"Противостояние. Раунд 1" (08.03)

Размещено: 10.03.2019

В политическом адреналин-шоу "Противостояние" в эфире NEWSONE с Дианой Панченко и Василием Головановым обсудили президентскую избирательную кампанию в Украине, подкуп избирателей.

Юрий Тимошенко отметил: "Меня запугивали и предлагали большие суммы, чтобы я снял свою кандидатуру в пользу лидеров президентской гонки".

"Если подкуп и имел место, то в части предоставления вам 2,5 миллионов гривен залога для участия в президентских выборах", - заявил Михаил Чаплыга.

Андрей Пальчевский считает: "Дело "Укроборонпрома", через которую соратников Петра Порошенко обвиняют в коррупции, связано с подкупом Юрия Тимошенко".

Гости студии: политолог Владимир Цыбулько, политолог Руслан Бортник, политический эксперт Михаил Чаплыга, председатель Киевской областной государственной администрации в 2016-2018 годах Александр Горган, политолог Игорь Рейтерович, народный депутат Украины IV, V, VI созывов, член Совета НБУ в 2003-2005 , 2007-2014 годах Василий Горбаль, народный депутат Украины, "Оппозиционная платформа - За жизнь" Юрий Павленко, телеведущий, бизнесмен Андрей Пальчевский, политолог Валерий Дымов, внефракционный народный депутат Украины Юрий Тимошенко, общественная активистка, член Международного й женской лиги за мир и свободу Нина Потарська, общественная активистка Маргарита Коротких.

 

21:03:48

Василь Голованов

Добрий вечір. 8-ме березня. Це «Протистояння»: політичне адреналін-шоу на телеканалі «НьюзВан».

 

Діана Панченко

Хабарі, скандальні викриття та брудні технології. До виборів залишилося 23 дні.

 

Василь Голованов

Гендерне свято: що об’єднує феміністок та націоналістів?

 

Діана Панченко

Старі нові дати: чому українці не поспішають відмовлятися від радянських свят?

 

Василь Голованов

Чорний список Мінкульту: за що 146 артистів потрапили в немилість українських чиновників?

 

Діана Панченко

А ще несподівані викриття, скандальні технології і жорстка дискусія.

 

Василь Голованов

Все це – просто зараз і щоп’ятниці в прямому ефірі у новому адреналін-шоу «Протистояння» з Діаною Панченко…

 

Діана Панченко

…і Василем Головановим.

 

Василь Голованов

Ну, а перед тим, як ми розпочнемо протистояння в прямому розумінні цього слова, хочеться поговорити про приємне. Свято сьогодні чудове, жіночне, красиве. І весь цей день, і попередній чоловіки приділяли увагу, не дивлячись на чвари, на майбутні вибори, на будь-які інші протистояння, які оточують нас або зустрічають нас у житті… Ми і сьогодні хочемо привітати всіх жінок України з цим чудовим святом. Рідні наші бабусі, матусі, сестри і донечки, подруги і колеги, так, правильно ви говорите: не потрібно лише раз на рік дарувати вам квіти – їх потрібно дарувати якомога частіше, з приводом і без. Але в цей день обов’язково ми це теж будемо робити. І я попрошу зараз… Я хочу привітати всіх жінок у нашій студії. Дякую вам за те, що ви в нашому житті є, шановні дівчата. Дорога співведуча Діаночка, вітаю тебе з цим чудовим святом.

 

Діана Панченко

Спасибі. Спасибі.

 

Василь Голованов

Дозволь… Да. Олена Водолажко: наш юрист незмінний фаховий. Пані Олена, дякую за те, що ви з нами. І ось так несподівано ми починаємо наш ефір перед тим, як ми будемо навіть представляти гостей. Дозвольте вас привітати. Дякую, що ви з нами сьогодні. Добрий вечір, зі святом вас. І ще один… Да, Інга… Де Інга? Наша… наша колега Інга Мезеря. Рідненька, да, і тебе зі святом. Отож, ще раз… Любі наші, без вас неможливе наше життя. Ви його даруєте, ви його потім плекаєте. І все наше життя ви поруч з нами. Дякую вам за це.

21:06:52

Діана Панченко

Василю, я ж від імені жінок дозволю собі сказати спасибі всім справжнім чоловікам – справжнім чоловікам! – за те, що вони є.

 

Василь Голованов

Дякую.

 

Діана Панченко

І презентую наших гостей, які сьогодні з нами. Політолог Валерій Димов, добрий вечір.

 

Димов

Добрий вечір.

 

Діана Панченко

Народний депутат попередніх скликань Василь Горбаль, добрий вечір. Олександр Горган: екс-голова Київської обласної державної адміністрації. Добрий вечір вам. Політолог Володимир Цибулько.

 

Василь Голованов

Я радий вітати… Політолог Михайло Чаплига. Михайле, добрий вечір. Народний депутат: «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Павленко. Пане Юрію, добрий вечір. Бізнесмен та телеведучий Андрій Пальчевський. Андрію Івановичу…

 

Пальчевський

Здрасьте. Здрасьте. Дамам…

 

Василь Голованов

Добрий вечір.

 

Діана Панченко

І вже традиційно троє наших гостей представляють лавку розбрату. Це скептично налаштовані до всіх гостей експерти. Сьогодні з нами Ніна Потарська: громадська активістка, Міжнародна жіноча ліга за мир та свободу, співорганізатор маршу за права жінок. Добрий вечір, спасибі, що прийшли. Ігор Рейтерович: політолог. Добрий вечір. І Маргарита Коротких: громадська діячка. Добрий вечір вам.

 

Василь Голованов

І я вже фактично представив, але ще раз нагадаю: з нами, як і кожен великий наш ефір, фаховий юрист Олена Водолажко. Пані Олена, ще раз вас вітаю. Добрий вечір. За дотриманням закону слідкує пані Олена, і якщо хтось порушує в цій студії закон, пані Олена натискає червону кнопку. Продемонструйте, будь ласка… Так, дякую. Сподіваюся, цей звук ми не почуємо сьогодні.

 

Діана Панченко

І як завжди, наш ефір надінтерактивний, працює наш колл-центр – отже, пишіть ваші повідомлення у «Вайбер», у соцмережі. Найцікавіші пролунають у прямому ефірі.

 

Василь Голованов

І ми готові, да, переходити до нашої першої теми. Учора був останній день, коли кандидати в президенти могли відмовитися від участі у виборах, і п’ятеро політиків це зробили. До речі, не обійшлося і без скандалу. 6-го березня Генеральна прокуратура України, Державне бюро розслідувань і СБУ затримали двох чоловіків, які намагалися дата хабар у 5 мільйонів гривень кандидату в президенти Юрію Тимошенку, аби той зняв свою кандидатуру з виборів. Затримані Тарас Костанчук та Олександр Іщенко. Костанчук записав відеозвернення, в якому назвав усю ситуацію провокацією… (перегляд відео)…

 

Костанчук (запис)

Мене викликали з відпустки, оцей… Тимошенко Юра, який умовляв мене допомогти йому зіскочити з теми і бути технічним кандидатом. Сказав, що його залякують, що він боїться. Для того, щоб зіскочити з теми, йому треба віддати гроші тим людям, які внесли за нього завдаток у 2.5 мільйони. Попросив у мене ці гроші.

 

Діана Панченко

Замовником цієї історії Генеральна прокуратура називає Валерія Дубіля: народного депутата від «Батьківщини». Наразі він є свідком іще в одній справі: про створення так званих виборчих пірамід. Юрій Луценко оприлюднив у «Фейсбуці» скріни телефонної переписки фігурантів справи. Почуємо… (перегляд відео)…

21:10:02

Луценко (запис)

Декілька тижнів тому пан Дубіль уже став об’єктом роботи правоохоронних органів. Зокрема Служба безпеки України, її департамент «Т» по захисту конституційного ладу виявив групу російських політтехнологів, запрошених Чернігівською єпархією Московського патріархату в 2014-му році як волонтерів, котрі працюють у штабах «Батьківщини». Служба безпеки України вислала 5 тисяч повісток усім учасникам схеми, які мали не просто агітувати, а купувати голоси українців.

 

Василь Голованов

Але говорити ми будемо сьогодні не тільки про те, якими будуть вибори, а і про те, як ви ставитеся до виборів: чи готові віддати свій голос або продати свій голос, і чи були вже такі, подібні випадки у вашому житті? І саме через це в нас народилося таке запитання: чи продавали ви свій голос на попередніх виборах? Будь-яких: місцевих, там, парламентських, президентських – будь-де. Будь ласка, у нас телефонне голосування, воно анонімне, тому ми сподіваємося на вашу відвертість.

 

Діана Панченко

Але повертаємося до топ-скандалу тижня. Це дійсно дуже важлива історія. Вдумайтеся: одного з кандидатів у президенти намагалися підкупити. Отже, всі нюанси цієї скандальної історії будемо дізнаватися безпосередньо в одного із фігурантів цього скандалу. Запрошуємо до студії народного депутата Юрія Тимошенка. Прошу.

 

Василь Голованов

Пане Юрію, добрий вечір.

 

Діана Панченко

Добрий вечір, просимо до бар’єру, пане Юрію.

 

Тимошенко

Доброго вечора, Україна. Слава Ісусу Христу.

 

Василь Голованов

Раді вас бачити. У вас буде можливість зараз висловити свою думку і все, що думаєте про цю ситуацію, яка склалася, і відповісти на всі звинувачення, які пролунали з боку пана Костанчука. А я попросив би з цього боку бар’єру вийти пана Чаплигу. Михайле… І мені підказують, так, що до нас долучається: до нашої розмови – Руслан Бортник: політолог. Руслане, будь ласка, заходьте. Прямий ефір, заходьте. Заходьте, Руслане.

 

Діана Панченко

Сміливіше.

 

Бортник

Добрий вечір.

 

Діана Панченко

Отже, пане Юрію, Костанчук стверджує, що ви самі попросили його позичити вам гроші, аби повернути заставу у 2.5 мільйони гривень. Як можете довести, що було не так? І чи можете?

21:12:51

Тимошенко

З вашого дозволу, я хотів би, позаяк сьогодні Восьме березня, на хвилинку звернутися до всіх жінок України. Звичайно, виключно тільки до тих, хто визнає і святкує сьогоднішній день. Хто не визнає і не святкує – хай мої слова вас не стосуються і хай вони вас не образять. Ну, перш за все… мамочко, мамулю, цьомаю, обіймаю, люблю, квіти по приїзді. Дорогі жінки, я добре пам’ятаю, що навіть кожна королева – вона в першу чергу жінка, а потім – королева. Тому я бажаю кожній з вас кохання пристрасного і щирого, палкого і неземного, з пестощами і витребеньками, аж до безтями. Бажаю, щоб кожна з вас якнайшвидше отримала від Бога чоловіка доброго, ніжного, люблячого, вірного, який би ніколи не лінувався…

 

Діана Панченко

Ще би доброго президента нам отримати, пане Юрію.

 

Тимошенко

І не забував…

 

Діана Панченко

Спасибі вам за привітання.

