"Украинский формат". Часть 2 (13.02)

Размещено: 19.02.2019
"Украинский формат". Часть 2 (13.02)

В программе "Украинский формат" обсудили флеш-моб украинских поцилейських - "Я - Бандера".

Илья Кива заявил: "Правоохранители должны защищать граждан, но сегодня они становятся марионетками политиков".

"Надо требовать того, чтобы правоохранители качественно выполняли свою работу", - добавила Олеся Яхно.

"Я националист, но утверждаю, что украинская полиция после этой ситуации должна была сделать флэш-моб -" Я - украинец"", - считает Мосийчук.

Певец отметил: "Система государственного управления деградирует, когда специализированные правоохранительные органы воюют между собой".

По мнению Дмитрия Добродомова, действия правоохранительных органов в этой ситуации были вполне правильными.

Виталий Журавский сказал: "К сожалению, партии "Народный фронт" и "Блок Петра Порошенко" поделили между собой Генеральную Прокуратуру и полицию".

"Закон позволяет работникам полиции использовать различные способы для охраны правопорядка. Представитель полиции, который выкрикнул слова, вызвавшие дискуссию, не превышал пределов своих полномочий", - отметил Нимченко.

В эфире NEWSONE большое политическое ток-шоу "Украинский формат" с Василием Головановым.

Гости студии: народный депутат Украины, председатель политической партии "Народный контроль" Дмитрий Добродомов, народный депутат Украины, фракция "Радикальная партия" Игорь Мосийчук, академик, доктор юридических наук Виталий Журавский, председатель Социалистической партии Украины Илья Кива, кандидат политических наук Ростислав Балабан, руководитель платформы "Национальная стратегия развития" Дмитрий Спивак, политический эксперт Олеся Яхно, советник министра МВД Иван Варченко.

 

Василь Голованов

Дякую, Юрій. Почуйте, да, нас, ми почули вашу думку – почуйте і нас. Дякую вам за те, що долучилися до нашого ефіру. Юрій із Запоріжжя був з нами на зв’язку. Нагадаю нашим глядачам, що ви теж можете долучитися до ефіру: будь ласка, ставайте членами клубу «Українського формату» – і так само «Скайпом» долучайтеся до нашого ефіру. Будь ласка, виведіть результати голосування попереднього блоку: телефонне. Щодо ініціативи перевіряти українців на детекторі брехні – ось що відповіли українці. «Якщо вас зобов’яжуть пройти тест на детекторі брехні?» – 5 відсотків відповіли: «Пройду, мені нічого приховувати». 13 відсотків – «Відмовлюся та звернуся до суду». 82 відсотки – «Пройду, але після чиновників та політиків». Дякую. 8 тисяч 817 глядачів узяли участь у голосуванні, на цьому голосування це завершується – зовсім скоро з’явиться вже інше. Зараз буду вітати гостей нашої студії, і оголошую нову… (розрив запису)… телефонне опитування. І подякую. Ось один з гостей... Трохи відчуваю себе, знаєте, як у музеї "Поле чудес". Мені вже починають приносити подарунки. Чудово. Найкращий подарунок – це книга. Нехай це буде прикладом для інших. Жартую. Тема зараз на нас чекатиме дуже серйозна. Про що будемо говорити в цій частині? Тож "Я Бандера" та "Я не Бандера". Два полярні флешмоби стартували днями у "Фейсбуці". Їх можна було б і не помітити, якби до акції не долучилися політики, чиновники та поліція. Що стало причиною конфлікту правоохоронців та "С-14"? За що поліція вибачилась перед радикалами та за що потрапив у СІЗО поліцейський? Про вплив політики на правову систему в Україні поговоримо у цьому блоці програми. Але спочатку представимо гостей. Під ваші оплески. Ростислав Балабан: кандидат політичних наук. Ростиславе, добрий вечір. 

 

 

 

 

Балабан

Добрий вечір. 

 

Василь Голованов

Народний депутат України: "Народний контроль" – Дмитро Добродомов. Дмитре, вітаю вас. Олеся Яхно: політичний експерт. Олеся, добрий вечір. Радий вас бачити. Ігор Мосійчук: народний депутат, фракція Радикальної партії. Ігоре, вітаю вас. Голова Соціалістичної партії України Ілля Кива. Ілля, добрий вечір. 

 

Балабан

Добрий вечір. 

 

Василь Голованов

Дмитро Співак з нами сьогодні: керівник платформи "Національна стратегія розвитку". Дмитре, я вітаю вас. Віталій Журавський: доктор юридичних наук, академік. Віталій Станіславович, добрий вечір. Василь Іванович Німченко залишається з нами: опозиційна платформа "За життя!", екс-суддя Конституційного суду. Дякую, Василю Івановичу, за участь. Що ж, як я і обіцяв, ексклюзив сьогодні від того правоохоронця, якого було затримано, а сьогодні відпущено під залог, який вніс один з присутніх сьогодні у нашій студії, а саме Ілля Кива. Ексклюзивне відео, його коментарі ми теж почуємо сьогодні протягом нашого ефіру. І я хочу привітати, до нас долучився журналіст Володимир Бойко. Володимире, добрий вечір. Дякую, що приєдналися. Ви пам’ятаєте, мікрофон завжди до ваших послуг. Фаховий юрист Олена Водолажко з нами сьогодні. Пані Олено, ще раз добрий вечір. Я просто нашим гостям нагадаю. Може, хтось ще не знає, що у пані Олени є ось така чудова червона кнопка, як у мене. У разі, якщо ви будете порушувати закон, агітувати за когось або проти когось, або будь-яке інше порушення закону, пані Олена буде вимушена просто натиснути на таку кнопку. Будь ласка, продемонструйте, що буде… Ось такий звуковий сигнал і світовий. Тому я вас попрошу зреагувати. У цей момент виключаються ваші мікрофони, в ефірі вас не чутно. Тому перекрикувати ці звукові сигнали не потрібно: це не має жодного сенсу. Одразу голосування для наших телеглядачів ми запустимо на початку. Чи мали вибачатися правоохоронці? Я зараз розповім, про що йде мова, якщо ви не в курсі. Але перед тим запитання: чи мали вибачатися? "Так, за "Ложись, Бандера!"" "Так, за перевищення повноважень". "Ні, не мали вибачатися". Що ж, а тепер про що йде мова, якщо ви ще не знаєте. Хоча вся Україна вже в курсі, всі обговорюють і на кухнях, і в ток-шоу. Але ексклюзивно сьогодні коментарі від тієї людини, яка безпосередньо головну участь у цій історії бере. Тож сьогодні вранці голова профспілки працівників МВС України вніс 115 тисяч гривень застави за поліцейського Василя Мельникова, якого арештували за підозрою у побитті члена організації "С-14". Почуємо адвоката. 

21:18:41

Немчинов (запис)

Було внесено заставу. Сєйчас пройдемо процедуру – і будемо чекати його із СІЗО. Судовий розпорядник перевіряє, чи надійшли кошти, видає довідку – і в слідчий ізолятор надається ця довідка: що кошти внесено, ухвалу суду виконано. Випускається людина. 

 

Василь Голованов

Поки Василь Мельников перебував у СІЗО, його колеги-поліцейські запустили флешмоб-вибачення із лозунгом "Я Бандера. Я офіцер поліції, я служу українському народу". У мережі "Фейсбук" з’явилась навіть спеціальна рамка з лого "Я бандерівець". Нею кожен бажаючий може прикрасити фото свого профілю у соціальній мережі. Причиною акції стали сутички між правоохоронцями і активістами "С-14" у суботу, 9-го лютого, у Києві на Контрактовій площі. Напередодні повідомлялось, що ці молоді люди брали участь у акції "Хто замовив Катю Гандзюк?" За даними правоохоронців, аби попередити будь-які провокації, було прийнято рішення доправити учасників деяких до відділку. В управлінні у молодиків вилучили ножі, газові балончики та пістолет. Після того, як затриманих відпустили, їм на допомогу прибула група підтримки, яка влаштувала штовханину, застосувала газові балончики до правоохоронців та почала фактично штурмувати будівлю. Ми це бачили на відео. Оскільки РУВС – це режимний об’єкт, у якому зберігається зброя, боєприпаси, начальник Нацполіції Києва віддав наказ розблокувати приміщення. У результаті подій трьох поліцейських лікарі  "швидкої" доставили до лікарні. 

 

Диктор (запис) 

Правоохоронці затримали у Києві групу осіб при спробі штурму управління поліції. Невідомі намагалися пошкодити вхідні двері, застосували газові балончики та   влаштували бійку з поліцейськими. 

 

Василь Голованов

Проте причиною обурення інтернет-спільноти стало не саме затримання активістів і навіть не те, що поліцейський бив ногами лежачого, а вигук "Ложись, Бандера!". 

 

Мельников (запис) 

Ложись, Бандера! 

 

Василь Голованов

Ми поцікавились в українців, що вони думають з приводу описаних подій. Коротко з різних куточків нашої держави наші співгромадяни. Дивимось. 

 

Чоловік (запис)

Там не тільки штурмувать – там надо із пушкою йти. 

 

Жінка (запис)

Я ставлюся позитивно. Не проти цього, в принципі. 

 

Жінка (запис)

Звісно, я ставлюсь добре. А до якихось правопорушень з боку кого б це не було – погано. 

 

Чоловік (запис)

Положительно. 

 

Чоловік (запис)

Когда у народа терпение кончается, начинается бунт. 

 

Чоловік (запис)

Все можна обговорювати у любому випадку без агресії. 

 

Чоловік (запис)

Тем не менее это вандализм, который ни к чему не приводит, кроме как к насилию. 

 

Чоловік (запис)

Звичайно, що погано. 

 

Жінка (запис)

На любую агрессию – негативно, конечно. 

21:21:48

Чоловік (запис)

Ну при чому тут поліцейський відділок? Якщо вони не прийняли заяву, це одна справа. Значить, треба йти далі. 

 

Василь Голованов

Ця історія мала продовження. Наступного дня після зіткнень генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі Державного бюро розслідувань вже почали працювати. Саме вони повинні дати оцінку діям поліцейських під час зіткнень на Контрактовій площі та під час штурму відділення. Керівник Нацполіції Києва Андрій Крищенко публічно вибачився за свого підлеглого, який вигукував "Ложись, Бандера!", та за нецензурну лайку під час затримання активістів біля будівлі Подільського райвідділу поліції. Слухаємо. 

 

Крищенко (запис)

По образливому вигуку, який допустив наш працівник. Я особисто як керівник поліції Києва хочу вибачитися перед суспільством за дії цього працівника. Я особисто, в силу свого переконання і в силу розуміння історичної ситуації в Україні, вважаю це неприпустимим. Безумовно, цей працівник буде покараний. 

 

Василь Голованов

Міністр МВС Арсен Аваков також вибачився. Слухаємо. 

 

Аваков  (запис) 

Мы разберёмся с теми правоохранителями, кто действовал неадекватно. И я тут спокоен и уверен. Важна наша ясная оценка. Недопустимы оскорбительные призывы, которые звучали. И это низость. Также недопустимо чрезмерное насилие. 

 

Василь Голованов

Флешмоб Національної поліції "Я бандерівець" підхопили користувачі "Фейсбуку". Щоправда, акцію поліції підтримали не всі. Безглуздою її назвали представники "Правого сектору". Слухаємо. 

 

Диктор (запис) 

На думку "реформованих" поліціянтів, просте вибачення продемонструє бажання і надалі "служити та захищати" український народ, який вони насправді зневажають. Варто нагадати, що саме такі безглузді ініціативи призвели до революційного зрушення на Майдані проти ночі 30-го листопада 2013-го. Тому тим, хто прагне вислужитися перед вищим керівництвом держави, краще відмовитися від блюзнірства, адже воно не допоможе уникнути народної кари. 

 

Василь Голованов

Паралельно з флешмобом "Я Бандера" стартував ще один: протилежний, "Я не Бандера". На думку екс-міністра юстиції Олени Лукаш, на прикладі сутички поліції та радикалів простежується зв’язок Порошенка, СБУ і "С-14". Слухаємо. 

 

Диктор (запис) 

Бандера і Європа – взаємовиключні поняття. Невже це комусь не зрозуміло? Тому той, хто вигукнув "Лягай, Бандеро!", і той, хто охороняв будівлю поліції, набагато ближчі до Європи, ніж усі "порохоботи", разом узяті. 

21:24:47

Василь Голованов

Що думають з приводу сутички на Контрактовій площі та спровокованого нею флешмобу? Чи можемо ми зараз запитати киян? Да. Підказують, трохи згодом ми почуємо, що думають на Подолі наші глядачі. Якщо ви зараз поруч, будь ласка, завітайте. Підійдіть. Наш колега з радістю надасть вам можливість висловитися в прямому ефірі. Блогер Тім Златкін виклав на своїй сторінці у "Фейсбук" повну відеоверсію сутички поліції та "С-14". Звертає на себе увагу чоловік, котрий демонстративно та голосно ображає правоохоронців. Та чомусь його не затримують. Це Олексій Цимбалюк, відомий як псевдокілер Аркадія Бабченка. Дивимось. 

