буквально два слова скажу. Я скажу, что не идёт речь, Сергей, о том, чтобы забрать все заводы. Мы не хотим жить в Южной Корее. Мы это уже всё проходили. Речь идёт о государственных монополиях и речь идёт об основополагающих экономику структурах. Это облэнерго, это ряд предприятий – могу долго говорить. Порты и так далее. 

22:58:55

Кива

Облгазы, облэнерго. Бюджетообразующие. 

 

Балицький

Поэтому вот об этом речь идёт. Второе. Второе. Для того, чтобы вернуть Крым и Донбасс, мы должны для них всех быть в первую очередь примером. Как, если пенсия у нас 46 долларов, а там сегодня под 400? О чём мы будем сегодня говорить? Как мы сегодня вернём людей? В Крыму военный получает 400 долларов. 

 

Поярков

Зробимо як у Венесуелі: 70 центів. 

 

Балицький

Ещё раз говорю, Цибулько: возьмите себя в руки, пожалуйста! Прекратите истерику и, пожалуйста, научитесь слушать! Это вы европейцы, которые примерно говорите про Европу. 

 

Василь Голованов

Час, час! 

 

Балицький

Научитесь слушать, уважать. Поэтому мы должны создавать экономику. Это основа всего. Прекратите заниматься политиканством. В первую очередь – экономика. 

 

Василь Голованов

Дякую, Євген. Час. Дякую. Нестор Шуфрич. 

 

Шуфрич

Вы знаете, я под впечатлением от наших жителей Подола. Ну или от людей, которые гуляли по Подолу и дали ответы на вопросы корреспонденту "НьюзВана". Я, к сожалению, сделал для себя... Ещё раз себя убедил в том, как далека власть от людей и от проблем людей. Вот. Народ мудрый. Он интуитивно понимает то, что власть циничная знает, но пытается надурить людей. И вот сегодня вот эти наши жители на Подоле показали, что они всё видят, они всё понимают. И я хочу верить в то, что... Говорили про Вадима. Вадим своим талантом... Юрий Бойко, Виктор Медведчук предложили свои услуги для урегулирования вопроса с Россией. Потому что сегодня у нас есть конкретный план мира. И тот Вадим, которого преследовала, кстати, советская власть, – он сегодня готов ехать в Москву. И он готов обеспечивать мир нашей стране, вырывать оттуда наших военнопленных и других заключённых. Но для этого надо уметь говорить, надо уметь слышать. И я ещё раз хочу обратить ваше внимание: доминировать у власти должен не личный интерес, не дивиденды, не прибыль, не коррупция, не "чёрные" наличные деньги, а прагматичный интерес ради жителей страны, которые доверили тебе управлять этой страной. И если для жителей страны выгодно что-то купить, дешевле в России, ты обязан это сделать, защищая интересы не свои как руководителя страны, как бизнесмена на должности президента, а как гражданина, которому народ Украины доверил защищать их интересы. А сегодня, к сожалению, мы видим, что власть очень далека от народа. Но народ это видит, народ это понимает. И я уверен, оценит это 31-го марта. 

23:01:51

Василь Голованов

Чи потрібно Україні остаточно розірвати стосунки із Російською Федерацією? 8 664 глядачі взяли участь у голосуванні. 7 відсотків відповіли "так, поки не буде повернено Крим", 15 відсотків – "так, треба орієнтуватися на Європу та США", 78 відсотків, переважна більшість, – "ні, це економічно невигідно Україні". Я дякую гостям нашої студії. Я дякую нашим глядачам у студії. Сергій Щербина, юрист Олена Водолажко. Дякую, друзі! Нашим телеглядачам теж дякую. Ми продовжуємо. Прямо зараз "Суб’єктивні підсумки" із Олексієм Кучеренком. Ну а в "Українському форматі" ми зустрінемося наступної середи. Дякую! Не пропустіть "Протистояння" у п’ятницю о 21-й. Дякую. 

 


Подписывайся на NEWSONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.