 

Тимошенко

Я ще не скінчив.

 

Діана Панченко

Але хочеться до справи.

 

Тимошенко

Який би не забувався і не лінувався цілувати животик своєї коханої, вагітної дружини. Також я хотів би, з вашого дозволу, народе України, звернутися також і до Юлії Володимирівни і теж привітати її з Восьмим березня. Юлія Володимирівна, я і вас вітаю, попри те, що мені дуже гірко кожного ранку читати у «Фейсбуці», що ви і надалі поливаєте брудом моє чесне ім’я, попри те, що я завжди і всюди намагаюся жодним чином навіть не згадувати вашого, навіть коли мене просять про це ведучі на ефірах. Але не варто сприймати мою толерантність за мою слабкість і не варто обманювати людей, начебто ви не маєте жодного відношення до того спланованого підкупу мене як президента. Бо в мене ще достатньо є зафіксованих навіть на цьому телефоні розмов з вашими довіреними особами, де зафіксовано багато ваших пропозицій особисто до мене. Але я не хочу підставляти цих людей і озвучувати їхні імена, тому що вони є також і моїми друзями. Дайте мені гідно пройти свій шлях, щоби після моєї перемоги ніхто не дорікав мені, що я переміг, спекулюючи на вашому імені.

 

Діана Панченко

Перемоги на виборах чи де? Пане Юрію, ви ігноруєте запитання у день Восьмого березня від жінки.

 

Тимошенко

Можете навіть і не сумніватися. Отже, тепер – стосовно справи.

 

Діана Панченко

Дуже некрасиво. Я запитала у вас: як можете довести, що те, що каже Костанчук, – неправда?

21:15:35

Тимошенко

Тепер – стосовно справи.

 

Діана Панченко

Будь ласка.

 

Тимошенко

Дивіться… Я би радив деяким людям: таким, як Костанчук, – не спішити казати «гоп», поки не перескочив. Він, мабуть, бідненький, не знає одного: що я надто вчасно звернувся до відповідних органів, і ці відповідні органи три останніх дні фіксували не тільки його листування зі мною і з моїми помічниками, а також і всі розмови. І вас ще чекає попереду, друзі, гарне і цікаве відео, кіно, в якому ви побачите спростування всього того абсурду, що він говорив. Тепер я вам розкажу, як усе було насправді. Шалений тиск і спротив на мене почався з боку деяких політиків у колонному залі Верховної Ради, тільки-но вони почули, що я планую висувати свою кандидатуру на цих виборах. І почали залякувати з перших кроків, що «навіть не пробуй навіть і рипатися: ми ж дуже добре знаємо, що в тебе немає ні копійки, ми ж тебе відразу порвемо». Але коли я це зробив і не злякався, то вони вже почали залякувати мене, щоби я зійшов з перегонів на користь, звичайно, тих лідерів перегонів, хто в цьому був найбільше зацікавлений. Коли вони бачили, що я раз за разом не лякався і не вступався, вони тоді вже почали від тих якихось смішних погроз уже переходити до якихось високих… великих сум. Суми починалися від сотень тисяч доларів, потім вони перейшли до декілька мільйонів доларів. Варто згадати, що навіть моєму найближчому помічникові пропонували 3 мільйони. Тільки помічникові пропонували 3 мільйони доларів, щоби він вплинув на мене, щоби я знявся з перегонів. Але ті люди, які перші підходили до мене: а їх було десь більше десятка людей – їм якось на початках вистачало мого «вибач, але мені це не пасує, я не буду». Але під кінець, коли до дати 7-го березня: точки неповернення – лишалося все менше днів, вони вже почали шаленіти, і тоді з’явився Тарас Костанчук. Підійшли до мене близькі люди і сказали, що зі мною хоче зустрітися…

 

Діана Панченко

Хто саме? «Близькі люди» – це хто?

 

Тимошенко

Мої знайомі, близькі друзі підійшли…

 

Діана Панченко

Що сказали вам? Ще раз.

 

Тимошенко

І сказали, що зі мною хоче зустрітися Тарас Костанчук. Це були якраз роковини розстрілів на Майдані, приблизно… приблизно 18-те лютого. Я з радістю пішов на цю зустріч, позаяк знав… не був знайомий, але знав про Тараса Костанчука, не раз бачив його на телебаченні, він мені дуже імпонував, я дуже його поважав за його тверду постанову, за той, здавалось би, такий щирий патріотизм. І я пішов, сподіваючись, що, можливо, ця людина захоче мені запропонувати свою поміч на виборах. Я радо… радо з ним зустрівся, але відразу, з перших хвилин, він пояснив мені, що він прийшов зовсім з іншою метою: переконати мене, щоби я зняв свою кандидатуру. Я, звичайно, як і завжди, почав відмовлятися. Після цієї зустрічі: мовляв, «подумаю» – було ще дві короткі зустрічі десь, там, у кафе на нейтральній території. А ще після цього було дві зустрічі вже в мене вдома: безпосередньо на моїй квартирі.

 

Василь Голованов

Пане Юрію, уточнююче запитання. А якщо ви одразу відмовилися, то нащо ви зустрічалися ще і ще, і ще, і в кафе, і потім вдома?

 

Тимошенко

Ці зустрічі кожного разу ініціював він особисто.

 

Василь Голованов

Ну, ви ж зрозуміли, з якою метою він…

 

Тимошенко

Ну, я-то розумів, але їм розходилося… Адже дата наближалася все ближче і ближче, вони вже просто почали шаленіти. І під кінець він уже не просто, там, перейшов… ну, не просто щось пропонував, а він уже перейшов до того тиску, коли він побачив, що він не залякає мене… Я ж їм казав: мене залякати неможливо, мене може зупинити тільки куля. Тоді вони почали вже залякувати моїх друзів, мовляв: «Якщо ти не жалієш себе, пожалій своїх друзів, адже ми потім все одно… ми переможемо». І МВС… Що найцікавіше: він говорив постійно від імені МВС, це навіть зафіксовано на тих СМСках, які озвучував генеральний прокурор. Також це відтворено…

 

Діана Панченко

А ви писали заяви до поліції, коли вас залякували?

 

Тимошенко

Це відтворено буде на фільмах.

 

Діана Панченко

Пане Юрію, коли вас залякували, ви до поліції заяви писали?

 

Тимошенко

Я знав, до кого писати. Я ж вам зараз розказую.

 

Діана Панченко

До кого?

 

Тимошенко

Отже, я вчасно звернувся із заявою у відповідні органи…

 

Діана Панченко

У мене уточнення. Ви не відповідаєте на питання. Чи писали ви заяви, чи ні?

 

Тимошенко

У Генеральну прокуратуру… Я звернувся до Служби безпеки України і до ДБР.

 

Діана Панченко

Одразу звернулися? Правильно чи ні?

 

Тимошенко

Одразу. Я вчасно… завчасно повернувся, вони все підготували, вони зробили всі дії, вони встановили де потрібно камери.

 

Діана Панченко

Тобто вас вели якийсь час?

 

Тимошенко

Звичайно.

 

Діана Панченко

Пане Юрію, я уточнюю, дуже важливе запитання.

 

Тимошенко

Так.

 

Діана Панченко

Ви пішли до Генеральної прокуратури, погодилися співпрацювати зі слідством? Так або ні? Скажіть.

 

Тимошенко

Так. Так. Дав усі дозволи на прослухування моїх телефонів…

 

Діана Панченко

І якийсь час фактично вас вели? Чи як?

 

Тимошенко

На те, щоб були встановлені відео- і аудіокамери.

 

Діана Панченко

Скільки ця спецоперація тривала?

 

Тимошенко

Прошу?

 

Діана Панченко

Скільки це тривало?

 

Тимошенко

Це тривало приблизно три дні.

 

Діана Панченко

Три дні.

 

Тимошенко

В останній… в останній день тиск посилився настільки, що ми фактично змушені були закритися, забарикадуватися в квартирі, позакривати жалюзі на вікнах. І я… протягом двох днів я вже з хати практично не виходив, тому що ця людина – вона натякувала, що в нього є ціла команда, ціла армія фронтовиків…

 

Діана Панченко

А ви просили про охорону державну?

 

Тимошенко

…які не те що в разі чого можуть виконати будь-яку… будь-який його наказ, якесь його замовлення… Але якщо все буде добре, вони так само, аналогічно зможуть забезпечити мені і охорону моєї особистості. І в останню ніч перед передачею коштів він уже двічі… відбулася остання розмова, ми таки конкретно сказали з моїм помічником, що ми не готові, що нам ще потрібно подумати, – він вийшов на вулицю і буквально через 15 хвилин почав телефонувати: «Ну що, ви вже надумали? Ну давайте я зараз прийду. Ну в мене гроші з собою. Ну давайте зайду, давайте занесу». І він сподівався, що я… коли побачу гроші, я не встою, встояти мені не буде сили. Ми раз відмовили. Через 15 хвилин він другий раз телефонує: «Ну може, надумали? Ну давайте я занесу кошти. Ну вони в мене в машині. Ну давайте я занесу».

21:22:22

Василь Голованов

При цьому сума збільшувалася?

 

Тимошенко

Ні. Ми…

 

Василь Голованов

І не зменшувалася?

 

Тимошенко

Ні, вона… постійно він говорив про одну суму.

 

Чаплига

За авторські права на роман.

 

Тимошенко

Ми таки ледве відбилися. І на наступний день уже відбулася передача коштів, там уже були спецагенти, вони накрили це все, зафіксували на фото, відео. І що саме цікаве? Що коли вони почали перераховувати цю суму, задекларовану у 5 мільйонів гривень, то виявилося, що бракує суми в еквіваленті 4.5 тисячі доларів. І що найцікавіше? Що ці 4.5 тисячі доларів знайшлися при обшуку в машині Костанчука, і це для мене зайвий раз є свідченням, хто є ця людина.

 

Пальчевський

Вот какой плохой! Вообще!

 

Тимошенко

Він собі хай говорить все, що завгодно.

 

Діана Панченко

Навіть хабар не можуть дати як правильно.

 

Тимошенко

Ще раз кажу: народ України… ви побачите на днях… Я думаю, цей фільм… цей фільм планується показати, ну, в залі Верховної Ради, коли буде висуватися звинувачення Дубілю. І тоді, я думаю, цей фільм у деталях уже буде і показаний, і ви все побачите. Просто потерпіть, наберіться терпіння і не спішіть з висновками. Дякую.

 

Василь Голованов

Дякую, пане Юрію. Почули ваше вступне слово. Михайле, прошу.

 

Чаплига

Скажіть, будь ласка: а ви авторські права забезпечили на цей диво-роман? Якщо що, я у вас… Можна купити чи підкупити?

 

Тимошенко

Ви знаєте, шановні друзі, мені дивно. А ви Макса Бужанського часом ще сюди не запросили? Ми вже раз перетиналися із цією особою і з Максом Бужанським на одному з попередніх ефірів.

 

Чаплига

О, это вы грустно почали. Нет-нет, это грустно.

