Слухати
Слухати

Новак пояснив, чому в Україні знецінюється нацвалюта

29.08.2016
Screenshot_10

В Україні продовжує знецінюватися національна валюта, незважаючи на те, що за всіма показниками, вона повинна зростати. Про це в ефірі телеканалу NewsOne розповів голова комітету економістів України Андрій Новак.

"На курс будь-якої грошової одиниці не впливає те, яка зараз пора року. На курс впливає валютний баланс. Ну і три фактори, які в Україні вже більше року позитивні. Зокрема, зовнішньоекономічний торговий баланс експортно-імпортний - зараз він у нас плюс мільярд з гаком доларів, платіжний баланс, який крім торгівлі враховує прямі фінансові потоки приплив-відтік валюти - він у також нас плюсовий, майже мільярд доларів. Ну і третє - це держборг", - пояснив експерт.

При цьому він підкреслив, що в даний час в Україні є четвертий, додатковий фактор: "В поточному році більшість українців через падіння рівня доходів відпочивали не за кордоном, а в Україні. Для цього їм потрібні були гривні і люди здавали свої валютні заощадження, щоб отримати гривні ... У нас є всі можливості не тільки для стабільної нацвалюти, але і для її зростання".

Разом з тим Новак зазначив, що український уряд і керівництво Національного банку України вирішили піти шляхом попереднього Кабміну.
"Девальвація - це штучний процес, який реалізує уряд і НБУ. Питання в тому, для чого вони це роблять. Мабуть НБУ вирішило піти старим шляхом, коли через девальвацію вирішуються два питання - наповнення державного та місцевих бюджетів через інфляційний ефект, який слідує за девальвацією. І задоволення апетитів фінансово-промислових груп, які орієнтуються на експорті", - пояснив експерт.

За його словами, найреальнішим курсом є 27 гривень за долар, тобто той курс, який закладений в Держбюджеті.

Як повідомляв NewsOne, в Національному банку України відбулася презентація пам'ятних банкнот номінальною вартістю 20 гривень.