 

Чоловік (запис)

Я тобі заважаю? 

 

Чоловік (запис)

Тобі мало було? 

 

Чоловік (запис)

Про себе кажете?

 

Чоловік (запис)

Про тебе. 

 

Чоловік (запис)

Ти ж такий самий. Подивись на себе. Що ти хочеш? 

 

Чоловік (запис)

Давай, вдар мене! 

 

Чоловік (запис)

Та чого ти лізеш? 

 

Чоловік (запис)

Мусор! Мусора – не люди, блядь! 

 

Чоловік (запис)

Уважаемый, а вы кто? Вы просто проходили мимо? Или что? 

 

Чоловік (запис)

Ні. 

 

Чоловік (запис)

Ви з "Січчю", з хлопцями? 

 

Чоловік (запис)

Так. 

 

Чоловік (запис)

А можете сказати... назватися? 

 

Чоловік (запис)

Цимбалюк Олексій Васильович. 

 

Василь Голованов

Ну що ж, запитання до наших гостей. В тому числі яка роль вищезгаданого пана, і чи ця історія була імпровізаційною, чи підготовленою заздалегідь. І чому саме, Ілля, ви вирішили взяти на себе цю відповідальність і 115 тисяч гривень віддати за цього правоохоронця? Ілля, прошу. 

 

 

 

 

Кива

Дякую, студіє. Я всіх вітаю. Насамперед це вчинок чоловіка, громадянина. По-перше, офіцера поліції, керівника профспілок МВС. Це мій обов’язок: захищати співробітників правоохоронної системи і допомагати їм в скрутний час. Здесь немножко в другом. Здесь всё настолько политизировано и извращено… Ведь заметьте, после чёткой и ясной позиции министра внутренних дел, когда он отказался быть марионеткой в руках действующего президента и сказал, что будет отстаивать норму закона и придерживаться закона, пресекать любые возможности в манипуляциях во время избирательного процесса, а значит, встал на сторону Конституции, на сторону украинского народа, тут же Банковой был подготовлен ряд сценариев по дискредитации в принципе всей правоохранительной системы, и полицейских в первую очередь. К сожалению, частью этого плана стал и генеральный прокурор, который – вы увидите и видели его позицию уже сегодня по телевизору – официально... Который встал и стал обвинять сотрудников полиции в выполнении своей основной функции: защиты. Защиты прав и интересов, защиты административных зданий, защиты режимных объектов. Полицейские выполняли Конституцию Украины, полицейские выполняли закон о полиции Украины, полицейские действовали по уставу. В действительности, если полицейский нарушил и превысил полномочия: а это, я надеюсь, установит суд, – закон, конечно, один для всех. И он должен будет понести наказание. Это позиция моя также как гражданина и офицера. Но мы не дадим делать козлов отпущения, вытирать ноги и делать политические манипуляции над теми, кто сегодня стоит на страже закона. Дискредитация полицейских – это прямой шаг к хаосу, беспределу и анархии на наших с вами улицах. Послушайте: мы должны очень бережно относиться и с пониманием к сложившейся ситуации в нашей стране. Ведь всё накалено. Нужна только искра для того, чтобы всё вспыхнуло и сгорело к чертям собачьим. Мы потеряем там Украину. И те люди, которые сегодня защищают закон, стоят на страже наших с вами жизней, становятся вот этими... Знаете как? Как использованными марионетками в руках политиканов. Я искренне об этом говорю. Я разговаривал с офицером. Была чистая провокация подконтрольных – а я заявляю: подконтрольных! – организаций Банковой, которые хорошо срежиссировали нападение на тот объект, где может находиться оружие. А если бы пошла граната? А если бы кто-то завладел оружием? А если бы погибли люди, как бы тогда мы могли смотреть в глаза тем, кто должен защищать закон? Действия должны быть жёсткие, конечно. Поэтому в данном случае мы обязаны – просто обязаны защищать тех и не вытирать ноги об тех, кто сегодня единственный... Может быть, не единственный... Единственным является в этой стране, кто ещё готов стоять на страже законности. Вы понимаете? Вот об этом я хочу сказать. И мои действия были направлены в первую очередь, чтобы ребята: мои сослуживцы, офицеры – почувствовали, что они знают, что их никто в беде не бросит. Из них козлов отпущения никто не даст сделать. Мы защищаем своих сослуживцев. Мы стоим плечом к плечу, потому что на кону стоит будущее нашей страны. Спасибо большое. 

21:31:28

Василь Голованов

Дякую, Ілля. За декілька хвилин ми почуємо коментарі Василя Мельникова. Це той правоохоронець, якого було затримано, якого під заставу забрав Ілля Кива. А от щодо вигуків. Тут є варіанти, що відділок захищати потрібно – без варіантів, да. 

 

Кива

Вот я хочу добавить последнее. Послушайте. Если мы будем осуждать, наказывать и сажать в тюрьму полицейских за возможные... Ведь, ещё раз вам говорю, на видео так и не установлено, что непосредственно Мельник кричал данные слова. И подождите, было разве оскорбление? Он назвал фамилию человека, который в истории Украины сыграл определённую роль. Он назвал фамилию человека, который сыграл в истории определённую роль. К сожалению или к счастью, мы слишком большая страна с разными отрезками истории. У каждого к этой истории может быть своё отношение. Для кого-то Бандера герой – принимается. Для кого-то в действительности он антигерой – и это тоже антипозиция. Каждый человек в нашей стране имеет право на что? На мнение, на собственную оценку истории. Понимаете как? И в данном случае – в данном случае, я хочу сказать, вот в этом точно нет никакого правонарушения. И то, что, опять же, руководство Национальной полиции приносило извинения, – мне эта позиция непонятна. Потому что в данном случае существует норма закона, которая не была перешагнута. Потому что назвал он фамилии. Может быть, это человек по этой фамилии, а может быть, это просто имя нарицательное – мы не знаем. Степан Бандера – вот этого я точно не слышал. Я слышал, что кто-то прокричал "Бандера". Так вот: если мы будем полицейских сажать в тюрьму за то, что кто-то сказал "Бандера", тогда поверьте, завтра нас будут грабить, насиловать и убивать в наших с вами квартирах. Я за порядок и за дисциплину в этой стране. И правда одна. 

 

Василь Голованов

Дякую. Дякую, Ілля. Ви кажете, для когось – герой, для когось – не герой. Я знаю, для кого точно герой. Тому що в цій самій студії я просто зупиняв, тримаючи своїми руками Ігора Мосійчука, який кричав і, вибачте за слово, кидався фактично на Михайла Саакашвілі з фразою "Ти за Бандеру чи проти?" Я так розумію... Пам’ятаєте, Ігоре? Пам’ятає Ігор. Будь ласка, вам слово. 

21:34:22

Мосійчук

Перш за все хаос, анархія, безлад – це все, що заполонило країну, дякуючи нинішній владі. Я думаю, зараз всі присутні в студії будуть сміятися, включно із спікерами, бо сьогодні український уряд призначив виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я. Чесне слово, сьогодні уряд виніс підписане і зараз опубліковане розпорядження про призначення Уляни Супрун виконуючим обов’язки міністра охорони здоров’я. Розумієте? Це вже не смішно. Це вже баян, який... Ну скоро всі помруть від нього. Але повертаючись до теми. Я розділю все, що відбувалось, на дві частини. Частина перша. Оцінку діям як громадських активістів, громадських організацій, так і правоохоронців мають дати правоохоронні органи, Генеральна прокуратура і Державне бюро розслідувань. Це раз. Політики у тому, що відбувалось після, у десятки разів більше, чим насправді чогось юридичного. Чому я так стверджую? Тому що на сьогоднішній момент – і я твердо в цьому переконаний – основним опонентом підкупу виборців, який розгорнутий штабом президента Порошенка, або кандидата в президенти Петра Порошенка, є міністр внутрішніх справ Арсен Борисович Аваков. Відповідно, інформаційна атака, як би хто не відносився до Авакова, направлена на нього. Тепер щодо флешмобу і того, що ви згадували. Я український націоналіст. Але я стверджую, що поліція мала проводити флешмоб "Я українець". "Я українець". Тому що – що буде завтра? Що буде завтра, якщо якийсь правоохоронець, розганяючи якусь іншу або зупиняючи інших, будемо казати, людей, крикне "Лягай, ковпаківець!" Будуть проводити флешмоб "Я ковпаківець"? І розколювати країну? Я українець! Це має об’єднати – і це має стати символом Національної поліції і всієї правоохоронної системи країни. Вона має бути над ідеологією. Тому що, крім бандерівців, були мельниківці, були петлюрівці, були мазепинці. Москва називала іменами своїх ворогів усіх, хто був той чи інший проміжок часу проти неї. То що, кожен раз повторювати? Я українець – це найголовніше. І це має бути лейтмотивом того, за що виступають правоохоронні органи. Враховуючи це, я вважаю, що дана історія – з неї маємо винести два, будемо казати, уроки, два висновки. Висновок перший. Заберіть у дітей сірники: я політиків деяких наших маю на увазі, – бо вони спалять країну. Війна є за тисячу кілометрів, а хтось держиться за крісло так, що готовий підпалити країну, аби тільки залишитись в тому кріслі. І друге. При всій моїй симпатії до Степана Андрійовича Бандери, я вважаю, що гаслом правоохоронної системи має бути "Я українець, це моя країна і я відстоюю закон у цій країні". Крапка. 

21:38:57

Василь Голованов

Дякую, Ігоре. Зараз ми почуємо всіх. Володимир Бойко знає, що може скористатися відкритим мікрофоном будь-якої хвилини. Тож прошу. 

 

Бойко

Враховуючи те, що прізвище поліцейського Мельников, взагалі ця ситуація має символізувати одвічну боротьбу бандерівців і мельниківців. Але у мене два маленьких запитання до пана Киви і до пана Мосійчука. Спочатку до пана Мосійчука. Скажіть, будь ласка: як ви думаєте, якби Степан Андрійович був би живий і він би подивився, хто зараз кричить "Я бандерівець"? Заступник начальника поліції, котрий не володіє українською мовою, начальник департаменту поліції, який не хоче говорити українською мовою. То як ви думаєте, чи не звернувся б тоді Бандера із заявою про зміну прізвища після такого флешмобу? І до вас запитання, пане Кива. Не є секретом, що ви були засуджені за скоєння корупційного злочину: спочатку в 13-му році за хабарництво, а потім вам цей злочин перекваліфікували на зловживання впливом. Оскільки ви є хабарником, корупціонером, як встановлено судом, запитання: де ви взяли 115 тисяч гривень на заставу для цього поліцейського? 

 

Василь Голованов

Дякую. По порядку: як ставилися запитання, так і відповіді. Але лаконічно і коротко. Ігор Мосійчук, Ілля Кива. 

 

Мосійчук

Я допускаю, що шановний пан Бойко не зовсім добре знає історію бандерівського руху. 

 

Василь Голованов

Він і не має. 

 

Мосійчук

Він же поставив питання, яке стосувалося Степана Андрійовича. Повідомляю вам, що саме бандерівці були ініціаторами створення антибільшовицького блоку народів. Саме в УПА воювали як росіяни, так і узбеки, так і інші національності. І у зв’язку із цим ділити за мовною ознакою "Я бандерівець", "Я не бандерівець" – це уподоблятись деяким політикам минулого скликання парламенту, які, до речі, підносили сірники у 14-му році, коли підпалили схід країни. Я вважаю, що потрібно говорити не про мовне питання,  а про дотримання чинного законодавства з одного  і другого боку учасниками подій під Подільським РОВД. 

 

Василь Голованов

Дякую, Ігоре. Коротка відповідь – Ілля Кива. І почуємо всіх учасників нашої розмови сьогоднішньої. 

21:41:31

Кива

Деньги, которые я вносил, – эти деньги официально задекларированы как собранные деньги за всю мою жизнь, 41 год. У меня порядка миллион 900 тысяч гривень задекларированы, которые я откладываю на свадьбу своей дочери, на похороны своих близких. То есть это мои сэкономленные деньги за всю мою жизнь. В отношении того, что вы сказали о том, что были суды надо мной и я был осуждён, вы сейчас соврали. Причём соврали в прямом эфире, дискредитируя меня как гражданина Украины. В 16-м году была, действительно... Был вброс: информационный вброс – по дискредитации меня как начальника департамента противодействия наркопреступности, когда я встал на борьбу с фармакологической мафией. И вся информация о якобы каких-то судебных решениях в моём отношении – это всего лишь навсего ещё одно ведро помоев. Это то же самое, что вас ловили за  мужеложство в 2010-м году – и вы ушли от покарання. 

 

Василь Голованов

Зараз такої статті немає, Ілля. 

 

Кива

Да. Так вот, к сожалению, понимаете. Но это выглядит точно так же. Поэтому смотрите: не будьте... Ещё раз, я прошу прощения. Я являюсь... Я никогда, на сегодняшний день... 

 

Василь Голованов

Не чутно. Це не має сенсу, вас не чутно. 

 

Кива

Я прошу прощения. 