 

Василь Голованов

Ні, Макса Бужанського ми на «Протистояння» не запрошували.

 

Діана Панченко

Але в нас є Михайло Чаплига. Будь ласка, вам, Михайле, слово.

 

Чаплига

Да, нічим не хуже, повірте. У мене є кілька питань до вас. Скажіть, будь ласка: а латиш в машині не сидів отой з СБУ, управління? Його там не було? Це чисто для мене питання, особисто.

 

Тимошенко

А ви вважаєте, що я зобов’язаний вам що-небудь відповідати?

 

Чаплига

Мені не треба… Тут люди, вони слухають. Я тому і питаю: я думаю, їм буде цікаво. Латиш сидів у машині чи ні? Чи це не в нього 4 тисячі завалялося?

 

Тимошенко

Ви є… ви є речником від кого?

 

Чаплига

А тепер скажіть, будь ласка, наступне: а 180… 157-ма стаття? Ви депутат? Ви голосували в 2014-му році за зміни до 157-ї статті Кримінального кодексу? Ви нагадаєте мені, які зміни ви внесли як депутат?

 

Цибулько

2014-го?

 

Чаплига

У 2014-му році. 157-ма стаття Кримінального кодексу. Народний депутат, ви вносили зміни? Голосували?

 

Цибулько

Яке це скликання?

 

Чаплига

А? Ви голосували?

21:24:55

Цибулько

Яке це скликання? Сьоме.

 

Чаплига

А?

 

Цибулько

Сьоме скликання було чи восьме?

 

Чаплига

Ну, я питаюся.

 

Голос

Там і восьме було.

 

Чаплига

Ну друже, ну не… Ну дай. Можна, я – один на один?

 

Цибулько

Ні, ну, підколочки ж – вони… Треба конкретизувати, чи був Юрій Володимирович депутатом у той час.

 

Чаплига

Хорошо. Нагадую: 157-ма стаття – в 2014-му році були внесені зміни, і там слово «підкуп» – «хабар», точніше, «підкуп» – воно було вилучено. Розумієте? Вилучено. Складу злочину немає. Його немає. Хочете, я вам покажу? Я спеціально взяв.

 

Тимошенко

А ви хто, суддя? Шановний.

 

Чаплига

Я – ні. Я – ні.

 

Діана Панченко

«Перешкоджання виборчому праву» – тепер так ця стаття називається. Частина 3, стаття 157 Кримінального кодексу.

 

Тимошенко

Чи є підстави злочину? Чи немає?

 

Чаплига

Я вас трошки просвящу. Так от: у 2014-му році…

 

Тимошенко

Я думаю, що суд розбереться і за вас.

 

Чаплига

У 2014-му році… Та при чому тут суд? У 2014-му році внести у статті 159… ой, 157, у частині 1-й, з абзацу 1-го слово «підкуп» вилучити. А в мене виникає інше питання: а звідки у вас взялися 2.5 мільйони застави? Не з Одеської області?

 

Тимошенко

Значить, шановний…

 

Чаплига

Ні, скажіть, будь ласка: не з Одеської області? А тепер скажіть наступне…

 

Тимошенко

Послухайте.

 

Чаплига

А коли вам… за вас вносять заставу з Одеської області, а у вас, як ви сказали, є ні копійки, то чи не є це підкуп і примус вас іти на вибори? І чи не повинна Генеральна прокуратура розслідувати те, як вас підкупили і висунули кандидатом?

 

Тимошенко

Значить, послухайте. Наразі є відповідні органи правоохоронні в державі…

 

Чаплига

Які?

 

Тимошенко

Є НАБУ, є НАЗК, є Генеральна прокуратура.

 

Чаплига

Добре. Наступне питання: яка підслідність цієї статті?

 

Тимошенко

Я думаю, що вони розберуться без вас.

 

Чаплига

А я не думаю – я знаю. Я шість років цим займався.

 

Тимошенко

Розберуться.

 

Чаплига

Я вам кажу: підслідність чия 157-ї статті?

 

Тимошенко

Наразі… наразі провадження стосовно мене відкрито.

 

Чаплига

Ким?

 

Тимошенко

І може МВС відкрити ще 150 проваджень довкола мене.

 

Чаплига

А як СБУ відкрило? Скажіть. Як СБУ?.. За якою статтею відкрило?

 

Тимошенко

У мене занадто чиста совість, щоби я боявся яких-небудь проваджень. Хай вони шукають. Якщо докажуть, то їхня справа.

 

Чаплига

Та вам не треба боятися. То їм треба боятися. Тому що це… це вони роблять посадові злочини. Вам – ні. У мене питання: порушення виборчого законодавства, Кримінальний кодекс – ці статті – вони в кого в підслідності? В СБУ чи в МВС? В кого?

 

Тимошенко

МВС. Ну і що далі?

 

Чаплига

МВС. Дякую. А хто там вас прослуховував останні три дні? Чи не Грицак часом, якого призначає Порошенко? Тихо-тихо-тихо-тихо. Зараз буде саме цікаве.

 

Цибулько

А прослухуванням, технічним стеженням хто займається взагалі в країні?

 

Голос

Усі.

 

Цибулько

Ні. Ну, Беня може займатися.

 

Чаплига

Правильно, СБУ.

 

Цибулько

Тільки СБУ.

 

Чаплига

СБУ. А справу хто мав розслідувати?

 

Цибулько

Ну так…

 

Чаплига

А МВС мало розслідувати? А тепер питання до ДБР.

 

Тимошенко

Чекайте. Може, я… може, я відразу попрошу у вас пробачення за те, що мені принесли 5 мільйонів, а я відмовився їх брати? Ви до чого ведете?

21:27:51

Чаплига

Я веду до того, що правильно написав адвокат Андрій Смірнов, що вам треба було взяти ті кошти. Принаймні у вас щось би було. Тому що складу злочину немає.

 

Тимошенко

Ви кого… ви кого… ви кого взялися покривати і захищати, шановний? Шановний, кого?

 

Чаплига

Немає складу злочину.

 

Тимошенко

Ну, я думаю, що відповідні органи розберуться, є склад злочину чи немає.

 

Чаплига

Розумієте, в чому вся справа? Розбирається суд, а не відповідні органи.

 

Тимошенко

Розберуться без вас.

 

Чаплига

Відповідні органи повинні діяти у відповідності до законодавства. Я вам щойно процитував законодавство.

 

Тимошенко

Ну, то підійдіть і тим органам скажіть, що вони повинні робити і як повинні діяти.

 

Чаплига

Я їм часто це говорю. У відповідь ці органи сплять між мною і дружиною, тільки без мого дозволу, і слухають мій телефон.

 

Тимошенко

Чому ви мені це розказуєте?

 

Чаплига

Розумієте, в чому вся справа? Якщо підкуп і має місце, то мені здається, підкуп якраз у частині того, звідки вам зібрали 2.5 мільйони коштів. От розкажіть мені: звідки? От ми всі хочемо зараз почути. Я знаю, звідки назбирали. Я ж бачив.

 

Тимошенко

А немає підкупу в частині того, що людина зібрала не 2.5, а два рази по 2.5?

 

Чаплига

Добре, два рази по 2.5.

 

Тимошенко

Наразі я всього-навсього позичив 2.5 мільйони…

 

Чаплига

В кого?

 

Тимошенко

І віддав їх рідній державі.

 

Чаплига

В кого? В кого?

 

Тимошенко

А людина, яку ви захищаєте, – вона невідомо звідки взяла 5 мільйонів…

 

Чаплига

В кого? Я захищаю тільки своїх дітей, себе і свою дружину. А тепер…

 

Тимошенко

…для вчинення злочину. Я особисто вважаю, що це був злочин. І я сподіваюся, що суд буде… дуже швидко розбереться.

 

Чаплига

Мені важко сказати, що ви вважаєте. Кримінальний кодекс вважає трошки інакше. У мене питання до вас: чи не з Одеської області…

 

Тимошенко

Послухайте, шановні ведучі.

 

Чаплига

…з Татарбунарів чи звідки там?.. Зібрали вам 2 з чимсь мільйони.

 

Тимошенко

Скажіть мені, будь ласка: для чого ви мене сюди запросили? Ви мене сюди запросили…

 

Діана Панченко

Щоби країна почула правду, пане Юрію.

 

Василь Голованов

Да.

 

Тимошенко

…щоби я вам розказав те, що відбулося.

 

Василь Голованов

Так і є. Так і є. Розбираємося.

 

Тимошенко

Я вам усе розказав.

 

Діана Панченко

Розбираємо цю ситуацію. Так.

 

Василь Голованов

Пане Юрію, розбираємося.

 

Тимошенко

Ви поставили проти мене людину. Ви що, думаєте, що я прийшов відгавкуватися?

 

Діана Панченко

У нас протистояння, пане Юрію.

 

Василь Голованов

Ні-ні. Не відгавкуватися…

 

Тимошенко

На слова «дурак» казати «сам дурак»?

 

Василь Голованов

Ні.

 

Тимошенко

Це не мій стиль спілкування.

 

Чаплига

Пане Юрію…

 

Василь Голованов

Пане Юрію…

 

Тимошенко

Я так не вмію і не хочу.

 

Василь Голованов

Ні, ми… ми зараз…

 

Чаплига

Я ж не заперечую ваше право висуватися як громадянина.

 

Василь Голованов

Ми зараз намагаємося з’ясувати ситуацію: як усе відбулося, звідки взялися гроші. Юрію, ну а зі мною… зі мною не потрібно говорити одночасно. Це… Михайло, це теж вас стосується.

 

Чаплига

Ну чому він заперечує моє право задати йому питання?

 

Цибулько

Але Юля заперечує його право висуватися?

 

Чаплига

Яка Юля? Я не Юля, я Михайло.

 

Василь Голованов

Да, Михайле.

 

Чаплига

Чому він заперечує моє право задати питання?

 

Василь Голованов

Друзі, да, буде можливість поставити своє запитання. Зараз – щодо… Ми продовжуємо, хочемо почути присутніх.

 

Діана Панченко

Продовжуємо, тому що справа дійсно надрезонансна: напередодні виборів, 23 дні лишається, одного з кандидатів, ще і з ініціалами Ю. В. Т., намагалися підкупити. Андрій Пальчевський, кому, здається би, як не людині з такими самими ініціалами, було би добре, якби пан Юрій знявся з перегонів?

 

Цибулько

А в бюлетенях ініціали проставляють, чи що?

 

Василь Голованов

Ні, в бюлетенях написане прізвище, але люди з поганим зором можуть…

 

Діана Панченко

Питання до пана Андрія Пальчевського.

 

Цибулько

Повне ім’я і повне…

 

Чаплига

Рейтинги: в когось заберуть, а комусь насиплють і скажуть, що то бабці помилилися аж на 3 відсотки.

 

Цибулько

У бюлетені пишеться ім’я повне і по-батькові повне, і статус особи.

21:30:48

Діана Панченко

Звичайно, хочеться вірити, що у всіх добре із зором, пане Володимире. Хочеться в це вірити. Питання було до Пальчевського. Будь ласка.