 

Бойко

Вирок щодо вас розміщений у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Ви були засуджені за хабарництво, перебуваючи на посаді заступника начальника Управління по захисту прав споживачів. 

 

Кива

Ещё раз говорю: посмотрите... Это враньё! Ну вот стоит сейчас: человек стоит и врёт. 

 

Бойко

Я публікував вирок відносно вас. Публікував. Я сьогодні ще раз опублікую на "Фейсбуці" вирок, яким ви були засуджені за хабарництво. 

 

Василь Голованов

Дякую, Володимире. Дякую. 

 

Кива

Я прошу прощения. Вот это неудобная позиция, наверное, для этого человека. Поэтому он пытается сейчас ещё раз дискредитировать меня. Я могу смотреть каждому в лицо. Я являюсь не судимым и никогда не привлекался. Всё вот это – это ещё одно ведро помоев от подобных, скажем так... 

 

Василь Голованов

Давайте... 

 

Кива

Вам никто деньги не платил, я прошу прощения, за сегодняшнюю дискредитацию Кивы? Нет? Потому что выглядите вы дёшево сегодня. 

 

Василь Голованов

Ілля! Не переходимо на особистості. 

 

Кива

Поэтому в данном случае всё правильно. Я хочу сказать, что... Смотрите: я могу каждому честно посмотреть в глаза. Действительно, деньги были мной сэкономлены. И они честно задекларированы. Часть этих денег я внёс в заставу. А вся вот эта информация вот этого человека – это полная ложь и ещё одна манипуляция сегодняшнего эфира. Кому-то неудобно, что я защищаю и встаю на защиту правопорядка и закона. И вот вам результат. Спасибо большое. 

21:44:33

Василь Голованов

Дякую, Ілля. Дякую. Я нагадую, що в нас Ілля Кива сьогодні не є головним персонажем нашого ефіру.

 

Кива

Спасибо вам большое, да.

 

Василь Голованов

Ми будемо говорити більше про ситуацію навколо Василя Мельникова, його коментар ми почуємо буквально за декілька хвилин. Отож, не пропустіть обов’язково, що він сказав з приводу того, що відбулося. Про правоохоронну систему в цілому і про політизацію цього процесу. А дійсно, чи було там… ну аж такий ґвалт варто було піднімати на всю країну? Тому що ви бачите: 31 відсоток вважає, що так, має вибачитися поліція, правоохоронці. Але за перевищення повноважень. 57 відсотків: більшість – вважає, що вибачатися не мали. 12 відсотків вважають, що так, за «ложись, Бандера» вибачитися не завадило б. 3 тисячі 300 глядачів на цю хвилину відповіли на це запитання. Як Олеся Яхно відповість на це запитання, почуємо зараз. Олеся, прошу.

 

Яхно

Ну дивіться: я спробую дуже коротко узагальнити ситуацію. Я виділяю тут усе ж таки три важливих компоненти. Перша компонента: з якою, до речі, погоджуються представники всіх правоохоронних органів: і Аваков, і Генеральна прокуратура, і ДБР, – які кажуть, що могло мати місце перевищення повноважень і потрібно перевірити, провести слідство, чи мало воно місце, і якщо мало, то покарати. І тут є єдина позиція однакова всіх правоохоронних органів. Друге – це сама стилістика, за яку був проведений флешмоб і самі правоохоронці вибачалися. Тут же справа не в тому, що ми вкладаємо в це поняття, там, якщо ми кажемо, що треба було «Я українець» проводити флешмоб, а справа в тому, що коли відбувалося затримання: я не знаю, чи правомірно, чи ні: це визначає слідство…

 

Василь Голованов

Так.

 

Яхно

Але коли відбувалося це затримання, у формулювання «ложись, Бандера» однозначно вкладалася негативна конотація з огляду на те, які дії відбувалися. Тому мені здається, що саме тому реакція: тому що той, хто вчиняв, ну, здійснював ці дії, які, як підозрюють… або є така підозра, що було перевищення повноважень… Звучала все ж таки негативна конотація. Тому тут, мені здається, стилістично теж насправді є спільна позиція в тому числі і самого міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. А от третя складова – вона є набагато важливіша. Це політична складова. І для мене особисто неприємно, що люди, які кажуть, що не треба політизувати процес, – вони ж самі його більше всього і політизують. Я не розділяю позицію, що є якась одна правильна силова структура правоохоронна, яка працює на правильні цілі, а всі інші працюють неправильно. Мені здається, це некоректно. І в принципі, всі правоохоронні органи повинні відповідати нормам і вимогам законодавства. І в цьому сенсі не можна казати, що хтось хороший, а хтось поганий. А ми вже зараз чуємо, що… дивіться: от СБУ – це однозначно погано, а МВД… Ну, я це не розділяю. Мені здається, неправильно взагалі будь-кому давати такі формулювання. А треба вимагати, щоб правоохоронці здійснювали свою роботу якісно і реагували на будь-які прояви можливих провокацій. І це ж має продовження в політичній площині, тому що саме політики зараз кажуть, що «дивіться: хтось один може здійснювати фальсифікації». От лише один кандидат, а всі інші – ні. І якась правоохоронна структура може це покривати, а інша – ні. Мені здається, що це шлях в нікуди. Кожен з кандидатів зацікавлений у тому, щоб вибори були чесними, щоб не було порушень, бо це підриває або може підірвати результат кожного. І треба реагувати на прояви порушення, як це, до речі, роблять, наприклад, такі структури, як, там, та ж «Опора», яка відслідковує порушення… Неважливо, якого це кандидата стосується: чи це влада, чи це опозиція. І це дуже правильно, тому що це випереджує можливі зловживання, дійсно, на виборах. А те, що це вже має вторинне політичне використання, коли вже і Європа сюди додається, що Бандера – це не Європа і так далі… Ну, це теж елемент уже зовнішньополітичного використання, який, на мій погляд, на жаль, теж має місце і може мати місце надалі.

21:48:47

Василь Голованов

Дякую. Дмитро Співак. Будь ласка, Дмитре. Я за лаконічність думки, тому що в нас час обмежений, ми в прямому ефірі. Нагадую: 21:48. Давайте.

 

Співак

Добрый вечер, студия. Добрый вечер, Украина. Я думаю, что миллионы телезрителей, которые нас сейчас смотрят, – я в этом уверен – ждут от нас не просто перехода на какие-то личности или, там, выяснения частных и личных взаимоотношений, а ждут от нас ответа не просто на вопросы «кто виноват?» и «что делать?»… Наверное, мы это и сами знаем. А ждут от нас ответа на вопрос: а как дальше будет вообще жить и развиваться государство, в котором Генеральная прокуратура воюет с МВД, МВД – с СБУ, СБУ – с НАЗК, НАЗК – с НАБУ, НАБУ – с ГБР? Это и называется «полная деградация всей системы государственного управления и полная деградация всей правоохранительной системы». Именно поэтому на улице нельзя пройти спокойно, поэтому грабежи, поэтому уровень преступности, поэтому контрабанда, насилие, убийства. Поэтому не раскрыто ни одно преступление резонансное. Ничего не происходит, говорил и говорю всегда я, и поэтому сегодня у меня сложная ситуация. Я как бы последовательный критик всей правоохранительной системы, нет здесь, кто лучше и кто… кто белее, и кто там более святой. А теперь переходим к нынешней ситуации, вот которая произошла.

 

Василь Голованов

Так.

 

Співак

Ну, прежде всего я хочу, чтобы вся страна узнала, услышала: может быть, кто-то уже забыл, – о какой организации идёт речь, кого мы называем… вернее, кого называют активистами. Напоминаю, у кого что-то с памятью: может быть, склероз политический у некоторых: это ребятки такие: молодые. Трудно сказать, где они работают, как они кормят свои семьи. У них есть профессия: активист. Не знаю, кто за это платит. Вроде ничего так ребята себя чувствуют. «С-14» называется, да? Их лидер такой есть: товарищ Карась. Это его фамилия, по-моему, или… Не знаю даже. Значит, это та «С-14», которая громила лагери ромов по Киеву и в других городах, и они на свободе. Понимаете, какая история? Вот так у нас работает правоохранительная система. Это та «С-14», которая уничижает ветеранов Великой Отечественной войны. Это та «С-14», которая надругается над памятниками и могилами солдат Второй мировой войны. Пусть будет так. Это та «С-14», которая объявляет себя открыто радикальной организацией. Скажите, пожалуйста: в какой цивилизованной стране Европы: мы же с вами туда как бы, да? – если бы хоть какая-то подобная история произошла бы в здании полиции Израиля, Франции, Германии?.. Да там было бы не просто «ложись, Бандера». Там сначала стреляют – потом спрашивают, как зовут. Потому что здание полиции… потому что здание полиции – это здание государства. А задача государства первоочередная, фундаментальная задача любого государства – их две: обеспечить уровень достойный жизни, обеспечить простейшие потребности своих граждан и обеспечить безопасность своих граждан. Вот если бы сейчас можно было, вот поднимите руки, если можно, Василий, такой флешмоб… Кстати, о флешмобе. Я позавчера сразу сказал… Объявляю в прямом эфире: я позавчера начал свой флешмоб «Я не Бандера». И сделал это просто в знак протеста против того, что офицеры полиции вынуждены были унижаться ради политической конъюнктуры. Унижаться не за что, потому что полиция в этот раз поступила абсолютно правильно, абсолютно по закону. Им даны права такие поступать именно так: жёстко. И вот я… я хочу вот у вас спросить. Поднимите руки просто, по-честному, вот кто сегодня: вы лично или члены вашей семьи – вот кто-то из вас ощущает безопасность жизни в государстве Украина? Кто-то из вас ощущает, что вся правоохранительная система вам может помочь, вас может защитить, уберечь от насилия, от грабежей, от воровства? Поднимите руки. А вот это, Василий, и есть эффективность работы всей правоохранительной системы Украины. Вот и всё. И очень долго говорить не надо.

21:53:00

Василь Голованов

Дякую.

 

Співак

И ещё один аспект очень коротенький.

 

Василь Голованов

Останній, да, прошу.

 

Співак

Да. И конечно, я с правовой точки зрения сказал, я вот даже выписал – может, у меня ещё будет возможность сказать. Есть закон о милиции: 42-я, 43-я статья. Она позволяет полиции действовать вот так: жёстко. Они ещё очень мягонько действовали. Потому что у этих ребят были кастеты, файеры, ножи, пистолеты. Это хулиганы и преступники. А как по-другому? Кто-то сказал, там, «ложись, Бандера». А что, на французском «Марсельезу» нужно было спеть? А, ребята? Ну мы же с вами живые люди. И живём в этой стране. Это действовал нормальный спецназ, который в тот момент – друзья мои, это очень важно… которые в тот момент своими действиями, может быть, защитили кого-то из вас, кто проходил рядом. Может быть, защитили ваших близких вот от этих ребят, которых давно нужно отдавать под суд. И последний аспект. Я всё-таки прошу прощения, долго сидел. И конечно, с одной стороны, я абсолютно поддерживаю вот такие жёсткие действия, потому что монопольное право на насилие должно быть исключительно у государства. А с другой стороны, мне стыдно как сыну офицера, что вот полиция… все вот вынуждены вот как-то пресмыкаться, что ли. Я даже слова подобрать не могу. Ну что это? «Я извиняюсь, я бандеровец. И прошу прощения. И я бандеровец». Да что же это такое? А как же мотивировать-то этих полицейских дальше? Вот человека, которого сейчас упрятали или пытались упрятать за решётку. Да он в следующий раз тысячу раз подумает, когда на кого-то будут нападать. Человек тысячу раз подумает: «А нужно мне это или нет? Да ну его нафиг». Когда тут политическая конъюнктура, когда самые важные у нас – это активисты, когда можно крикнуть два раза «слава Украине» – и ты… и ты над законом.

 

Василь Голованов

Дякую.

21:54:44

Співак

Поэтому вывод: мы или должны вместе убрать политический аспект… и давайте строить государство и доверять своему государству и своей правоохранительной системе… И давайте её модернизировать, давайте искоренять коррупцию, давайте что-то делать.

 

Василь Голованов

Дякую. Дякую.

 

Співак

Или мы превратимся в территорию хаоса и раздора. Спасибо.

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Дмитро Добродомов: «Народний контроль». Прошу, Дмитре. Про ситуацію в цілому і про… дійсно, чи мала вибачатися поліція, чи були, дійсно, факти порушення з їх боку. Ваше бачення.