 

Цибулько

Я думаю, що ми всі добросовісні.

 

Діана Панченко

До Пальчевського. Потім – ви. Потім – ви.

 

Цибулько

Так.

 

Пальчевський

Добрый вечер. Я хотел… Спасибо большое. Спасибо. Скажем, вечер должен проходить весело и, там, как говорят в музыке… там, аллегро, мольто, виваче… Весело, значит, и очень оживлённо. И сейчас начнём. Во-первых, вот когда… Давайте разберём причинно-следственные связи.

 

Василь Голованов

Давайте.

 

Пальчевський

Первое, что случилось, – это не заявление и несоответствующая работа, значит, господина Тимошенко о госпоже Тимошенко, да? Это будет Тимошенко против Тимошенко в суде, да? Смешно, вот. Я о другом хотел сказать. Всё, что происходит на этой неделе, явно является ответом на заявление Юлии Владимировны Тимошенко, которое состоялось на прошлой неделе, когда она обвинила – вы помните – руководителя нашей страны, президента Порошенко в том, что его ближайшие співробітники, однодумці и так далее неправедным образом получают запчасти из страны-агрессора. Значит…

 

Чаплига

Хуже того! С наших же заводов наши же перепродают.

 

Пальчевський

Теперь, пожалуйста… Те, кто считает, что дело Юрия Тимошенко против Юлии Тимошенко, которое сейчас возникло, возникло на пустом месте, пожалуйста, поднимите руки. Нет таких рук. Все считают, что эти дела связаны. Значит, я вам могу…

 

Чаплига

А можно, я подниму, чтобы одна хотя бы была?

 

Пальчевський

Американские специалисты, оценивая… оценивая ситуацию предвыборную в Украине, обратили внимание на вас. Вот вы, например, обратили внимание на меня, поздоровались, а я даже не знал, как вы выглядите. А они на вас обратили внимание. А знаете почему? Потому что американцы не могут себе представить, чтобы в Конгрессе сидели люди по фамилии Трамп, Клинтон и ещё все остальные фамилии, и это было просто так. Мы все прекрасно… и они тоже не дураки в Вашингтоне – понимали, что рано или поздно ваше полное тезоименитство, извините, должно выстрелить. Обычно политическая технология – здесь сидит политтехнолог: самый опытный, в голубом пиджаке – он вам подтвердит, что обычно полные тёзки используются не для денежной компрометации, а в первую очередь для того, чтобы…

 

Цибулько

Андрій Іванович, а…

 

Пальчевський

Сейчас. Я прошу прощения.

 

Цибулько

А процедуру по зміні статі Тимошенку не пропонували зробити часом? Не пробували, ні? Для повного співпадіння.

 

Пальчевський

Я… я не удивлюсь, что ближе к выборам не только будет предложено, но и скорее всего, судя по всему, будет получено…

 

Василь Голованов

Друзі! Друзі, ні-ні-ні. Давайте в рамках розумного продовжувати нашу розмову.

 

Цибулько

А ви текст бюлетеня коли-небудь в житті бачили своєму чи ні?

 

Пальчевський

Мне много лет, и уже вечер. И я целый день поздравлял женщин. Мне трудно сконцентрироваться. Я прошу внимания.

 

Цибулько

Хорошо.

21:33:38

Пальчевський

Итак, все прекрасно… Сбил с мысли. Все прекрасно понимают, что, допустим, подобного рода явления, которые происходят сейчас, связаны исключительно с попыткой послать обраточку, ответочку Юлии Владимировне Тимошенко. Но после того, как подобные операции: я имею в виду Бабченко – помните Бабченко воскресшего? – были проведены настолько неуклюже, неужели вы думаете, что украинский народ вот так возьмёт и поверит вот просто? Не поверит. Поэтому я предлагаю сегодня… Не поверит? Предлагаю сегодня провести очень чёткую беседу с вопросами и ответами, не сбивая меня, как это сделал Володя, а совершенно чётко: почему вы встречались с незнакомым человеком, будучи кандидатом, почему вы слышали по телефону «забери деньги, деньги забери». Да я бы бросил этот телефон, как этот… как чёрт от ладана – понимаете? А вы берёте… А ещё… а потом вы ещё нам рассказываете, что вам, к сожалению, не донесли 4.5 тысячи. Смешно.

 

Чаплига

Андрей Смирнов написал, сказал, что это глупость, надо было брать деньги.

 

Пальчевський

Я – одну секундочку.

 

Василь Голованов

Друзі… Зараз, да, ми дослухаємо…

 

Пальчевський

Давайте не будем анализировать.

 

Василь Голованов

І ви відповісте.

 

Пальчевський

У нас в 2019-м году на кону судьба страны.

 

Василь Голованов

І Володимир – потім.

 

Пальчевський

Василий…

 

Василь Голованов

Увага.

 

Пальчевський

Я понимаю, что мы хотим пошутить, особенно в этот день. И я – больше всех. Но…

 

Василь Голованов

Ситуація занадто серйозна, щоб зараз жартувати.

 

Пальчевський

Я… да, совершенно верно. Это очень серьёзное обвинение. И я ещё хочу сказать, что после 31-го числа очень может поменяться ситуация при смене власти, поэтому я вам как человек опытный советую: будьте аккуратны.

 

Василь Голованов

Андрій Іванович, да, вас почули. Я попрошу тиші, Михайло. Відповідь…

 

Тимошенко

Я можу відповісти?

 

Василь Голованов

Да. Прошу, пане Юрію.

 

Тимошенко

Андрій Іванович…

 

Пальчевський

Да.

 

Тимошенко

Я привітався сьогодні з вами як вихована людина.

 

Пальчевський

Як чемна людина, я розумію.

 

Тимошенко

Як із кожним присутнім. Попри те, що так само вперше побачив вас сьогодні в житті. Це перше питання. Друге питання… І нагадаю вам, що я за Костанчуком не бігав і я його не шукав. Це він мене знайшов через те, що до дати неповернення: 7-ме число – залишалося надто мало днів, а їх притискало. Ще раз кажу: деталі цієї справи ви дуже скоро побачите по телебаченню.

 

Пальчевський

Последнее, Василий. Ни один кандидат в президенты не будет брать телефон, где будет написано хоть что-то против… о деньгах, потому что он побоится быть скомпрометированным. А вы почему-то не боялись.

 

Чаплига

Нет, это правда. Я тоже не беру. Я делаю скрин и выставляю.

 

Тимошенко

Якщо станом на цей момент, уже третій день поспіль, як усі ці розмови писалися відповідними службами. І чим більше було тих розмов, тим було краще для служби.

 

Василь Голованов

Тобто пан Юрій стверджує, що це вже була операція… що це вже була операція…

 

Чаплига

А я поставил себе автоответчик. І пишуть усі розмови в мене вже год. І пишуть їх…

 

Василь Голованов

Ловля на живца? Правильно я розумію?

 

Тимошенко

Друзі, дивіться, дуже скоро дійде до слідства. У мене навіть зараз от на цьому телефоні є СМСки, які присилав на «Вотсап» Тарас Костанчук.

 

Діана Панченко

Можете показати щось?

 

Чаплига

Да, покажіть.

 

Діана Панченко

У прямому ефірі. Будь ласка.

 

Василь Голованов

Якщо ваша ласка, якщо це не суперечить…

21:36:51

Пальчевський

Вы слышали выступление Тараса в суде, когда ему задают вопрос «где вы работаете?»?

 

Діана Панченко

Щось цікаве є тут?

 

Пальчевський

Он говорит место службы. И ему задают вопрос: «Должность?» Оперативный работник. Кто-то видел это видео?

 

Цибулько

СБУ. СБУ. Он же…

 

Пальчевський

Одну секундочку. А я прошу прощения, Миша. Кто-то из присутствующих видел выступление Тараса – ещё раз…

 

Василь Голованов

Костанчука.

 

Пальчевський

Костанчука.

 

Діана Панченко

Давайте почуємо, що тут.

 

Василь Голованов

Да.

 

Пальчевський

Сейчас ходит… Володя, я не знаю про…

 

Цибулько

Це на відео… ну, він же брехав це.

 

Пальчевський

А, брехав?

 

Чаплига

То есть человек, который хронически бреше, звонит кандидату и говорит: «5 миллионов». Кандидат включает…

 

Василь Голованов

Володимире, ви зараз скажете. Володя…

 

Діана Панченко

Панове, тут у нас сенсація, можливо. І в прямому ефірі. Покажіть, будь ласка.

 

Тимошенко

Пояснюю: прислав моєму помічнику…

 

Діана Панченко

Пане Цибулько!

 

Пальчевський

Давайте найдём, Василий…

 

Тимошенко

А Костанчуку прислав це Дубіль. І це я зафіксував.

 

Діана Панченко

А чому не вам особисто, а помічнику надсилали? Чи можете це зацитувати? Що там?

 

Тимошенко

Тому що вони тиснули на мене через помічника, тому що я не збирався з ними особисто розмовляти на цю тему взагалі. Ще раз кажу: вони підбиралися…

 

Діана Панченко

Так що там? Покажіть, зацитуйте бодай щось. Що там такого, щоб ми повірили, що було саме так?

 

Тимошенко

Значить, секунду. Позаяк я відмовлявся вести будь-які розмови про конкретні суми і передачу грошей, вони підбиралися до мене через помічника, тиснули на помічника. Ставайте біля мене – будемо читати разом, щоб у вас не було сумнівів.

 

Діана Панченко

Давайте. Залюбки.

 

Тимошенко

Переслано для Юри: «Моя пропозиція: виходить чистим із ситуації, стає героєм для народу, що не пішов на поводу у влади, не дав себе використати».

 

Діана Панченко

Я вам зараз можу теж це надіслати, ви підпишете: приміром, хтось…

 

Тимошенко

Так значить, я вам не читаю, ну, якщо вам це не цікаво.

 

Діана Панченко

Ні, в принципі, якщо у вас докази лише такого сенсу.

 

Тимошенко

Ви мене щойно попросили, щоб я вам прочитав.

 

Діана Панченко

Так, я просто…

 

Тимошенко

Це саме ви почуєте в тому фільмі і побачите.

 

Діана Панченко

Це те саме, що Луценко… це те саме, що Луценко цитував. У вас щось іще є?

 

Тимошенко

Це те саме, но він… Ну, бачите, ви вже… ви втратили свій момент. Знаєте чому? Тому що тут є моменти, які Луценко поки що…

 

Діана Панченко

Ну добре, покажіть те, чого ми не чули.

 

Тимошенко

…не озвучив, але він озвучить у найближчі дні. Я хотів вам це показати, але більше показувати не буду. Наберіться терпіння…

 

Василь Голованов

Не всі зразу, будь ласка. Михайле, Андрію Івановичу…

 

Тимошенко

У найближчі дні ви почуєте, що не тільки 5 мільйонів – і 10 мільйонів…

 

Діана Панченко

Пане Юрію, хочеться щось, чого ми не чули від Луценка. У вас є щось, окрім того, що ми всі вже чули?