21:55:18

Добродомов

Так, добрий вечір. Друзі, дивіться: зараз у нас дуже важкий виборчий процес. Тим паче, він зараз у періоді, який вийшов на крейсерську швидкість. І є надто багато емоцій, і буде, на жаль, до кінця цих виборів і парламентських потім… надто багато провокацій. Тому що це однозначно використовується. Найбільше – що це зараз використовується в політичній площині. Третій день країна майже на всіх телевізійних екранах обговорює ситуацію, яка сталася біля… не біля, а всередині райвідділу. Я можу сказати свою суб’єктивну думку щодо цього. Вона дуже співпадає з більшістю, які тут були. Якщо би люди прийшли протестувати так, як це їм дозволено у вільній демократичній країні: з плакатами біля райвідділу, вимагаючи, там, справедливості чи… ну, на їхню думку, було вчинено якось не так, то це один момент. От якщо люди вриваються на режимний об’єкт – ну, це момент зовсім інший. І зрозуміло, що діє… А правоохоронці тут мають бути тими, якими вони були. А тепер увага: ключових два моменти. Навіть два моменти ключових. Перший: у нас знову у свідомості людей, бо країна різнобарвна, розігрується ця карта, котра починала розігруватися ще у 2004-му році. Пригадуєте? Ще коли була Помаранчева революція. Тобто Бандера, не Бандера, там, мова, язик і дальше. І причому бенефіціарами є як одна сторона, котра це розігрує, так і друга, котра начебто є їхнім опонентом. Тому що кожен працює – я дуже не люблю цього слова, але так воно і є… працює на свого виборця. Тобто на прихильників націоналістичної ідеології і, відповідно, на… інша сторона – на своїх прихильників: як би ті, які до цього ставляться не так. І в цьому є найвеличезніша проблема. Отут сьогодні була сказана третя, я пам’ятаю, і ключова думка: що весь цей процес є надто заполітизований. Коли кілька років тому у нас був шанс у 2015-му, у 2016-му році, коли ми говорили про те, що в нас цей шанс з’явився нарешті правоохоронні органи: МВС, ГПУ, СБУ – деполітизувати, тобто перестати їх робити політичними, подивіться, що сталося. Хто став керівниками цих структур? Цими… керівниками цих структур стали прямо політичні фігури. І відповідно, ці політичні фігури, безперечно, діють не в першу чергу як велить закон, а в першу чергу так, як їм це політично вигідно. І це є катастрофа для держави, котра прагне вийти з усього того дна, в якому вона зараз опинилася. Ми можемо скільки завгодно записувати декларативно в Конституції, що ми прагнемо до ЄС і НАТО, але якщо в нас не буде верховенства права, незалежних правоохоронних органів, справедливих судів, ми це можемо записувати по десять разів на рік. І це є ключовим моментом. Чому так стається? Тому що система… та політична система, котра править останніх понад 20 років, – їй так зручно і вигідно. Тому що вони ставлять на посади тих людей, котрі для них є зрозумілі і котрі готові їм виконувати накази, так? Так було п’ять років тому на Майдані, через це сталася трагедія в країні. Так залишилося і досі. Ось тільки змінилися гравці. Ну як, «змінилися»? Вони вже були, вони просто знову, в черговий раз помінялися місцями. До чого я це веду? От зараз ідуть вибори президентські. Я як закликав, так і закликаю: я особисто це збираюся зробити, – щоб усі кандидати в президенти вже зараз… уже зараз, будучи кандидатами в президенти, – не потім: коли закінчаться вибори – представили тих п’ять людей, ключових посад, котрі би… має право президент в разі його обрання подавати парламенту на затвердження. Якраз мова, щоб люди знали цих людей, щоб люди розуміли, хто це, з якими програмами, наскільки вони аполітичні, наскільки вони незалежні, наскільки вони будуть ефективні чи об’єктивні. Мова йде про генпрокурора, про голову СБУ, про міністра оборони, міністра закордонних справ і голову Нацбанку. Така є квота президента. До речі, дуже приємно, що зараз уже двоє: тобто, ну, зі мною вже троє – кандидатів у президенти – так? – це оголошують. Це правильно. Тому що люди мають обрати команду і розуміти, що це завтра не будуть куми, свати, люди від політичних партнерів чи хтось, про кого вирішували навіть не тут, в Україні, а на якійсь зустрічі у Відні із черговим олігархом, так? Коли вони будуть ділити ці посади, а по суті, ділити країну, залишаючи нас далі без перспектив. Оце є найбільша катастрофа, яка відбувається зараз знову на наших очах, але я не втомлююся повторювати, що влада завжди робить усе те, що ми їй з вами дозволяємо робити. У нас є шанс 31-го березня просто всім разом це змінити.

22:00:47

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Дмитра Добродомова почули. Нагадаю, що після кола обговорення, як ми почуємо стартові позиції всіх наших гостей у студії, ми почуємо коментар самого Василя Мельникова: цього правоохоронця, якого було затримано і відпущено сьогодні. Отож, не пропустіть. Також нас чекає включення з Подолу у Києві. Збираються кияни для того, щоб висловити свою думку на цю тему та інші теми. А ще хочу від себе про анонсувати про деякі нові проекти телеканалу «НьюзВан», користуючись можливістю і прямим ефіром. На годиннику 22:01. Отож, тиждень прем’єр на «НьюзВан». Завтра о 19:00 – новий проект телеканалу «НьюзВан» «П’ять запитань Рабіновичу». Вадим Зіновійович буде спілкуватися в нашому ефірі з вами різними способами: з глядачами в студії і «Скайпом», листами. Можете надсилати паперові листи на адресу нашого телеканалу: місто Київ, вулиця Польова, 21. Вадиму Рабіновичу. Будь ласка, Вадим Зіновійович буде відповідати на ваші запитання. О 21:00 – прем’єра: «П’ятий кут. Розвиток». Діана Панченко і В’ячеслав Піховшек запрошують вас до телеекранів, не пропустіть нову прем’єру на «НьюзВан». У п’ятницю – нове велике політичне ток-шоу, традиційно п’ятничне ток-шоу в цій студії: велика глядацька аудиторія, мільйонна глядацька аудиторія біля телевізорів – «Протистояння». Саме таку назву має наш новий проект. У п’ятницю о 21:00 не пропустіть. І на десерт: цікавий такий проект-інтерв’ю з Оленою Кирик, називається «Особиста територія». Там, де Олена так зазирає потрошки в особисте життя людей, яких усі ми знаємо. Анонси ви бачите, хто став уже гостем цього проекту, тому не пропустіть. Це в суботу о 21:00. Дякую, ми продовжуємо «Український формат» на телеканалі «НьюзВан». Віталій Журавський. Віталій Станіславович, ваше бачення склавшейся ситуації.

22:02:56

Журавський

Моє бачення таке: що на жаль, дві партії, які склали коаліцію в парламенті: «БПП – Солідарність» і «Народний фронт» – поділили між собою Генеральну прокуратуру і поліцію. І в цьому є проблема. Якщо подивитеся по всій вертикалі Генеральної прокуратури, від районного до генерального прокурора всі – представники від «БПП – Солідарність». Якщо подивитеся на поліцію, від районного відділку до… відповідно, до керівника Національної поліції всі лояльні до «Народного фронту». Зараз розійшлися позиції двох лідерів, тобто Авакова і Порошенка. І оцю історію треба розглядати саме в цьому контексті, з моєї точки зору. Що треба зробити, щоб такого не було в подальшому в Україні? Треба деполітизувати всю правоохоронну систему, і в правоохоронній системі повинні працювати люди, які захищають інтереси всіх українців: незалежно від їхніх переконань, політичних переконань. Це є основне. Тому оцей флешмоб «Я Бандера» у мене викликав, чесно кажучи, здивування. «Я українець» підтримую. Отже, політика зайшла в ці правоохоронні органи, і це дуже-дуже небезпечно для стабільності держави. Ось подивіться: генеральний прокурор на форумі, де висували Петра Порошенка кандидатом у президенти, відкрито підтримав як генеральний прокурор кандидата в президенти. Це є неприпустимо в принципі. Тепер подивіться по справі Гандзюк. Він… ще суд нічого не з’ясував – він уже назвав, хто організатор, хто замовник і хто виконавець. Знаєте, в цьому плані для мене є зразок Роберт Мюллер. Це той спецпрокурор, який веде розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори американців. Знаєте, скільки він зробив інтерв’ю пресі? Зеро. Нуль. За два роки. Основне завдання прокурора – це обвинувачення в суді. Все. Прокурор може робити коментарі лише після вироку суду, який вступив у законну силу. Все. Тепер – по ситуації, яка була біля Подільського райвідділу поліції. Знаєте, хто останню точку в цьому… крапку в цій історії зробить? Суд! Усе. Поки суд не розбереться, не встановить факти, щось коментувати дуже зарано. Але для мене як для юриста абсолютно зрозуміло, що те, що зробили так звані активісти, – вони порушили 296-ту статтю Кримінального кодексу: це хуліганство із застосуванням зброї. Це п’ять років тюрми. Реально. Якщо б хтось із цих так званих активістів був покараний, то ми б якимсь чином зупинили цю вакханалію. Поки не буде поваги до поліції, до… як інституту держави, не буде поваги і до держави. Це елементарно. І на закінчення. От уявіть собі, що там, у цьому райвідділі поліції, перебував якийсь серійний убивця чи ґвалтівник, якого спіймали. Активісти прорвалися – і він на волі. Там зброя. Якби вони прорвалися і взяли цю зброю, перестріляли людей?.. В принципі, звідти їх правоохоронці вигнали… викинули абсолютно правильно, бо вони при цьому захищали свободи і права нас з вами. Отже, необхідно провести в майбутньому: зараз ми не проведемо це – повну деполітизацію правоохоронної системи. І вона повинна бути рівновіддалена від усіх політиків.

22:07:31

Василь Голованов

Дякую, Віталій Станіславович. Народний депутат України, а в минулому суддя Конституційного суду Василь Німченко. Прошу, Василь Іванович.

 

Німченко

Я хотел бы начать с ключевого слова, которое произошло вот в сфере этой трагедии. Ключевое слово – «Бандера». Что за этим стоит? Общество просто увидело, как закон, как человеческое достоинство и честь были положены под… подстилкой под идеологию. Вот в чём идёт вопрос. Здесь говорят, что… что произошло. А если бы он матом завалил? Так вот этот работник милиции… Я хочу доложить для всей Украины, кто слушает, что есть специальные законы, которые работают однозначно так, что лица, работающие в зоне повышенного риска: работники правоохранительных органов – в состоянии стрессовой ситуации могут вести себя неадекватно, и они за это не несут ответственности, если не причинят тяжких повреждений. Второе: кто подумал… Я три дня слушал. Все – мудрые юристы. Кто хоть слово произнёс о статье 36-й: о необходимой обороне? Я хочу просто зачитать, что такое необходимая оборона и во что она укладывается, чтобы было понятно, о чём идёт речь у нас и куда мы идём. Так я – с вашего разрешения. Это займёт две секунды.

 

Василь Голованов

Будь ласка.

22:09:11

Німченко

«Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законних прав і інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного діяння». Скажіть, будь ласка… Идёт прорыв… идёт прорыв в здание, идёт прорыв в нарушение… совершается преступление, квалификация идёт – статья 257-я. Это захват государственного административного помещения, в котором складируется оружие, в котором работают правоохранительные органы. Это тяжкие преступления. Кто об этом говорит два дня? Говорят о Бандере. Вы понимаете, что это выставили такой маяк, громоотвод, чтобы люди не думали об этом Мельникове или… или о том парнишке, оперуполномоченном. Я думаю, что там адвокат должен почитать статью 36-ю. Второе: пусть почитает пленум Верховного Суда Украины ещё 2002-го года. И прочитает, что ввели новое законодательство по необходимой обороне, где чётко предусмотрели… Представляете, что вот люди, защищая своё жилище, если один идёт с каким-то ножом, его можно мочить беспрекословно. Убивать его надо: этих шакалов. Так сказал закон. А если вдвоём лезут в квартиру, то – даже без оружия – можно делать то же самое. Потому что защищается святая святых: собственность. А в данном… а в данном случае что было? Это тоже святая святых: государственный порядок, предусмотренный и действующий для защиты наших с вами прав и свобод. Они же… это защищал этот работник милиции. Вы можете себе представить?.. Мне очень больно, что не нашёлся и тот офицер… Это… там не было без приказов, кто-то давал приказ. Этот оперуполномоченный – он в сфере борьбы с экономическими преступлениями. Он был в гражданке. Но это оперативная работа, это рисковая ситуация, повышенная боевая готовность, вызван спецназ. Это я вам говорю как немножко, так сказать… знающий, что это такое. И он выполнял обязанности, был приказ. Где этот командир, где этот офицер? Опустился, в коноплях спрятался, который отдал приказ: «Ребята, держитесь, чтобы не штурманули, чтобы не взяли оружие, допустим, или просто не прорвались». Разве не видно, что там было совершено преступление? Я ещё раз говорю: 257-я Уголовного кодекса. И мы об этом молчим. А я вам скажу: почему? У нас рассыпалась правовая система. Я напомню 31-е августа, потому что 31-го августа… когда штурмовали, вот так начиналось: мирным хихиканьем… Началась атака штурма Верховного Совета. Я был там внутри, я видел это всё дело. К сожалению, мы не прятались – просто нас там заблокировали… некоторые коллеги нас в зале… И звали всех: «Придите, «оппоблоковцы» здесь». Так вот я вам расскажу: у нас всё начиналось тихо, пока не появился тот, который… которого сняли с фронта. И в атаке шли лидеры «Свободы», штурмовали. И потом – взрыв. И к сожалению, президент не знал, что ранено 146 человек. Четыре убитых хлопца в возрасте от 18-ти до 20-ти лет. Это что, они должны были стоять: полиция – и слушать? Или так же здесь, в райотделе, должны были стоять и смотреть? «Ребята, заходите, рвите». Да я вам скажу: само название этой организации – оно же вредоносно по сути. А особенно вот УНСО сейчас у нас появилось… Вот коллега сидит: мой коллега, народный депутат. Он был свидетелем и соучастником, когда здание общественного движения «Украинский выбор – Право народа» вы поджигали. Когда вы пришли, прошли всем Крещатиком и кидали коктейли Молотова, а на втором этаже сидели женщины: 14 человек. Я знаю, я свидетель, я там был. И вас видел, уважаемый Игорь. Вот о чём идёт вопрос. Вот это и называется «национализм»?

22:13:42

Мосійчук

Ви готові на детекторі брехні підтвердити, що я там був?

 

Німченко

Я вам видео покажу.

 

Мосійчук

Ви готові… що я був там, де підпалювали «Український вибір»?

 

Німченко

Всё. Ну, это не столь важно. Это я – по поводу.

 

Мосійчук

Як це, «не столь важно»? Ви тільки що мене звинуватили.

 

Німченко

Я вам видео покажу.

 

Василь Голованов

Якщо є відео, Василь Іванович, надайте відео, ми покажемо, Ігор прокоментує.

 

Німченко

Я вам… я вам видео покажу и дату, конкретное время, до секунды. Чтобы не было разговоров. Чтобы не было разговоров. И я хочу всё-таки закончить в отношении этого Мельникова. Я не помню, как его зовут.

 

Василь Голованов

Василий.

 

Німченко

Володя или Василий. Тёзка, даже мой тёзка.

 

Василь Голованов

Василий.

 

Німченко

Понимаете, вот я смотрю я так на его лицо, слышу Андрея Крищенко… Андрей – если он меня слышит. Привет. Я как генерал говорю тебе как генералу: друзья, вы не опускайте работников милиции. Я отвечаю как человек, занимающийся правоприменением… правоприменеием и проработавший в том числе и на Подоле… я категорически утверждаю и довожу до сведения народ через… что за номером 1.19 идёт мой завтра запит депутатский в отношении того… о незаконном задержании, о незаконном предъявлении пидозр. Для того, чтобы перепроверили на предмет, есть ли здесь необходимая оборона. Пленум Верховного Суда сказал: работники милиции, которые, обороняя или обеспечивая правопорядок, применяют силу, применяют физическую силу… А закон про полицию: здесь вот коллега, работавший в полиции… Там прямо в законе указано: специальное… с применением физической силы в пределах возможных, чтобы парализовать. А если хотите сказать, я вам скажу: чтобы обесточить, исключить возможность сопротивления или нападения. И в том числе применяются… применяются специальные средства. И написано: дубинки, кийки и другие… і інші. Работником милиции. Вы видели: у него не было. Он пошёл с голыми руками на пресечение этих преступных действий.

 

Василь Голованов

Да. Дякую, Василь Іванович.

22:15:50

Німченко

И дальше я хочу закончить.

 

Василь Голованов

Сейчас, секунду. Илья, секунду. Илья, секунду.

 

Німченко

Я хочу… я хочу… я хочу здесь закончить. Я бы хотел, чтобы не вводил вот в эти… Это беда. Вот для этого парнишки беда. Кто… кто знает, кто прожил, что такое, когда шнурки развязываешь и ремень и отдаёшь милиции в дежурной части, когда тебя арестовывают, да?.. Кто не знает, я могу рассказать. Так чтобы вы знали, вот этому вот парню: он работал в милиции, служил в милиции, маленький ребёнок…

 

Голос

С 2006-го года.

 

Німченко

Он на ровном месте, поверьте… Там вообще нет… нет события. Не то что нет состава. И нет там превышения пределов необходимой обороны. И я заканчиваю. Скажу вам…

 

Василь Голованов

Да.

 

Німченко

Как законодатель говорит? Статья 18-я. Если он, выполняя действия, в том числе и по приказу, по обеспечению правопорядка, превысил необходимую оборону и причинил смерть, у него меньшее наказание законодатель предусмотрел, чем то, которое ему сейчас предъявили: 365-я, часть 2-я. Ну вы можете себе представить? Вот сидит…

 

Голос

Восемь лет тюрьмы.

 

Німченко

Сидит следователь… Ну, я не буду жахать людей и говорить об этом. Но сидел же следователь, сидел же прокурор, который надзирает за следствием.

 

Василь Голованов

Бачу всю реакцію.

 

Німченко

Поэтому я и заканчиваю. Спасибо парню, что он выстоял. Дай Бог, что он выстоит. И я хотел бы, чтобы восторжествовал правопорядок у нас, чтобы в данном случае ребята, которые идут… извините, идут на смерть, идут часто на смерть… Я хочу, чтобы пошли, там, возле райотдела… рядом Подольский суд, а там сейчас судят трёх человек, которые подошли, так сказать, с улыбочкой на Броварском выезде, в Броварах, и расстреляли насмерть всех троих работников милиции. То же самое сделали 4-го марта 2014-го года при выезде… при выезде на Житомир. Тоже троих завалили, убили насмерть. А мы говорим о том, что надо же… Что же это там было? Чего они шли? Надо было в кармане проверять, у них есть ножичек или нет. Да если бандюк лезет в помещение, захватывает админздание, то это уже бандюк. Вот это всё, что я хотел сказать. А ребята должны защищаться.

 

 

 

22:18:09

Василь Голованов

Дякую, Василь Іванович.

 

Німченко

А ребята должны защищаться.

 

Василь Голованов

Я бачу реакцію. Відреагуєте усі. Як я і обіцяв, Володимир Бойко, відкритий мікрофон. Реакція Володимира, прошу. І потім Ростислав Балабан.

 

Бойко

Оскільки пан Німченко згадав події під Верховною Радою 31-го серпня 2015-го року, я хочу сказати, що я допитувався як свідок по цих подіях у Генеральній прокуратурі і давав покази в суді. І в суді зокрема я передав достеменні докази аж до диктофону включно із записами. Докази того, що ці масові заворушення були влаштовані Службою безпеки України, внаслідок яких загинуло четверо осіб. Так от, повертаючись... А тих, хто реально організував це заворушення, – вони на свободі, їх звільнили, попри те, що були дані мною покази. Так от: повертаючись до подій під Подільським райуправлінням. Давайте приймемо за аксіому і не будемо обговорювати, бо це абсолютно очевидно: що не може в Україні існувати жодна парамілітарна організація громадська без співпраці з СБУ. Якби так було, то довелося б звільняти просто із посади заступника голови СБУ Віктора Іонасовича Кононенка. Це його робота: щоб такого не було, щоб усі були під контролем. Але що зацікавило? Це якраз те, що під час відеоряду був продемонстрований пан Цимбалюк. Олексій Цимбалюк – це позаштатний, негласний агент СБУ, співробітник СБУ, який був недавно розшифрований у зв’язку зі справою Бабченка. Так от про що це свідчить? Про те, що під Подільське райуправління Служба безпеки: а точніше, департамент "Т" – просто аврально стягував усю агентуру на штурм райуправління. Це не просто якісь громадські активісти, люди, які у позаробочий час займаються громадською діяльністю. Це усе добровільні помічники СБУ, це позаштатні або, можливо, і штатні, негласні співробітники. Так от виникає запитання до присутніх тут чотирьох народних депутатів. А ви взагалі не маєте бажання врешті-решт створити тимчасову слідчу комісію з приводу діяльності Служби безпеки України? Я вам готовий дати покази, я вам готовий дати матеріали. Це не просто розповіді. Я вам дам конкретні прізвища конкретних осіб, котрі можуть підтвердити. І аж до того, що у мене є навіть записи разом із диктофоном, пригодні для експертизи, тих розмов, котрі були серед агентури СБУ, як вони обговорювали те ж саме кидання гранатою під Верховною Радою, обговорювали, як їм потім втекти за кордон. Бо, як вони говорили, за це буде пожиттєве ув’язнення. Будь ласка, ініціюйте, створюйте.

 

Василь Голованов

Дякую, Володимире. Зараз ми почуємо відповідь народних депутатів. Але перед цим, як я і обіцяв, пане Ростиславе, вам слово. А після пана Ростислава ми почуємо Василя Мельникова: правоохоронця, якого було затримано і звільнено сьогодні. Прошу.

22:21:07

Балабан

Шановні колеги, буду намагатися коротко і зрозуміло. У тій частині, де ми бачили цей спектакль, ми маємо чітко називати, що це не політичний протест і не політична акція. Тобто це спроба штурму і спроба провокації. Це по-перше. По-друге, ми вкинули в обговорення вислів "ложись, Бандера". Я особисто не сприймаю це як образу. Поліція почала робити флешмоб. Я думаю, в певній мірі вони праві. Але я підтримую пана Ігора, що за цим має слідувати "я українець" і "ми українці". У свою чергу ті люди, які не працюють у поліції, очевидно, мають почати флешмоб: я завтра спробую це зробити – "я підтримую українську поліцію", і це нормально. Я, друзі, не хочу погоджуватися із колегами у тій частині, що відбулася дискредитація поліції і дискредитація Авакова. Мені чомусь відчувається, що більшість нормально сприймає захист державних установ. Нормально. Більше того, якби у такий спосіб діяли хлопці на сході у перші дні, у нас би, можливо, не було б там війни, не дали б захватити. І слідуючий момент. Все ж таки я як громадянин вважаю, але суд це вирішить: що елемент перевищення сили був, коли хлопці, як ми бачимо з екрану, вже лежали і не рухались, були удари рукою і, здається, коліном. Ну, перевищення. Те, що поліція: і Аваков коментував, і начальник поліції міста Києва робив якісь вибачення – це теж цивілізована практика. Вони мають на це право. І повірте, була б більша образа і негативний настрій у суспільстві, якби, там, поліція мовчала або не робила. Ми, зрештою, зростаємо. І це хвороба зростання. Безумовно, подобаються юристи, які адекватно виступають за те, що треба навіть ці тонкощі вибрати і так далі. Якщо говорити саме про цей інцидент... Колеги виступали про те, що люди, які зараз балотуються, кандидатують на посаду президента, – це класна річ, і добре, що це вперше починається: коли назвати, хто мій міністр закордонних справ, кого на Нацбанк... Це класна річ. Тому що ми інколи за картинку, за хі-хі, ха-ха готові голосувати, а ти назви, хто у тебе буде головою СБУ, – і все буде зрозуміло. Тому, друзі, моя оцінка... Я не суддя. Поліція відпрацювала адекватно, нормально. Делегітимізації поліції тут немає і дискредитації поліції тут немає. Я думаю, що за підтримкою адвокатів розберуться. Пан Кива зробив громадянський вчинок. А далі буде процес судовий. Більше того, бачте, як красиво показує: поліція витирає обличчя і так далі. Державі потрібно боятися появи отаких угрупувань, які готові виїжджати в якусь точку України, здійснювати там якісь провокації. Тому що це небезпечна річ. Безідеологічні, без демонстрації власника і так далі – це небезпечні групи. До них треба відноситися надзвичайно серйозно. Тому що Гітлера свого часу теж на хі-хі, ха-ха сприймали.

22:25:07

Василь Голованов

Дякую. Зараз, секунду, усі відреагують. Я обіцяв: ми почуємо самого Василя Мельникова: людину, яку обговорює зараз уся Україна і в нашій студії так само. Тож, будь ласка, увага на екран. Василь Мельников.

 

Мельников (запис)

В этот момент, когда произносились эти слова, меня там ещё, как говорится, и не было на улице. В тот момент я не думал, кто такой и всё остальное, чтобы кричать это. В связи с тем, что меня так же само забрызгали баллоном и так как я переживал, что может быть всё, что угодно, и состояние было очень сильное эмоциональное... Когда человек находился на земле, то я скажу, что если и наносились какие-то удары, то точно не по голове. И сказать о том, что я имел какой-то прямой умысел добить, забить человека, – нет.

 

Василь Голованов

Так, почули Василя. Є репліка Іллі Киви. Будь ласка.