 

Тимошенко

Я щойно вам показував, але ви мене почали некультурно перебивати і робити з мене…

 

Діана Панченко

Ми журналісти. Ми дуже хочемо побачити інформацію, яка може пролити світло.

 

Тимошенко

Робота у вас нехороша. Пане Василю, якщо хочете, можете підійти: я вам можу показати – ви прочитаєте одразу.

 

Василь Голованов

Ну, давайте так.

 

Діана Панченко

По черзі будемо ходити.

 

Василь Голованов

Не… не Восьме… ну, не дивлячись на те, що Восьме березня, давайте з цього боку, щоб краще було видно.

 

Тимошенко

Жінки, мабуть… ну, жінки, мабуть, сьогодні трошки схвильовані: у них все ж таки свято.

 

Діана Панченко

Нетерплячі, пане Юрію.

 

Тимошенко

Отже, читаємо далі. «Для Юри. Моя пропозиція: виходить чистим із ситуації, стає героєм для народу, що не пішов на поводу у влади, не дав себе використати, не продався Пороху. Стає відомою і публічною особою, ми допомагаємо з розкруткою в ЗМІ. Стає одним з лідерів партії Захисників України, починає працювати на майбутні вибори до ВР, на наступні президентські – кандидат уже від партії. Закривають кримінальні справи по тобі і по ньому». Тобто по моєму помічнику і по мені. Четверте: «З’являється фінансування роботи політичної діяльності: 10 мільйонів – тільки на цей рік. Варіант, якщо він залишається у виборах. Для народу Юра – запроданець, що працює на Пороха. Продав своє прізвище за якісь гроші. Абсолютне забуття після виборів, нікому не буде більше цікавий, таких не люблять». Третє: «Кримінальні переслідування від МВС по членам комісій, що будуть займатися крадіжкою бюлетенів за фінансування… за все, що придумають. Обливання брудом у ЗМІ від опонентів Пороха…»

21:40:43

Діана Панченко

Це ж Луценко читав.

 

Тимошенко

«Залишиться в історії як людина, що вдало використала своє прізвище».

 

Діана Панченко

Це ж Луценко читав. Ви сказали, щось нове прочитаєте.

 

Тимошенко

Він прочитав… У мене більш повна версія. І ви з цим…

 

Василь Голованов

Це… якщо можна, ще раз.

 

Діана Панченко

Те саме ми чули на брифінгу.

 

Василь Голованов

«Саїд. Дніпро». Це хто?

 

Тимошенко

Це так записаний мій помічник і мій друг.

 

Василь Голованов

Помічник.

 

Тимошенко

Так.

 

Василь Голованов

Він пересилав повідомлення від… кого?

 

Тимошенко

Тарас Костанчук…

 

Василь Голованов

Від Костанчука.

 

Тимошенко

Отримавши цей текст від Дубіля, переслав моєму помічнику Сергію Малихіну: моєму другу.

 

Василь Голованов

Ще раз. Дубіль – Костанчуку, Костанчук – вашому помічникові.

 

Тимошенко

Сергію Малихіну.

 

Василь Голованов

Малихіну. А він – уже вам.

 

Тимошенко

А він перекинув уже мені для ознайомлення. Це все зафіксовано в матеріалах справи.

 

Василь Голованов

Добре, почули, побачили. Дякую.

 

Тимошенко

Дякую.

 

Василь Голованов

Володимир Цибулько давно вже чекав можливості відреагувати. Все, що ви бажали, – прошу.

 

Цибулько

Бачите, тут… ця історія дивна в тому, що сама заява Юрія Володимировича як кандидата – вона змусила помилятися Юлію Володимирівну. І навіть не роблячи ніяких кроків проти Тимошенко, Юрій Володимирович наривається на фронтальний опір, починаючи з поливання його…

 

Діана Панченко

А ви чули колись раніше про Тимошенка? До… до передвиборчої кампанії.

 

Цибулько

Я чув. Люди, а ви знаєте…

 

Діана Панченко

Знали ви про нього?

 

Цибулько

А ви знаєте, що таке Українська гельсінкська спілка, наприклад?

 

Діана Панченко

Знаємо.

 

Чаплига

Тільки я професійну знаю, тобто я не чув про…

 

Цибулько

Професійно?

 

Чаплига

Так. Шість років я тим займався. Розкажіть: чому я про вас не чув? Ви в правозахисті? Розкажіть: у якій організації? Розкажіть.

 

Василь Голованов

Чекайте, ми слухали пана Цибулька.

 

Чаплига

Вибачте, повертаємося до пана Цибулька.

 

Тимошенко

Якщо комусь цікаво, я би міг так само задати зустрічне запитання: а ви задумувалися коли-небудь, чому депутат Верховної Ради Юрій Тимошенко чи не єдиний з усіх депутатів Верховної Ради був практично не надійним, якого за чотири роки ніколи раніше не кликали жодного разу на жодний ефір, до якого навіть у кулуарах Верховної Ради практично ніколи не підходили журналісти? І єдині журналісти, з якими я спілкувався, – це державний канал «Рада», який зобов’язаний працювати з усіма депутатами.

 

Цибулько

Так от: розказую.

 

Василь Голованов

Чому?

21:42:55

Цибулько

Один близький вам політолог…

 

Тимошенко

А ви здогадайтеся самі.

 

Цибулько

…днями будучи на ефірі зі мною, заявив наступне: що він попереджував вашу структуру про те, що Юрій Володимирович буде…

 

Чаплига

Мою структуру… моя структура – це сектор носков и сандалей.

 

Цибулько

Ага, ну добре. Ну, скажімо, зараз… тих, чиїм адвокатом ви нині виступаєте. Що Тимошенко буде йти на вибори… Юрій Володимирович.

 

Чаплига

Тимошенко буде йти на вибори?..

 

Цибулько

Юрій Володимирович.

 

Василь Голованов

Ну і що?

 

Цибулько

То він попереджав два з лишком роки, що цей політик буде йти на президентські вибори. А як би діяли ви заради своєї політичної перспективи?

 

Діана Панченко

У мене уточнення все ж таки в цій історії. От каже пан Юрій, що, мовляв, ніхто до нього… про нього не знав, тому що, там, журналісти не підходили. Ви заявили цього тижня: ще до скандалу, – що ви не їздите Україною, не агітуєте через те, що у вас немає грошей на агітацію. Вибачте, як ви перемагати збиралися, якщо у вас грошей немає їздити? Як ми могли про вас знати тоді?

 

Тимошенко

Дорогі друзі, народе України, почну з того, що свій намір балотуватися кандидатом у президенти України я озвучив – ну, точніше, написав на своїй сторінці у «Фейсбук» – ще 25-го грудня 2016-го року під назвою «Викликаю вогонь на себе». З ним ознайомилися тисячі моїх підписників, і навіть я там чітко написав, чому, заради чого я ризикую своїм життям, щоб піти на цей крок. І навіть у кінці дав номер рахунку, на який попросив друзів скинути… почати скидати кошти. І відтоді ця справа робилася. Це перше питання.

 

Чаплига

А можна питання? А ви задекларували той рахунок? У декларації можна його подивитися?

 

Тимошенко

Ні, не задекларував. Знаєте, можливо, чому? А тому що там не було фактично що декларувати.

 

Чаплига

Біда. Все одно треба. Біда.

 

Тимошенко

Дякую.

 

Чаплига

Ну, я думаю, це до уваги пана генпрокурора. Да. І НАЗК. Продовжуємо…

 

Тимошенко

Боже, які у вас іще є питання?

 

Чаплига

Дякую.

 

Василь Голованов

Да, є запитання, є репліка у Руслана Бортника. Прошу, Руслане.

 

Бортник

У мене запитання. Дійсно, я просто хочу розібратися в ситуації, пане Юрій. Я допускаю, що те, що ви говорите, – в значній мірі правда, з вашої точки зору. Ви чесна людина. Але дайте мені… але ви фактично… дайте мені таки відповідь на таке: просте – запитання. Ви фактично сьогодні звинувачуєте… говорите про те, що Юлія Тимошенко намагалася чи її команда намагалася вас підкупити, щоб ви пішли з виборів. Скажіть мені, будь ласка: чи зустрічалися ви з Юлією Тимошенко, з народними депутатами від блоку Юлії Тимошенко? З чого ви зробили висновок, що це саме вони? Тому що ми розуміємо, що цю переписку – її програмне забезпечення з будь-якого номеру можна підробити. Ви не допускаєте, що вами просто маніпулюють і вами грають у політтехнологічний футбол? Не допускаєте цієї думки?

21:45:46

Тимошенко

Ви знаєте, на відміну від інших, ще ніхто і ніколи в цьому житті мною не маніпулював. Це є перше. Друге…

 

Бортник

Ну, завжди трапляється вперше щось.

 

Тимошенко

Друге. Те, що в мене є тут ще деякі матеріали… Не тільки тут, а ще і в копіях відповідних, бо цей телефон легко може загубитися. Воно чекає, як то говориться, на чорний день. Можливо, колись буде потреба, коли це потрібно буде озвучити. Поки що мені достатньо того, що є.

 

Чаплига

А ви знаєте, що це злочин?

 

Тимошенко

Я зустрічався з представниками…

 

Чаплига

Знати про злочин і не розповісти про нього…

 

Тимошенко

Я зустрічався з представниками. Можливо, навіть з найближчого оточення Юлії Володимирівни.

 

Чаплига

Це ж злочин.

 

Бортник

А з чого ви зробили ці висновки? Вони… Ну і з чого ви зробили ці висновки?

 

Тимошенко

Ну, я знаю просто, хто вони.

 

Бортник

У них було посвідчення якесь?

 

Тимошенко

Дивіться, в чому цікава річ.

 

Бортник

З чого?

 

Тимошенко

В чому цікава річ? Річ є в тому, що коли людина говорила, що він, наприклад, говорить від її імені, – ну, це ж не факт. Я ж розумію, що існує таке поняття як презумпція невинуватості, так? Він-то говорив, а вона може завжди сказати, що це неправда. Тому про всякий випадок я що міг собі зафіксував, і воно хай лежить. Воно їсти не просить: ця інформація.

 

Бортник

А завтра я піду від вашого імені підкупати іншого кандидата. З чого ви зробили цей висновок?

 

Тимошенко

Значить, дивіться: я жодного разу… я жодного разу…

 

Бортник

От із чого з’явилася ця логіка?

 

Тимошенко

Я жодного разу не висунув жодної претензії і пред’яви до Юлії Володимирівни. Я жодного разу не сказав, що вона десь, там, чинила на мене тиск. Я ж ніде це і ніколи не озвучував. Я сказав тільки про Тараса Костанчука. У чиїх інтересах діяв Тарас Костанчук, розбереться слідство. Наразі говорять, що в інтересах Дубіля.

 

Василь Голованов

Да, дякую.

 

Тимошенко

Чи діяв Дубіль самостійно, чи узгоджено з Юлією Володимирівною, розбереться слідство. Питання не до мене.