 

Кива

Я хочу сказать одну такую вещь. Когда мы забрали этого офицера, первое, что он попросил, когда он вышел: он попросил обеспечить безопасность его 2-летнему ребёнку. Я всё это время был с его женой на связи, пока Василий находился под стражей. Пытался её как-то успокоить. Смотрите. Что ж мы за государство и что мы вообще за люди, когда работники полиции боятся за жизни своих детей и жён? Я просто к этому очень серьёзно отношусь. У меня у самого 6-летний сын. Слава Богу, дочка служит в полиции, уже взрослый человек. Но если нашим семьям: тех, кто носит погоны, – начнут угрожать преступники и это делать безнаказанно... Почему я об этом сейчас говорю? Потому что безнаказанность панует в нашей стране. Когда те же вот эти активисты вывешивают в "Фейсбуке", в социальных сетях суммы денег: 500 долларов – за адрес полицейского, за имя и фамилию его жены и его детей... Это же я сейчас вам говорю. Вот вы представьте: они платят деньги за наши семьи. Вот скажите мне, пожалуйста: это не деморализация? Кто вообще тогда захочет защищать закон и идти противостоять преступности, если ты будешь знать, что можно взять и вот так, публично, заявить: "А ну-ка дайте мне имя и фамилию, и жену, и адрес проживания полицейского. И за это я плачу 500 долларов"? Вы понимаете, это есть преступление. Роман Синицын: такой вот псевдоактивист, который являлся "волонтёром"... Где они работают: эти "волонтёры", – кроме того, что они "волонтёры"? Я об этом хочу спросить. Я когда ушёл на фронт, я очень скептически относился. Потому что работающий человек ходит на работу в первую очередь или воюет на фронте. Так вот смотрите. Роман Синицын сделал официальное заявление и предложил 500 долларов за адрес, за имя, фамилию. И написал: "Сделаем жизнь этого ублюдка и его семьи невыносимой". Найдите его пост. Вот это есть преступление. Вот за это Юрий Витальевич Луценко: наш генеральный прокурор – должен выходить и отстаивать позицию, а не заниматься всего лишь навсего уничтожением правоохранительной системы, подыгрывая сегодня непонятно кому: бандформированиям. Порядка в этой стране не будет, пока не будет создана и восстановлена система наказания за преступления. Вот что я хочу сказать. Спасибо.

22:29:34

Василь Голованов

Дякую, Ілля. Я обіцяв можливість відреагувати шановним народним депутатам. Ініціатива була у Володимира Бойка. Коротка реакція і відповідь. Прошу, Дмитре, Ігоре. Василь Іванович, теж ви відреагуєте потім.

 

Добродомов

Дуже коротко, як секретар комітету із запобігання та протидії корупції. Вже третій рік на засіданні комітету не з’являються очільники СБУ, МВС. Прокуратуру, правда, не викликали. Це перше. Друге: з приводу тимчасових слідчих комісій. Пане Володимире, ви, напевно, дуже добре знаєте, що цей парламент ніяк не може спромогтися проголосувати взагалі за діяльність тимчасових слідчих комісій. Хоча вони передбачені Конституцією. Це право народних депутатів і Верховної Ради: ці комісії створювати. До речі, дуже цікаво, що один із співавторів цього закону є нинішній генеральний прокурор. Він тоді був головою фракції "БПП". Але парламент і коаліція досі не наважуються створити ТСК. Навіть не по причині того, щоб ТСК могли розслідувати ось такі випадки, про які ви говорите, такі, як цей зараз випадок. Вони бояться створити: у першу чергу "БПП", – тому що створення ТСК у парламенті – це єдиний на сьогоднішній день шлях до імпічменту президента. Ось і вся їхня боязнь. Так само, як вони не приймають закон про імпічмент президента. Особисто мене дуже зацікавили ті відео, які є. Я з вами готовий на цю тему спілкуватися і у межах своєї компетенції народного депутата я готовий на них реагувати і писати відповідні запити.

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Ігор Мосійчук, прошу.

22:31:24

Мосійчук

Насправді питання щодо відповідальності осіб, які готували теракт: а я це називаю терактом – під українським парламентом, – вона має, звісно, бути. Але я тут не демонізував би і Службу безпеки України. Особливо у часи війни, коли все-таки контррозвідка протистоїть у тому числі і країні-агресору. Якщо у вас є такі документи, які свідчать, файли, я готовий їх узяти і озвучити, підняти питання на засіданні правоохоронного комітету, де працюю першим заступником голови, і вимагати звіту керівництва. Тому що це реальні речі. Щодо створення ТСК... Ми зараз можемо їх сто п’ятдесят створити. Я тут погоджуюся із Дмитром. Але це нічого не дасть, поки не буде реального закону, коли на засіданні ТСК під присягою будуть свідчити, як у суді. І коли будуть повноваження для проведення слідчих дій тимчасової слідчої комісії. Василь, я ще коротко, якщо можна, буквально тезово по тому, що почув, бо це важливо.

 

Василь Голованов

Будь ласка.

 

Мосійчук

От пан Співак сказав "надругання над могилами". Давайте не демонізувати або говорити фактами. Це раз.

 

Співак

Я про "С-14" говорил.

 

Мосійчук

Я про "Січ" і кажу. Друге: я вважаю, що особа-правоохоронець, який сказав "лежать, Бандера!", має нести відповідальність.

 

Співак

За что?

 

Мосійчук

А я скажу. За політизацію. Тому що якби сказав "лежать, колпаківець!", так само мав би нести відповідальність. Не можна в роботу правоохоронних органів вносити політику і ідеологію. Не можна! Це є злочин проти держави і це якраз руйнує правоохоронну систему. Не важливо, що кричав, але якщо це стосується ідеології, це є злочином, який руйнує правоохоронну систему. Тепер далі.

 

Співак

А он что, оскорбил этим этого человека? Ответьте мне на вопрос.

 

Мосійчук

Я не перебивав.

 

Співак

Вы ко мне обратились, господин Мосийчук.

 

Мосійчук

Так я хочу до всіх, може, звернутися. І усі мене перебивати будуть?

 

Співак

Вы обратились только что. Я должен вам ответить на вопрос.

 

Мосійчук

Відреагуєте, коли дійде ваша черга.

 

Співак

Я считаю, что человек, который назвал его Бандерой, никак его не оскорбил, потому что словом "Бандера" оскорбить нельзя. Просто невозможно оскорбить словом "Бандера". Это первое. Второе. Если для этих националистов Бандера является иконой и героем, и тебя назвали "Бандера", то улыбнись и радуйся. Где здесь оскорбление? И третье...

 

Мосійчук

Послухайте...

 

Співак

И третье. Я вам отвечу. В любом государстве в спецподразделениях работают обычные мужчины, люди. И если за 15 минут до этого вот эта молодёжь так называемых активистов... А я считаю, что человек, у которого в кармане есть кастет или пистолет, не активист, а преступник, и он должен сидеть в тюрьме. Так вот если эти люди штурмуют здание МВД, то полиция имеет право – я сейчас вам лично зачитаю – имеет полное право, в соответствии с законом о полиции, действовать не просто жёстко. Это было ещё всё мягко. Читаю. Статья 43-я.

 

Мосійчук

Ви про шо?!

 

Співак

"Интенсивность и вид специальных средств и мер принуждения определяется с учётом конкретной ситуации и индивидуальных особенностей лиц, которые совершают правонарушение". Статья 44-я: "Можно применять физическую силу для обеспечения безопасности государственных объектов и других лиц, находящихся в лиц и местах скопления людей".

 

Мосійчук

Все сказали?

22:35:50

Співак

Поэтому всё, что делала полиция, она делала согласно закону.

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Прошу.

 

Мосійчук

Послухайте, Дмитре. Якщо ви зараз вийдете, порушите закон, підійде поліцейський, почне вас бить і орать "лежать, комуняка!", "лежать, сепаратист!", то це так само він має підпасти, як і зараз волав "лежать, Бандера!". Точно так само.

 

Василь Голованов

А завтра буде у такому випадку флешмоб "я сепаратист", "я комуняка"?

 

Мосійчук

Ні. Тому що немає права правоохоронець ідеологію і переконання привносити у свою роботу, у свою професійну діяльність.

 

Співак

Да нет там идеологии. Там были обычные человеческие эмоции.

 

Мосійчук

Послухайте, та недопустимі емоції...

 

Співак

Я хотел бы от вас услышать хоть один раз: прокомментируйте, пожалуйста, действия "С-14". Пожалуйста. Я вас прошу, дайте оценку не действиям полиции, а действиям этих молодчиков. Пожалуйста. Вот сейчас, в прямом эфире. Вы их поддерживаете или вы их не поддерживаете? Это будет честно и справедливо. Кстати, всем будет интересно послушать вашу позицию.

 

Василь Голованов

Пролунало запитання. Давайте почуємо відповідь. Прошу, Ігоре.

 

Мосійчук

Дмитре...

 

Співак

Ну просто скажите.

 

Мосійчук

Дмитре, даю вам відповідь. Я підтримую усі націоналістичні рухи і усіх людей, які боронили і боронять Україну на фронті. Я вас прошу не перебивати і дати мені можливість закінчити. Які захищали і захищають країну. Я підтримую усіх, хто бореться проти п’ятої колони в Україні. Але водночас я не підтримую тих, хто, можливо, виконує політичні замовлення, тих, хто дестабілізує ситуацію в країні і тому подібне. Я ще раз хочу сказати найголовніше: давайте дивитися зверху на цю ситуацію, не зі своєї ідеологічної колокольні: що "я націоналіст, а ви прихильник зовсім іншої ідеології". Давайте дивитися з боку державності.

 

Співак

И законов Украины. Всё.

 

Мосійчук

А закони є фундаментом держави. І їхнє дотримання також.

 

Співак

Абсолютно согласен.

 

Василь Голованов

Дякую. Про ініціативу депутатів. Звернення було. Я обіцяв усім народним депутатам: присутнім. Василь Іванович, вам репліка.

22:38:42

Німченко

Я хотел бы сказать, не дублируя, не повторяя. Не надо прикрываться национализмом. Вы знаете, что с этим радикал-национализмом к нам пришла беда. С радикал-национализмом. Нашу нацию поделили по языковому признаку. Вам же это известно. Не вы ли употребляете слово "ватники" и прочие в своём лексиконе? Это что, привело к лучшей жизни? Вот о чём идёт речь. И это просто взяли и использовали. Я даже не исключаю того, что здесь провокация кого-то специально. Вы помните, был такой: вы его знали лично – Саша Белый? Он всегда кричал "я бандеровец" и тягал прокурора за галстук. Помните это? Или не помните? Так вот это, я вам скажу... А вы продолжаете это.

 

Мосійчук

Я пам’ятаю дуже чудово, що лідер "Українського вибору", до якого належите ви, є нащадком бандерівця, який був засуджений радянською владою. Оце я пам’ятаю точно.

 

Німченко

Во-первых, вы ж тогда скажите людям, как вы врали, клеветали, а потом извинились. Потому что вы говорили, что отец его не был националистом. Был. И Медведчук этого не скрывает. И да, он родился в Сибири, куда он был сослан. Вы можете себе представить... Вы бы его взяли на конёк, на флагшток и бегали бы с ним, а вы тут начинаете... Я имею в виду такую биографию. А вы что? Ну расскажите, как вы штурмовали сельскую раду в Сквире. Вам не надо рассказывать?

 

Мосійчук

Кого?

 

Німченко

Не "кого", а "чого". Сквиру.

 

Мосійчук

Пан Німченко, припиніть брехати! Пане Василь, дивіться. Другий раз поспіль людина сидить у студії і каже, що я штурмував те, штурмував це, ще щось штурмував... Послухайте. Ви штурмуєте українську державність, ви працюєте на Москву. Оце я стверджую. А я у Сквирі не був років, мабуть, 8 чи 9, до вашого відома.

 

Німченко

А оно и було 7 лет назад.

 

Мосійчук

Що ви путаєтесь у показах чи назвах населених пуктів? Вивчіть, будь ласка.

 

Співак

Можно одну фразу?

22:41:27

Василь Голованов

Ні. Значить, посилання, яке я отримав: на "Фейсбук"-сторінку пана Романа Синіцина. Принаймні так підписана вона. Я не знаю цю особу. Я не знаю, хто ця людина. Де написано – цитую... По-перше, ми не можемо вивести її на екран. Тому що там є лайлива лексика, нетелевізійна, неефірна. Я її зараз оперативно прибрати не можу, тому я зачитаю. Вже повірте мені на слово. "Окей, гайз, без жартів. 500 доларів американських за цього – нецензурне слово "я свой, я из розыска". Прізвище, ім’я, по-батькові, посада, домашній адрес, сім’я. По 50 за кожного "беркутьонка" із ППОП "Київського", хто там брав участь. Прізвище, ім’я, по-батькові, посада, домашній адрес, сім’я. Будемо по-іншому робить: в лічку. Подяки прилетять у "Приват" і "Монобанк". Цікавимося як громадяни, персональних даних не збираємо. Хочеться привітати дружин правоохоронців із Восьмим березня. Все у рамках "журналістського" розслідування. Ги-ги. Репост рішає. 500 баксів. Або по 50. Можуть жить у вас у під’їзді або їхня теща, або щось чули".

 

Співак

И вот нормальный вопрос. Этот человек уже арестован? Вот он должен быть через пять минут после опубликования этого поста: уже быть – задержан правоохранительными органами. Вот тогда мы будем понимать, что мы живём в государстве.

 

Кива

В воскресенье я словил этот пост. И сразу же ёкнуло. Потому что 6-летний сын. Вы понимаете? И я задаю вопрос: откуда волонтёр, который себя называет волонтёром, готов раздавать по 500 долларов за информацию? Я прошу прощения, это он где-то работает? Или кто его спонсирует? По 500 долларов за информацию о жене, ребёнке, близких родственниках... Послушайте, ну сыграет же чувство самосохранения. Я не знаю, где они эти деньги воруют, но, честно говоря, защищаться... Пока они колбасу жрали, я так точно в окопе сидел. Понимаете? Вот это я честно говорю. И у меня такой вопрос. Скажите, пожалуйста: вы в 2011-м году были шеф-редактором в России обнинской газеты какой-то. Да? Нет? Это не ваша разве биография? Мне просто интересно: у вас гражданство украинское, извините, пожалуйста? Вы давали тут информацию... У вас гражданство украинское?