 

Василь Голованов

Дякую, пане Юрію. Василь Горбаль.

 

Горбаль

Ви знаєте, так вийшло, що я вже, напевно, другу передачу поспіль так стикаюся з паном Юрієм. Він, звичайно, дещо плутається у своїй легенді в деталях: в одній передачі – дещо одне… Ну, це деталі насправді, я це списую на якусь природну…

 

Тимошенко

Уточняйте.

 

Горбаль

Хвилюється людина і так далі. Збивається від завченої легенди. Це таке… Але те, що є спільне, – взяв, позичив 2.5 мільйона гривень для того, щоб прийняти участь у президентській кампанії. З огляду на те, що, ну, я все ж таки фінансист за професією, до мене досить часто… завжди звертаються люди, ну, позичити кошти, коли в банку працював і так далі. І я завжди в них питаю джерела погашення, повернення боргу. От я хочу просто спитатися у вас: вибачте, а де зараз у політиці: в українській політиці – з огляду на те, що вже немає клятих «регіоналів», вибачте, як колись, там, називали мене і решту інших людей… де зараз у цій чесній політиці українській можна заробити 2.5 мільйона гривень і повернути?

 

Тимошенко

Ну, мені наразі не 15 років.

 

Горбаль

Ні, ну просто. От на чому?

 

Тимошенко

І я все своє життя працював. Повірте, я працював на найважчих, на найбрудніших будівельних роботах. І я все життя заробляв кошти своїми мозолями, своїми руками. У мене ще навіть зараз мозолі не зійшли.

 

Горбаль

Ви ж як народний депутат – правильно ж?

21:48:46

Тимошенко

У мене є… у мене є і будинок, і прибудова є. Знову ж, у мене є…

 

Діана Панченко

У вас, за декларацією, 213 тисяч – зарплата за рік.

 

Тимошенко

Майно у дітей. Якщо потрібно, я знайду.

 

Діана Панченко

І більше немає жодних коштів.

 

Тимошенко

Я знайду.

 

Горбаль

Я відповідь почув. Я відповідь почув.

 

Тимошенко

Я відчайдух, який ризикнув і своїм майном…

 

Горбаль

Я відповідь почув. Я відповідь почув.

 

Тимошенко

І в порозумінні з моїми дітьми навіть майном своїх дітей…

 

Горбаль

Я би вам… я би вам кошти не позичив. Я відповідь почув. Я відповідь почув.

 

Тимошенко

І деякі з моїх дітей досить небідні.

 

Василь Голованов

Да, дякую. Валерій Димов, прошу.

 

Димов

Ну, враховуючи, що я… я не знаю пана Тимошенко, і тому я не буду ані адвокатом, ані тим більше прокурором. І я не хотів би брати участь у такого роду карнавалізації цих процесів. До речі, це відповідь на запитання, чому…

 

Тимошенко

Ну, якщо чесно, мені теж це все не до вподоби. Но так виходить, ніби мене тут прийшли судити за те, що я не взяв хабар, за те, що я не продався.

 

Димов

Я хочу сказати, чому Зеленський… Ну правда. Ви ж мене не знаєте – правда? Тому я зараз…

 

Горбаль

Так після цього підуть голосувати за Зеленського.

 

Димов

От я вам хотів сказати, да, чому Зеленський відсунув Тимошенко на третє місце. Розумієте? Тому що в шоу, в карнавалізації, в артистизмі, ну, він краще за тих… за ту саму Тимошенко і тих, хто її підтримує. Тому зрозуміло, що перше місце за Зеленським на сьогодні. Я відповідаю цьому пану, який вважає, що тих, кого він знає… люди діляться на тих, кого він знає і кого він не знає. Я вам відповім: американські президенти – точно знаєте…

 

Пальчевський

Вы про Зеленского глупости не говорите. Он…

 

Димов

Я вас не перебивав. Я вас не перебивав.

 

Пальчевський

А я вас перебью. Зеленского поддержали в первую очередь потому, что людям надоели такие политики, как вы.

 

Димов

Встанемо – поговоримо. Майте стримання. Я не політик. Я не політик.

 

Пальчевський

А кто вы?

 

Димов

Я вам зараз поясню, хто я.

 

Пальчевський

А кто вы? Учёный?

 

Димов

Да.

 

Пальчевський

Да? Чего? Уморазгорячённый? Я спрашиваю. Учёный чего вы?

 

Василь Голованов

Андрій Іванович…

 

Пальчевський

Я отвечаю… я отвечаю пану.

 

Голос

Люди, вам не соромно?

 

Василь Голованов

Так ви ще не почули…

 

Пальчевський

Я ещё раз хочу сказать…

 

Василь Голованов

Ви ще не почули.

 

Димов

Послухайте: будете…

 

Діана Панченко

Не всі одразу! Не всі одразу!

 

Димов

Будете… будете свою дружину перебивати.

 

Василь Голованов

Андрій Іванович… Ні-ні-ні, давайте…

 

Димов

Так от: я відповідаю. Я відповідаю цьому пану.

 

Діана Панченко

Восьмого березня дуже нетолерантно пролунало, до речі.

 

Димов

Коли американці… коли американці приїжджали – і нібито вони не знають… і нібито вони не знають, чи можна бути сином, другом, братом президента…

 

Пальчевський

Зеленский взял первое место, потому что людям надоели политики. Вот почему.

 

Димов

Вони, очевидно, не знають, що Меланка Трамп ходить у Білому домі і керує. А зять президента Кушнір також керує. Вони, очевидно, не знають, що в Америці є, наприклад… була ціла династія Кеннеді. Вони, очевидно, не знають, що у Буша був…

 

Цибулько

А Бушів?

 

Димов

…що у Буша був брат: губернатор Каліфорнії. Вони, очевидно, не знають, що в Америці було два американських президента з прізвищем Буш: Буш-старший і Буш-младший. Очевидно, вони не знають.

 

Діана Панченко

Вам навести приклади, коли одна фамілія ставала прикладом того, що люди не отримували перемогу?

 

Димов

Але те, що сьогодні Парламентська Асамблея Ради Європи сказала, що в Україні головною проблемою виборчого процесу, окрім корупції і таке інше, є те, що в нас немає незалежних неурядових організацій, бо вони всі втягнуті в процес як нібито незалежні, але беруть участь у такого роду карнавалізаціях, вони сказали… Це делегація Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка показала, що люди, які вважають себе нібито незалежними експертами, насправді служать тому чи іншому кандидату в президенти.

 

Пальчевський

Это про вас?

21:51:47

Димов

Тому… тому я не беру… я не беру участі…

 

Пальчевський

Я спрашиваю: это про вас? Мне просто интересно. Вы же меня задели – я хочу, Восьмого марта чтобы женщины порадовались, что есть мужчины, которые могут…

 

Цибулько

Андрій Іванович, це женский праздник.

 

Димов

Порадуйте, порадуйте. Порадуйте. А от, наприклад, людина, яка стоїть тут на трибуні, – вона мені особисто казала, що вона співпрацює з Тимошенко і цього не приховує. Подивіться, будь ласка. Тому… тому – а відповідь у мене була проста насправді. Це була ремарка.

 

Чаплига

Колего! Стоять. Стоять. Я сказав…

 

Василь Голованов

Давайте без… без базару.

 

Чаплига

У березні-місяці зробив офіційне повідомлення, що мій особистий вибір як людини і громадянина на користь Тимошенко. Що не впливає на мою об’єктивну позицію, розум і фактори, які я оцінюю.

 

Василь Голованов

Михайло, в присутності пана Юрія треба вказувати, за якого саме Тимошенка ви зараз…

 

Пальчевський

Вот это… молодец, Василий.

 

Чаплига

Я прочитав його пост, що він іде в президенти.

 

Димов

У мене просто було просте запитання. Скажіть, будь ласка: люди, які… люди, які вважають, що є, там, технології, скажімо так, бути технічними кандидатами, – вони хочуть обмежити право однофамільця балотуватися, конституційне право балотуватися і бути обраним? На відміну від Тимошенко, пан Тимошенко не може взяти собі дівочу фамілію. Він є Тимошенко. І Ю.В…

 

Василь Голованов

Трохи згодом. У нас ще є спікери, які не говорили.

 

Чаплига

Ні, питання не в цьому. Питання в коштах і в підкупі.

 

Тимошенко

Можна відповісти?

 

Василь Голованов

Да.

 

Чаплига

Питання не в тому, що хтось хоче забрати право, а в коштах.

 

Тимошенко

Відповідаю.

 

Цибулько

Так а чому Юлія Тимошенко репетувала з приводу висування Юрія?

 

Чаплига

При чому тут Тимошенко?

 

Тимошенко

Народе України…

 

Чаплига

Питання до пана Юрія.

 

Цибулько

Ну, вона ж заперечувала право громадянина…

 

Василь Голованов

Так, є… є можливість у Юрія відповісти. Багато запитань.

 

Чаплига

Де декларації?

 

Цибулько

Хто дав Тимошенко Юлії гроші?

 

Чаплига

Я не знаю, хто їй дав. Хто дав Юрію… пану Юрію гроші?

 

Цибулько

Мало сільських жінок, які перераховували по 150 тисяч на користь виборчого фонду Юлії?..

 

Чаплига

Я знаю тих сільських жінок з Одеської… з Татарбунарів, здається.

 

Цибулько

Так ви розбирайтеся зі своїми… цим… своєю брудною білизною.

 

Василь Голованов

Дякую. Дякую. Юрій Тимошенко – коротка відповідь. І Ігор Рейтерович. Прошу.

 

Тимошенко

Народе України, ну я так бачу, що я зараз змушений буду просити у вас у всіх пробачення, напевно, за те, що я такий самий, до речі, за статусом народний депутат, як і Юлія Володимирівна, винен перед вами за те, що я отримав своє прізвище і ім’я від батьків від народження, а не набув його в процесі свого життя. Це є перше питання. Друге питання.

 

Чаплига

Так у грошах питання, а не в прізвищі.

 

Тимошенко

Так виглядає, що на суд викликали мене. Мене. Не як того, хто не взяв хабар, а того… ніби якийсь тут зрадник чи злочинець. Ви що, мене сюди закликали… судити мене за те, що я не взяв хабара? За те, що я не взяв мільйони доларів, як узяли десятки і сотні інших?

21:54:46

Діана Панченко

Розібратися у справі ми вас покликали.

 

Чаплига

5 мільйонів гривень. Це трошки менше 1-го мільйона доларів.

 

Тимошенко

Усе життя своїми руками… руками – а не язиком – заробив усе, що міг, що маю в цьому житті. Чесно, цими руками.

 

Чаплига

Що ви заробили? Що?

 

Тимошенко

Ви мене судите за те, що в мене немає бізнесу, що я не накрав коштів, поки я був депутатом?

 

Діана Панченко

Ніхто вас не судить. Ставимо запитання.

 

Тимошенко

Що я ніколи не брав хабарів і відкатів, і зараз не взяв… Ви що, закликали мене сюди для того, щоб мене…

 

Василь Голованов

Агітація заборонена.

 

Чаплига

Як ви віддавати збираєтеся кошти? Ви задекларували їх?

 

Тимошенко

…ці базарні перепалки? На рівні Василя, який на базарі семечки продає? Люди, я…

 

Чаплига

Якщо Василь, який продає семечки на базарі, задасть питання про Кримінальний кодекс і статті, і НАЗК…

 

Василь Голованов

Так, це не про мене.

 

Тимошенко

Пробачте. Пробачте, люди. До побачення.

 

Чаплига

Я буду радий тому Василю.

 

Тимошенко

До побачення.

 

Василь Голованов

Я семечками не торгував. Пане Юрію…

 

Діана Панченко

Пане Юрію, ми вас просимо залишитися.

 

Василь Голованов

Ви куди? Перепрошую…

 

Тимошенко

Я до такого спілкування не звик.

 

Василь Голованов

Ми запросили вас не для суду в жодному разі.

 

Діана Панченко

Ви ж у президенти йдете, пане Юрію! Ви маєте до всього бути готові.

 

Цибулько

Якщо ви запрошуєте народного депутата і кандидата в президенти, поставте на те місце народного депутата і кандидата в президенти.

 

Василь Голованов

Добре.

 

Цибулько

Добре? Ну, то будь ласка, поставте народного депутата і кандидата в президенти.

 

Василь Голованов

Володимире, я вам нічого не винен.

 

Цибулько

Не винен?

 

Василь Голованов

Ні!

 

Цибулько

Ну так будь ласка…

 

Василь Голованов

Я вам нічого не винен! Ви мене перекрикувати тут не будете! Понятно?

 

Цибулько

Не буду. Да.

 

Василь Голованов

Спокойно! Значить, я буду встановлювати тут правила, а не ви. Дякую.

 

Пальчевський

Да, и ещё хочется…

 

Василь Голованов

І вам теж, Андрій Іванович, дякую! Тиша!

 

Пальчевський

А я хочу спросить у Цибулько…

 

Василь Голованов

Тиша! Дякую! Ні-ні! Пальчевський, я вас прошу.

 

Пальчевський

А я скажу…

 

Василь Голованов

Порядок один должен быть!

 

Пальчевський

Вы воду поставьте.

 

Василь Голованов

Дякую. Дякую. Я відкрию… не тому, що хтось тут встановлює правила: тільки ми з Діаною. За цією стійкою мав бути народний депутат Сергій Власенко, але в нього стався форс-мажор – він не зміг приїхати. Тому я попросив перед ефіром, щоб вийшов Михайло.

 

Цибулько

Так це ж шахрайство.

 

Василь Голованов

А?

 

Цибулько

Це ж шахрайство.

 

Василь Голованов

Чого це шахрайство?

 

Діана Панченко

Від кого шахрайство? Від кого?

 

Цибулько

От ви йдете в банк…

 

Діана Панченко

В чому шахрайство?

 

Цибулько

…міняти свої гривні на долари, а вам тугрики монгольські підсунули. Правда?

 

Діана Панченко

Ви кого – тугриком?.. Чаплигу назвали чи кого?

 

Василь Голованов

Володимире… Володимире, ну, ви вже…

 

Діана Панченко

Чаплига – тугрик? Чи як?

 

Василь Голованов

Дешева маніпуляція, Володимире. Ми запросили пана Юрія, щоб він відповів і роз’яснив своє бачення цієї ситуації.

 

Цибулько

Це значить, що тій політсилі, яка закидає пану Юрію, зараз нічого сказати.

 

Василь Голованов

Ми, користуючись прямим ефіром…

 

Тимошенко

Пане Василю, я вчора був на прямому ефірі вже в другий раз.

 

Василь Голованов

Так.

 

Тимошенко

Ви знаєте, наскільки приємно туди приходити, наскільки там спокійна, толерантна, культурна розмова…

 

Діана Панченко

Де?

 

Тимошенко

Я з радістю готовий туди прийти завжди. І коли я йшов до вас, я теж сподівався, що тут буде щось подібне.

21:57:43

Діана Панченко

Ми ж вам дали майданчик висловитися.

 

Тимошенко

А не так, як на тому «Народ проти» каналу «Зік», де я вже один раз із цією людиною, скажемо так, перетинався. І повірте, я би дуже не хотів ще коли-небудь з ним перетнутися.

 

Василь Голованов

Так в чому претензія? Так, ну, по-перше…

 

Тимошенко

Претензія в тому… Я ж кажу, що я сподівався на інакше. Могли б уже принаймні самі ставити мені питання.

 

Діана Панченко

Ви ж у президенти йдете – ви до всього маєте бути готові, пане Юрію! Жорстка політика.

 

Василь Голованов

Пане Юрію, дивіться: майже година в прямому ефірі.

 

Цибулько

Канал не має права принижувати жодну людину.

 

Тимошенко

Можливо, ви будете ставити свої питання у більш конкретній, толерантній формі.

 

Василь Голованов

Я обіцяв Ігорю Рейтеровичу, да. І Олександр Горган.

 

Рейтерович

Дякую. Я просто хочу дискусію повернути до того, з чого почали, тому що насправді я так розумію, головне завдання – це з’ясувати ситуацію, яка склалася. У мене у зв’язку з цим маленька ремарка і одне питання до пана Юрія. Ремарка, до речі, буде дуже цинічна і проста. Коли тут говорять про тих людей, які мають, там, однакові прізвища, і як це сприймають, наприклад, американці… А я вам скажу, що вони нормально це сприймають з однієї простої причини: тому що якщо це не заборонено законом, це дозволено. Якби в них з’явився якийсь іще Трамп: однофамілець, який пішов би на вибори, – і якби він чесно ішов і приймав участь у цій кампанії, ніхто б йому ніяких питань не задавав. Тому я думаю, що взагалі ця тема не варта уваги. До речі, у нас це не вперше в країні відбувається. А що стосується питання до пана Юрія, да?.. Я, до речі, не дуже зрозумів, чому, дійсно, ми почали з питань, де він узяв, там, гроші і так далі, бо суть розмови ж дещо в іншому. У вашій розмові мені трошки різонув вуха один момент: коли ви говорили, що ті люди, які вам пропонували гроші, – вони представлялися в тому числі і від імені Міністерства внутрішніх справ. Я правильно зрозумів?

 

Тимошенко

Так. Так. Абсолютно правильно.

 

Рейтерович

І саме через це ви звернулися не до поліції, а до Служби безпеки України. Правильно я розумію?

 

Тимошенко

Звичайно.

 

Рейтерович

Ну питання в мене в чому полягає? Ну, не питання навіть, а більше така думка – да? Ми знаємо, що зараз фактично правоохоронні органи один з одним ведуть війну – да? Ну, за великим рахунком, там.

 

Тимошенко

Так.

 

Рейтерович

МВС, там, на боці одного кандидата виступає – СБУ звинувачують, що вона виступає, там, на боці іншого кандидата. Ви щось більш детально про це можете розказати? До вас у поліції зверталися? Говорили, чому ви не до них прийшли, чому справу відкрила саме Служба безпеки України? І так далі. Дякую.

 

Тимошенко

Дивіться: я вам скажу трошки більше. Звичайно, дякую вам за культурне, толерантне питання. І я вам так само культурно відповідаю. Розумієте, друзі, коли мене залякували ще з самих початків: якраз один із представників тієї сторони: ви розумієте якої – він мене коли вмовляв, він мені сказав: «Дивися: потім: коли ти схаменешся – буде пізно. А чи ти знаєш, що у Верховній Раді є вже», – ну, це з його слів, – «є вже 300 депутатів, які присягнули Юлії Володимирівні, що коли вона переможе, що вони відразу як би скинуть свої маски, в один стануть під її знамено, створять… створять… створять коаліцію для того, щоби переписувати Конституцію? І ти коли захочеш уже до них примкнути, тебе туди вже не візьмуть. Ти розумієш, що ти в одну хвилину стаєш смертельним ворогом і всіх цих людей, і всіх тих міністрів, і тієї команди, яка… смертельним ворогом яких ти зараз став, якщо ти підеш супроти них усіх?» І зрозуміло, де керівництво МВС у цій ситуації і на чиїй стороні. Але навіть знаючи, що я знецінив своє життя в один момент: можливо, навіть і не в п’ять копійок, – я це зробив тому, що це мої переконання, і я вірю, що мені вдасться і цього разу зробити те, що я всього-навсього зробив на попередніх парламентських виборах, коли на старті мені навіть друзі не давали одного шансу на перемогу. А я зі своїм коефіцієнтом впізнаваємості 0 переміг діючого і провладного з коефіцієнтом впізнаваємості 88 відсотків. І я його побив практично в два рази. Усього тільки тому, що прості люди почули мої аргументи, повірили мені, об’єдналися довкола мене. І ця єдність наша: людей простих довкола мене – виявилася в рази сильнішою і провладних, і всього адмінресурсу, і всіх їх махінацій, які вони робили протягом цього часу.

 

Голос

«Аминь» нужно в конце.

22:01:46

Діана Панченко

У мене запитання до Олександра Горгана. Пане Олександре, все ж таки про людей з однаковими прізвищами. Цікава історія була: приміром, на 216-му окрузі у жовтні 2014-го року – тоді на окрузі переміг Олександр Супруненко: він обійшов свою конкурентку Ксенію Ляпіну на 673 голоси всього. Тому що тоді так само у списках була її однофамілиця Наталія Ляпіна. Виявилося, що саме ці голоси, які перейшли до Наталії Ляпіної, якраз і були тими голосами, яких не вистачило Ляпіній-2, щоби перемогти. Як ви думаєте, якщо відверто, все ж таки, може, це просто технологія: все, про що ми тут з вами говоримо у дискусіях палко?

 

Горган

Ну, я… я повинен сказати, що в Україні протягом останніх років по багатьох округах, де відбувається така гостра і конкурентна боротьба, дуже часто використовуються такі технології, коли висуваються люди зі схожими прізвищами. Інколи люди за гроші навіть міняють прізвище. Я навіть знаю випадок, коли не тільки прізвище людина зміняла, а вона попросила батька змінити ім’я для того, щоб у неї по батькові змінилося. Але коли ми говоримо про конкретний випадок, я вважаю, що це, ну, абсолютно не може бути використано, тому що перед нами стоїть людина, яка народилася із цим прізвищем, яка пройшла складний життєвий шлях, будучи в правозахисних організаціях, працюючи в Українській гельсінкській спілці, яка переслідувалася ще КДБ за часів Радянського Союзу, працюючи в організації «Меморіал» і інших. Тобто, ну, в людини є репутація. Це не та людина, яка могла би продатися.

 

Діана Панченко

Де гарантія, що людину ніхто не використовує?