 

Василь Голованов

Так. Не переходимо на особисте.

 

Кива

Мне просто было интересно, это гражданин России вообще здесь находится или Украины.

 

Бойко

Пане Кива, у вироку зазначено, що ви на момент засудження були інвалідом 2-ї групи у зв’язку із психічним захворюванням. Тому що здорові люди користуються "Гуглом" і знають, хто я.

 

Кива

Я извиняюсь. Мне показалось, что вы...

 

Василь Голованов

Я перепрошую. Володимире, Ілля, давайте це зупинимо. Коротка репліка, Віталій Станіславович. І у мене ще є інформація, якою я поділюся за декілька секунд. Прошу.

22:44:42

Журавський

Я хотів би перевести нашу дискусію у позитивне русло.

 

Василь Голованов

Ану давайте спробуємо.

 

Журавський

Спробуємо. Отже, на жаль, парламент не виконує контрольну функцію над правоохоронними органами. Але парламент, на жаль, так і не прийняв закон про тимчасові слідчі комісії. Тобто не надав собі...

 

Мосійчук

А ви прийняли, будучи парламентарем?

 

Журавський

Ну, чекайте. Я вас не перебивав. Вислухайте. Мені не все подобається, що ви говорите, але я вас не перебивав. Так от: у класичного європейського парламента: а ми хочемо, щоб наш був такий, – є функція розслідування. Без ТСК, спеціальних слідчих, спеціальних прокурорів ми далі рухатися не будемо. І тому парламент зобов’язаний прийняти такий закон. Якби він прийняв такий закон і у нас був спецпрокурор і спеціальний слідчий, і функція розслідування була надана Верховній Раді, то швидко можна було б розібратися із цією історією. А так – він декоративний парламент, зв’язаний по руках і по ногах.

 

Василь Голованов

Дякую, Віталій Станіславович. Зараз у нас ще буде можливість сказати. Я вже на початку нашої програми розповідав і прямо зараз детальніше розповім про те, що відбулося сьогодні у Страсбурзі. Перед цим я із задоволенням запрошу до цієї студії... Ви бачите вже у центральній частині нашої студії тумбу. Мій колега: генеральний продюсер іншого інформаційного каналу: а саме "112 Україна" – Артем Марчевський. Артеме, вітаю. Добрий вечір. Радий бачити. Артем, забігаючи наперед, прилетів сьогодні зі Страсбургу. А що там відбувалося, зараз я вам розкажу детальніше. Тож, будь ласка, до слова. Сьогодні телеканали "НьюзВан" і "112 Україна" створили міжнародні редакційні ради за участі євродепутатів. До складу міжнародної ради увійшли депутати Європарламенту: Нейтон Джил, Девід Кобурн, Арне Геріке, – а також генеральний продюсер телеканалу "НьюзВан" Василь Голованов, директор каналу Юрій Будяк та дипломат Олег Волошин. Це у складі міжнародної редакційної ради телеканалу "НьюзВан". І про "112 Україна" розповість Артем трохи згодом. До складу міжнародної редакційної команди додалися Єгор Бенкендорф, Артем Марчевський, Олег Волошин та так само шановні євродепутати. Будь ласка, ми зараз маємо можливість побачити відео зі Страсбургу. Прошу на екран, увага.

22:47:36

Козак (запис)

Сьогодні в Україні створилася критична ситуація зі свободою слова. На сьогоднішній день влада усіляко старається закрити ті телеканали, які нелояльні до неї. Це напади на журналістів, це втручання у редакційну політику телеканалів. І саме основне – це, напевно, усі бачили: голосування у Верховній Раді по двох телеканалах: "112" і "НьюзВан", – де було проголосовано ввести санкції проти цих телеканалів.

 

 

 

 

Кобурн (запис)

Я завжди виступаю за свободу слова, яка для політиків не завжди вигідна, проте вона надзвичайно важлива для держави. Адже є її запорукою та свободою громадян. На своєму рівні буду робити усе, щоб посилювати стандарти свободи слова на Заході. І сподіваюся, зможу допомогти Україні.

 

Будяк (запис)

Зараз багато хто говорить про свободу слова, але мало хто про неї дбає і щось робить. І мені дуже приємно, що ми: телеканали – лідери інформаційного мовлення – так само започаткуємо і лідерство у боротьбі за свободу слова. І дуже вдячний нашим партнерам-євродепутатам і нашому власнику, який послідовно виконує свої обіцянки, і ми послідовно йдемо у демократичну Європу і започатковуємо демократичні європейські принципи формування прозорої демократичної редакційної ради.

 

Василь Голованов

На жаль, мені особисто не вдалося сьогодні побувати у Страсбурзі, приєднатися, панове, до вас, Артеме. Оскільки ми розпочинали "Український формат" о 18-й. Будь ласка, тож, із першоджерела: що відбувалося у Страсбурзі?

 

Марчевський

Спасибо, Василий. Но я думаю, стоит начать с объяснения, что такое редакционный совет и почему он воплотился в таком составе. Согласно уставу наших телеканалов, есть квоты: 50 процентов редакционного совета имеет право назначить собственник, 50 процентов определяет коллектив. По квоте собственника были назначены евродепутаты. Почему они? Вполне логичный вопрос. Дело в том, что после вот этого – я не знаю, как правильно назвать, но, наверное, позорного – голосования в Верховной Раде 4-го октября мы с вами ездили постоянно и в Брюссель, и в Страсбург, мы просили о помощи. И это именно те люди, которые прониклись нашей проблемой, которые не бросили, помогли. Они приезжали сюда. Они знакомились с коллективами телеканалов, они ездили на встречу с нацрадой з питань телебачення і радіомовлення. Они максимально в курсе. Я очень благодарен Тарасу Романовичу за то, что он, собственно, выбрал именно этих людей. Собственно, что под собой подразумевает работа этого редакционного совета? Этот редакционный совет будет определять вектор, по которому будут развиваться наши телеканалы. Он будет определять информационную политику, он будет следить за сбалансированностью наших гостей, наших эфиров. И, по большому счёту, самое главное для меня – я думаю, как и для вас, – это станет нашим щитом. То есть теперь подобное голосование в Раде не может пройти незамеченным. Потому что есть три евродепутата из разных стран, которые максимально вовлечены в этот вопрос. И я уверен, что они будут заступаться уже совсем на другом уровне. В случае каких-то эфемерных проблем у телеканалов.

 

Василь Голованов

Дякую, Артеме. Я бачу реакцію Дмитра Добродомова. Він зараз народний депутат, лідер "Народного контролю", а в минулому і журналіст, і медіа-менеджер. Прошу, Дмитре.

22:51:22

Добродомов

Я, власне, і згадав... Зараз буду говорити не як депутат, а як у минулому керівник телеканалу, який у часи Януковича якраз зазнавав дуже жорстких переслідувань. Я вам скажу, що це надзвичайно важливий шлях: що ми говоримо про свободу слова загалом. І, до речі, величезний вплив на сьогоднішній день на політику. Бо ми пам’ятаємо, що власники більшості телеканалів у нас олігархи. А відсотків 70, за моїми суб’єктивними спостереженнями, сьогодні контролює Адміністрація президента. І, відповідно, ці неугодні телеканали, котрі певною мірою ведуть об’єктивну... Ми ж зараз усі у прямому ефірі. Ми ж кожен можемо говорити згідно своїх внутрішніх засад, своїх внутрішніх принципів. І це є надважливо насправді для свободи слова. Я хотів вас підтримати у даному випадку в питанні створення редакційної ради. Це дуже важливий фактор для роботи журналістів, щоб вони почувалися вільнішими, у тому числі від адміністрації: таке буває. Щоб вони об’єктивно висвітлювали. І загалом для глядача це є важливо. Тому що коли такі люди, якщо вони є авторитетними, якщо вони є професійними, є гарантом для глядача щодо об’єктивності. І я пригадую, що тоді теж кілька медіа створювали ці редакційні ради. І це стало ще у тому числі і захистом від того тотального поглинання і тиску, які, вдумайтеся, були за часів Януковича і які не лише не припинилися за часів Порошенка, а ще більше посилилися. Оце для мене особисто шок: що це відбулося після 14-го року.

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Артем, прошу, реакція.

 

Марчевський

Дима, хотел сразу рассказать. У нас сегодня произошло: к сожалению, без Василия не в полном составе, но тем не менее – первое заседание редакционного совета. И "112 Украина", "НьюзВан". И, собственно, что нужно знать о членах этого совета? У нас есть два депутата от Британии и один от Германии. Собственно, все журналистские стандарты, как принято в мире, – они, в принципе, пошли от "БиБиСи". То есть это Британия. Они нам уже сегодня начали рассказывать и подсказывать, и направлять. Депутат от Германии: Арне Герике – он уже предложил, что в течение месяца он договорится с ведущим немецким телеканалом, и у нас произойдёт обмен опытом: мы съездим к ним посмотрим, как у них это работает, – они приедут к нам посмотрят, как у нас это работает. Поэтому, собственно, тут вопрос не только в том, что они будут нас защищать, направлять. Они нас будут ещё и учить.

 

Василь Голованов

Дякую. Бачу реакцію. Ігор Мосійчук.

22:54:11

Мосійчук

Перш за все щодо голосування. Я голосував за цю постанову. І вслід за нашим лідером Олегом Ляшком я хочу вибачитися. Але вибачитися за те, що ми дали президенту використати себе у тій ситуації, яка тоді склалася. Так само я очікую... 31-го березня, як я казав, нічого не відбудеться. Не на жаль, а не відбудеться, бо президент таки використав. Але момент створення редакційної ради і міжнародна співпраця – це дуже позитивний насправді момент. І сподіваємося, що він достатньо посилить журналістику телеканалів і погляд телеканалів на події в Україні і світі.

 

Василь Голованов

Дякую, Ігоре. Дмитро Співак.

 

Співак

Абсолютно всем уже сегодня понятно, что со стороны власти идёт попытка тотальной зачистки информационного пространства. Понятно, что это связано с выборами. Также понятно, что телеканалы "112" и телеканал "НьюзВан" сегодня являются лидерами оппозиционного вещания, лидерами политического вещания. Именно на площадках, на территории этих двух каналов сегодня власть слышит в свой адрес очень нелицеприятные вещи. Что нужно делать? Необходимо защищаться. Как нужно защищаться?.. Вот ваши аплодисменты и миллионная аудитория этих двух телеканалов – это практически уже готовые адвокаты. И, конечно, вот сегодняшний первый шаг: создание редакционной рады, куда входят не только представители, руководители журналистской среды и представители телеканалов, но и международные авторитетные депутаты, – это первый шаг. И у меня, Артём, к вам – и к вам, Василий, – есть предложение. Я не знаю, как оно физически, юридически и фактически осуществимо, но как вы считаете, может, есть смысл начинать процедуру вхождения журналистов двух телеканалов в общеевропейский профсоюзный комитет, в профсоюз журналистов и представителей средств массовой информации? Мне кажется, что это будет очень мощным сигналом для всего европейского информационного пространства. И самое главное – я убеждён, что это станет таким, знаете, оберегом от очень необдуманных действий украинской власти, которая действует очень жёстко, похабно, невзирая на лица, чувствуя свою безответственность, безнаказанность и используя такие рычаги, как национальная рада, парламент и так далее. Поверьте мне: народ Украины вас поддержит в любых ваших проявлениях свободы слова. 

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Реагуйте, Артем.

 

Марчевський

Дмитрий, я хочу ответить вам, во-первых... Я отвечу за "112-й". Мы не являемся оппозиционным каналом или провластным. Мы сбалансированный канал. Проводилось социологическое исследование – и не одно, – которое показывает, что одинаковая часть респондентов считает нас провластным и оппозиционным каналом. Это говорит о сбалансированности. Мы не есть оппозиционный канал. И я это сейчас декларирую. Мы не являемся оппозиционным либо провластным каналом. Мы информационный канал. Это важно разделять. По поводу вхождения наших коллег в Европейский союз журналистов. Мы постоянно коммуницируем с господином Томиленко. И я думаю, что в ближайшее время обсудим эту перспективу. Я не юрист, я не понимаю всех этих юридических процедур и возможно ли это. Но уверен, что если это возможно, то это хорошая идея, мы ею займёмся.

22:57:59

Василь Голованов

Дякую. Я солидарен с Артёмом. Дмитрий, спасибо большое за предложение. Действительно, идея хороша. І я думаю, ми будемо над цим працювати і надалі.

 

Кива

Пока будете в Европрофсоюз вступать, вступайте в профсоюз МВД. Мы своих защищаем. Точно с вами ничего не случится. Поэтому добро пожаловать.

 

Василь Голованов

Илья, я уверен в вашей поддержке даже без вступления в профсоюз. Правда?

 

Кива

Ну я просто говорю. Если для этого нужно.

 

Марчевський

Илья, мы понимаем, что если что, вы залог внесёте.

 

Кива

Если что – и залог, и спина всегда присутствуют.

 

Василь Голованов

Дякую, Ілля. Василь Іванович.

 

Німченко

Я хочу сообщить, чтоб вы были в курсе, хотя, я думаю, вы в курсе дела, что, исходя из того, что имело место, действительно, покушение этим постановлением, которое принял Верховный Совет, на свободу слова, тем самым было покушение на Конституцию. У нас есть Конституционный суд, который обеспечивает верховенство Конституции. Это очень сильная институция у нас. И я хочу вас проинформировать, что платформа "За жизнь" обратилась и мне доручила представлять интересы в Конституционном суде с конституционным поданням о неконституционности этой постановы. Где изложены те обстоятельства, включая систему кнопкодавства, которая деградирует и искривляет волеизъявление народных депутатов, что были положены в основу этого решения Верховного Совета. Поэтому уже они назначали... Большая палата, там, слушает где-то на выходе... Давайте попросим, пусть оперативно рассмотрит Конституционный суд.

 

Василь Голованов

Чекаємо на реакцію. А ще ми чекаємо на резолюцію Європарламенту, до речі.

 

Мосійчук

Ви ж були членом Конституційного суду. Давайте не просити суди ні про що. Давайте у нашій країні суди будуть незалежними, пане Василю.

 

Василь Голованов

Правильно.

 

Мосійчук

Не дискредитуйте суди.

 

Німченко

Вы не отвлекайтесь от темы. Я был судьёй Конституционного суда.

 

Мосійчук

Я ж про це й кажу.

 

Німченко

А вы говорите "членом", "членом"... Ну Игорь, вы же взрослый мужик.

 

Василь Голованов

Ми усі дорослі люди. Так, був суддею Конституційного суду. Артеме, у вас є реакція?

 

Мосійчук

Не уподобляйтесь Порошенку. Той тисне на суд, ви тиснете не суд.

 

Василь Голованов

Артем, реакція.

 

Марчевський

Помимо всего прочего, помимо борьбы в Конституционном суде Украины, у нас есть ещё борьба на европейском фронте. Мы уже много раз об этом рассказывали: что мы подготовили и зарегистрировали резолюцию о защите свободы слова в Украине. Она очень масштабная, широкая, обширная и касается не только нашего случая, а случая с предложением о наложении санкций на два телеканала. Она крайне широкая: от убийств журналистов, агрессии против журналистов... Я не буду перечислять всё. Скорее всего, мы стараемся сделать так, чтобы эта резолюция попала в зал на голосование на мартовскую сессию, то есть буквально через месяц. Если это произойдёт, у нас есть уже предполагаемая поддержка фракций в Европарламенте, достаточное количество депутатов, чтобы эта резолюция была проголосована. За неё трудно не проголосовать. Трудно будет объяснять евродепутатам, почему они не проголосовали за защиту свободы слова. Потому что мы, собственно, сделали её таким образом с помощью юристов, что она безальтернативная. Они либо поддерживают свободу слова, либо нет. Я думаю, что после этого уже будет трудно нашей власти, которой совсем недолго осталось: я без фамилий сейчас, – очень трудно будет давить дальше каким-либо образом: через Верховную Раду, через РНБО – неважно как. Собственно, мы работаем над этим.

 

 

 

23:02:06

Василь Голованов

Дякую, Артеме. Ростислав Балабан, прошу.

 

Балабан

Дякую. Шановні друзі, прекрасний приклад і розуміння того, що свободу не дають – за неї потрібно боротися. Теза номер два: ці два прекрасних канали використовують абсолютно цивілізовані інструменти, абсолютно прагматичні і абсолютно цікаві. І разом з цим виходять на інший рівень якості. Вийдуть точно. Я вам це прогнозував, коли тільки були спроби якихось, там, тєлодвіженій. Я сказав: "Ви станете сильнішими". Я думаю, що проблеми із цими каналами і будь-якими іншими точно не на користь владі, провладним кандидатам і так далі. Тому що це буде одразу негатив. От мені не бачиться ця картинка: що проблеми у вас можуть бути комусь на користь. Ні, тільки на мінус. І хотів би підтримати колег, які говорили про те, що треба захищати сім’ї поліцейських. Триста відсотків. Але треба захищати сім’ї лікарів, сім’ї підприємців. Україна має бути захищена, багата. І мають бути вільні засоби масової інформації. Тому що без вас, без вільних засобів масової інформації, ні прокуратура не спрацює, ні міліція, ні політологи, ні сексопатологи, ні будь-хто інший. А свобода слова, яка буде очищувати суспільство. Дякую.

 

Василь Голованов

Дякую щиро вам. Олеся, прошу.

 

Яхно

У мене більше запитання, скоріш за все. Я не знала просто, що буде Артем. Але питання буде таке. Один із елементів критики, яку я чула місяць тому... Не критики, а, скажімо, запитань на адресу каналів полягав у тому: чи повинен нести канал відповідальність за ведучих запрошених, до яких звучали певні претензії? Але не з точки зору "влада – опозиція". Тому що, мені здається, усі трошки штучно зводять до "влада – опозиція", а насправді я лише за, коли є і влада, і опозиція. І це дуже добре: коли є дискусія. Це можна лише вітати. І цю конкурентність треба обов’язково зберегти. Але питання звучали щодо, там, лексики і риторики, яка співпадала не з опозиційністю як такою, а з елементами, скажімо, інформаційної політики Росії. Тому я нікого не звинувачую, але у мене таке, дійсно, запитання. Як ви вважаєте, чи все-таки канал несе відповідальність за той продукт, який робили і роблять саме запрошені ведучі, яких канал представляє як гостей? Мені цікаво.

 

Марчевський

Телеканал – это площадка. Площадка для высказывания мнений. Мы приглашаем спикеров, приглашаем в наши студии. Они высказывают своё мнение, они обсуждают актуальные темы дня. Мы не можем физически... Мы работаем в прямом эфире. "112 Украина" работает в прямом эфире 19.5 часов в сутки. Мы физически не можем нести ответственность и контролировать, что они говорят. Мы можем с ними спорить, мы можем их перебивать, можем как-то минимально пытаться модерировать, но мы не можем залезть в голову людям и сказать: "Нет-нет, ребята, так нельзя говорить. Это противозаконно". Мы не можем контролировать их мат в том числе. Мы можем постараться его оперативно запикать, если мы видим, что ситуация накаляется. Такое бывает постоянно на наших ток-шоу. Когда мы видим, что ситуация накаляется, у нас сидит человек и так держит палец на кнопке для того, чтобы если что-то произойдёт, он начинает пикать, просто наугад. Был там мат, не был – мы не знаем. Это прямой эфир. Как мы можем влезть к ним в голову и сказать, что можно говорить, а что – нет?

 

Василь Голованов

У нас ця "спеціальна людина" – це я. У мене своя кнопка.

 

Мосійчук

Олеся питала за ведучих: за тих, хто запрошений у якості ведучого авторських програм. Олеся не питала за гостей. Звичайно, гості можуть висловлюватися...

23:06:31

Марчевський

У нас, во-первых, нет авторских программ как таковых. У нас все программы статичные. Ведущие наших программ работают в правовой плоскости страны Украина.

 

Василь Голованов

Дякую, Артеме, за відповідь. Коротко. Я прошу: дуже коротко. Віталій Станіславович, я бачу вашу реакцію. Не можу відмовити.

 

Журавський

Я хотів нагадати, що Верховна Рада зробила усе, щоб знищити ці канали. Але не пройшло. Тому що люди стали на захист цих каналів і громадськість стала. І ви дуже правильно зробили, що ввели якраз у редакційну раду євродепутатів. Це прекрасний буде запобіжник проти спроб знову застосувати проти вас санкції. І наостанок. Розвинуті країни мають свободу слова. Не розвинуті країни свободи слова не мають. Багато хто із політичних партій хоче, щоб Україна в майбутньому була прийнята у Європейський Союз. Там треба стандарти копенгагенські виконати. Серед них свобода слова. У нас її поки що в Україні немає. Тому що основні великі канали не допускають таких людей, як я.

 

Мосійчук

Це зробив президент. Те, що відбулося, зробив президент, а не парламент.

 

Журавський

Ігор, зупинися. Якраз я хочу вам подякувати: і "112 Україна", і "НьюзВан", – що ви даєте цю площадку якраз для альтернативних точок зору. Це дуже важливо, бо до вас приходять якраз такі люди, як я, які не бажані для великих каналів.

 

Василь Голованов

Дякую, Віталій Станіславович. Ми, знову ж таки, у теплій студії, а зараз у центрі Києва Богдан Амінов: мій колега – у пізній час із киянами. Небагато киян зараз на Подолі. Бачите: двоє залишилися, поки ми дочекалися. Богдане, я перепрошую. Вибач, що ми вимусили тебе чекати і киян, які поруч із тобою. Холодно, морозно. Будь ласка, тобі слово.

 

Амінов

Добрий вечір, Василю. Вітаю також гостей студії, глядачів і телеглядачів. І справді, спостерігали ми за змістовною дискусією навколо інформаційного мовлення, інформаційного простору України. Як бачимо, вже пролунала теза про те, що ми не можемо змусити гостей у студії щось робити чи говорити. Так само ми не можемо змусити киян так довго чекати. Тому, на жаль, не густо людей залишилося, але тим не менше є ті, хто хочуть сказати, що мають на думці з приводу теми навколо ситуації з Подільським райвідділком: ситуації штурму, як це називають правоохоронці, з боку активістів. Скажу, що немає однозначної думки з цього приводу, але тим не менш давайте послухаємо, що кажуть кияни. Дякую перш за все, що дочекалися ефіру. Нарешті ви маєте змогу сказати свою думку. Оцініть, будь ласка, правомірність дій з боку поліції і з боку, власне, активістів, які там перебували. Ваша думка. Хто із них виглядає більш правомірно?

23:09:44

Чоловік

Моё мнение такое. Правоохранители защищали и отстаивали своё помещение, в которое ворвались активисты. Активисты были вооружены. Пусть даже и не боевым оружием, а пугачами, но всё равно это является оружием. И в тот же момент никто не понимал, какое оружие у них находится. Но я считаю, что в нынешнее время радикально настроенные активисты, которые ворвались в помещение РОВД, не правы. Соответственно, правоохранительные органы действовали в рамках закона. И это же не значит, что каждый может собрать какой-то коллектив или, там, радикально настроенных людей и зайти в РОВД, и делать то, что им там нравится, какое-то возмущение или какой-то протест выставлять. Соответственно, я не поддерживаю таких действий со стороны активистов.

 

Амінов

Дуже дякую. Почули одну думку. Тим не менш знаємо про судовий процес. Знаємо також про те, що був обраний запобіжний захід одному із правоохоронців. Але також один із гостей: власне Ілля Кива – вніс заставу, наскільки мені відомо, для того, аби він не перебував у СІЗО. Тим не менше я також зазначу, що була ситуація із тим, що розповсюдили відеоролик, на якому один із правоохоронців говорив "ложись, Бандера!". З одного боку, це викликало різкий осуд з боку суспільства, а інша частина суспільства почала захищати цього поліцейського. Вітаю. Дякую, що приєдналися до нашого ефіру. Скажіть, будь ласка, що ви думаєте із цього приводу.

 

Чоловік

Как по мне, в "ложись, Бандера!" я ничего такого не вижу. Поскольку Бандера же сейчас является символом нынешней власти. Это же украинский политический деятель, лидер националистического движения. Поэтому я не вижу в этих словах ничего плохого. А на самом деле то, что делали активисты, – я отношусь к этому отрицательно. Потому что, насколько я знаю, отделение полиции является режимным объектом. И если вы хотите устраивать какие-то акции протеста или митинги, вы можете устроить их у стен отдела полиции, но не внутри. А так, как зашли активисты – и не один человек, а зашло много людей, – естественно, полиция проявила какие-то меры. И я считаю, что они довольно правильно поступили.

 

Амінов

Дуже дякую. Могли почути, власне, думки киян. А що ж воно було там насправді, як обіцяють у структурах, розбереться Державне бюро розслідувань. Проводиться розслідування. Що ж, будемо чекати на їхні коментарі. Але тим не менше що думають кияни, які сюди прийшли, ви уже могли почути. Дякую. Василю, тобі слово.

 

Василь Голованов

Дякую, Богдане. Богдан Амінов: мій колега – з Подолу, з центра Києва з думками Киян. І дякую Артему Марчевському: моєму колезі, генеральному продюсеру "112 Україна". Прямо зі Страсбургу до нашої студії. Шановні гості у кріслах, дякую і до зустрічі в наших ефірах. Шановні глядачі у студії, дякую. І шановні телеглядачі, до зустрічі. Прямо зараз "Суб’єктивні підсумки" з Олексієм Кучеренком. Не пропустіть. Прямий ефір телеканалу "НьюзВан" триває. До зустрічі.

 


Подписывайся на NEWSONE в Telegram. Узнавай первым самые важные новости.