 

Горган

Я скажу інше. Ви знаєте, якщо ви подивитеся на результати виборів по тих округах, де були так звані технічні однофамільці, ви знаєте, у нас дуже часто недооцінюють людей, народ. Усі думають, що от людина прийде – і вона абсолютно бездумно… тільки побачить прізвище – і зразу ставить галочку. По-перше, перед виборами вже людина людині, бабуся бабусі зразу говорить, що є однофамілець, «будь обережна, якщо ти хочеш за цю людину голосувати, зверни на це увагу». І тим більше, що…

22:04:04

Цибулько

Так у дільниці ж висять біографії і портрети.

 

Горган

Тим більше, що там повне ім’я, по-батькові, це чоловік, це жінка. І це зрозуміло: що тут не буде ніяких ризиків… не буде ніяких ризиків помилкових голосувань.

 

Пальчевський

Хорошо. Но если вы это знаете, в БЮТе же это тоже знают: что это…

 

Горган

Звичайно. Звичайно.

 

Пальчевський

А чего они тогда несут 5 миллионов давать? Дурачки? Или как?

 

Горган

А я хочу з цього приводу сказати наступне. Дивіться…

 

Пальчевський

Ну за кого вы нас держите? Да.

 

Горган

Андрій… Андрій, почекайте.

 

Пальчевський

Спасибо, дорогие.

 

Горган

Генеральний прокурор України чітко сказав і назвав навіть прізвище народного депутата з «Батьківщини»: Валерія Дубіля. І я вам можу сказати, що для всіх присутніх і для глядачів ця справа виглядає такою, що вона, ну, вже зайшла настільки далеко, що зараз: після того, коли генеральний прокурор чітко пояснив, що за підкупом, за спробою підкупу, за тією мережею, яка розгортається по підкупу виборців від «Батьківщини»… Він настільки аргументовано назвав прізвища народних депутатів, що він уже зараз не може не довести цю справу до остаточного судового рішення. Це раз. Тобто ця справа вже зайшла занадто далеко, щоб просто її як, знаєте, слідчу версію сформулювати. Названі прізвища. А є другий момент. Є другий момент, який теж треба зрозуміти. Ви… ми розуміємо і вибираємо зараз главу держави, і не може бути ситуації, в якій ризик обрати не того президента у нас виникає через те, що людина може помилково проголосувати не за ту Тимошенко чи не за того Тимошенка. Коли ми говоримо про довіру народу до президента, ця довіра не може надаватися на якихось сопливих тисячних відсотка. Ця людина повинна перемагати настільки переконливо, щоб ніхто не сумнівався ні в легітимності цього вибору, ні в тому, що ця людина дійсно гідна представляти нашу державу, нашу націю в такий момент.

 

Діана Панченко

Так у нас зараз розрив між кандидатами за перше, друге і третє місце – це кілька відсотків.

 

Василь Голованов

Друзі, да, дякую. Дякую. Юрій Павленко, прошу.

22:06:08

Павленко

Доброго вечора.

 

Василь Голованов

Добрий.

 

Павленко

Сьогодні такий прекрасний день, що не хотілося би в цю брудну перепалку навіть встрявати.

 

Василь Голованов

А ми зараз іще про свято поговоримо.

 

Павленко

Ну, насамперед я хочу Володі сказати. От Цибульку, який… депутата, проти депутата… Ні, депутат нічим народний не кращий від звичайної людини. Більше того: це і є обов’язок депутата: спілкуватися з кожним простим громадянином і доводити свою позицію. У даному випадку я би взагалі на всіх шоу ставив би депутата проти громадянина, щоб депутат доводив громадянину свою позицію.

 

Цибулько

Ставай на те місце. Ставай на те місце.

 

Павленко

А депутат з депутатом – для цього є зал Верховної Ради: отам ми між собою і дискутуємо за кожен конкретний закон. У нас для цього є місце, де депутатам подискутувати. А це телевізійна програма і тут присутні дуже багато людей з різних куточків країни. Це перше. Друге… Дійсно, от колега вже згадував про те, що Парламентська Асамблея: делегація – висловила дуже серйозні застереження до тієї виборчої президентської кампанії, яка йде в Україні. І з точки зору підкупу, і з точки зору, там, засобів масової інформації, з точки зору багатьох нюансів, які ставлять під сумнів те, що вибір українських громадян буде вільним, рівним і на нього вже… не буде підданий жодній, там, фальсифікації. Уже сьогодні, за 23 дні до виборів, навіть ПАРЄ – я вже не кажу просто про простих громадян України – говорить про серйозні, системні проблеми у виборчій кампанії. І вона вже сьогодні є найбруднішою. По суті, без жодних претензій до пана Юрія, але технологія двійників – це є технологія. І я пам’ятаю…

 

Цибулько

Так що, йому прізвище міняти, чи що?

 

Павленко

Я… я пам’ятаю величезні намагання в 2004-му році…

 

Цибулько

Так що, йому піти з політики, чи що? Ну от поясни.

 

Павленко

…поставити дублікат Ющенку. Але тоді Кучма на це не пішов. Віктор Андрійович, який забезпечував вибори уже в 2010-му році, теж на це не пішов. Але чомусь сьогодні сьогоднішній гарант прав і свобод людини і громадянина пішов на це.

 

Голос

А як він на це пішов?

 

Павленко

Ще раз.

 

Голос

Поясніть, Юрію.

 

Цибулько

Слухайте, ну ви якісь дивні люди. Ви заперечуєте право взагалі бути в політиці Тимошенку? Чи як?

 

Павленко

Я не хочу звинувачувати Юрія Володимировича Тимошенка в тому, що, ви знаєте, він – технологія. Ні, він – да – людина. Він громадянин. Він має право балотуватися.

 

Цибулько

Юра, Тимошенко обраний у «БПП»?

 

Павленко

Ну послухай, я не перебивав.

 

Цибулько

Ну який вплив? Він обраний був у «Фронті».

 

Павленко

Має право балотуватися. Розумієте?

 

Цибулько

Ну?

22:08:45

Павленко

Але в будь-якому випадку тут однозначно є технологія, і вона з першого дня дуже негарно пахнула.

 

Тимошенко

Пане Василю…

 

Василь Голованов

Ви відповісте зараз, пане Юрію.

 

Цибулько

Ну негарно! Ну людині змінити прізвище, стать?

 

Павленко

І на жаль… на жаль… на жаль, втягнули ще у більш брудніший скандал, який сьогодні ганьбить не просто конкретного народного депутата чи якихось, там, людей, які, я так розумію, теж воювали, є ветеранами АТО. Я, там, менше їх знаю. От не тільки цих людей ганьбить, а ганьбить країну, ганьбить владу і ганьбить узагалі державу на міжнародному рівні.

 

Цибулько

Ганьбить у чому? У чому ганьбить? Поясни! В чому? Ти заперечуєш право балотуватися Тимошенку?

 

Павленко

На жаль… на жаль, залишається 23 дні, і дуже сумно констатувати, що ці 23 дні ми ще багато побачимо бруду, зневаги, посилення ненависті. От давайте хоча би Восьмого березня це зупиняти.

 

Цибулько

Юра, якщо з’явиться політик з прізвищем… кандидат із прізвищем Павленко, тобі треба буде знятися з виборів. Добре? Добре?

 

Василь Голованов

Дякую. Не потрібно буде, да, зніматися. Кожен має право обирати і бути обраним. Пане Юрію, ми вас запрошували в жодному разі не на суд.

 

Павленко

Просто ви знаєте, і можна було не скористатися такою унікальною можливістю, яка склалася у Верховній Раді, коли Юрій Володимирович переміг. Розумієте?

 

 

 

22:10:08

Василь Голованов

Пане Юрію, дякую. У жодному разі не на суд, а для того, щоб розібратися із цією ситуацією. Тож, будь ласка... Запитань було багато. Будь ласка, прошу.

 

Тимошенко

Пане Юрію, а ви задумувалися бодай хоч раз про те, що мені, може, теж щось не подобається? Що попри те, що я ще три роки наперед перед Юлією Володимирівною задекларував своє бажання і намір іти у президенти, мені, можливо, теж не сподобалося, що хтось десь якийсь мій однофамілець, із моїми ініціалами стає на моєму шляху? Але чи я бодай хоч один раз заїкнувся комусь про те, що мені це не до вподоби? Здається, я цього не говорив. А знаєте чому? Тому що як майбутній гарант Конституції я визнаю конституційне право кожного громадянина балотуватися і висуватися на будь-яку посаду в цій державі незалежно від того, подобається мені його прізвище чи не подобається. Дякую.

 

Павленко

Я це право ваше не заперечую.

 

Чаплига

Можна, я задам питання? Ви визнаєте моє конституційне право мені стояти тут разом із вами, подобаюся я вам чи не подобаюся? Просте питання.

 

Василь Голованов

Пане Михайле, яке у вас питання?

 

Чаплига

Ну от тільки що я задав його. Чи визнаєте моє конституційне право стояти на рівних з вами тут?

 

Тимошенко

А чи визнаєте ви моє конституційне право не розмовляти з людиною, з якою мені неприємно і не хочеться розмовляти? Є десятки людей у цьому залі. Люди, звертайтеся, будь ласка. Ви ж теж живі люди. Якщо у когось із вас є питання, питайте. Я готовий відповісти на будь-яке запитання, яке буде задане у конкретній, толерантній, культурній формі. Все, що завгодно. Я обіцяю: я готовий відповісти на будь-яке ваше запитання.

 

Діана Панченко

Спасибі вам, пане Юрію, що прийшли до нас, що пояснили вашу позицію.

 

Павленко

Одне питання до пана Юрія. Тому що його може там далі не бути...

 

Димов

Ви ж депутат. У чому проблема? Чому депутата не поставили проти депутата? Ви б задавали питання скільки вам заманеться.

 

Василь Голованов

Давайте, запитання від Павленка. Депутат теж людина.

 

Павленко

От ми зараз боремося за те, щоб 8-ме Березня збереглося як державне свято і був вихідний день, і був Міжнародним жіночим днем в Україні. Ви як народний депутат знаєте: є проект закону відмінити це свято. Ви проголосуєте за відміну чи за збереження?

 

Тимошенко

Ні. Я вважаю, що це право кожної жінки: визнавати чи не визнавати, святкувати чи не святкувати це свято. Тому я і сказав, що я звертаюся...

 

Павленко

Ні. У Верховній Раді за закон ви будете голосувати? Нам зараз кожен голос важливий.

 

Тимошенко

Ні, я не хочу за це голосувати. Тому що я все життя визнавав це свято і все життя вітав і вітаю свою маму, і буду вітати, поки моя мама жива, із цим святом. Вибачте. Це моє право.

 

Павленко

На один голос більше. Уже перемога.

 

Василь Голованов

Дякую, пане Юрію, за те, що долучилися до нашого ефіру сьогодні. Дякуємо. Михайле, будь ласка, займайте місце у кріслі.

 

Діана Панченко

"Чи продавали ви коли-небудь свій голос?" Про це ми запитували вас у рамках інтерактиву. Отже, побачимо, які результати. 4 відсотки нашої аудиторії відповіли і чесно зізналися: "Так, було таке. Продавали свій голос". Решта: 96 – кажуть, що ні. Спасибі усім, хто голосував.


Подписывайся на NEWSONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.