Прямой эфир

Речь Владимира Зеленского на инаугурации. Полный текст и видео

Размещено: 20.05.2019
Владимир Зеленский. Фото: apimages

Президент Украины Владимир Зеленский официально вступил в должность сегодня, 20 мая. Он произнес свою речь на торжественной церемонии инаугурации в Верховной Раде.

Перед словами новоизбранного президента выступали глава ЦИК Татьяна Слипачук и руководитель Конституционного суда Наталья Шаптала. Они объяснили, что нет никаких препятствий для нового президента. Зеленский прочитал присягу и подписал ее текст, после чего ему вручили официальные символы главы государства - удостоверение президента, значок президента, гербовую печать и булаву.

После этого Зеленский получил возможность обратиться к украинцам. Спикер парламента Андрей Парубий представил гаранта Конституции Украины и Зеленский начал свою речь:

"Дорогі українці. Після перемоги на виборах мій шестирічний син сказав - пап, я по телевізору бачив, кажуть, що Зеленський президент. Виходить, що я теж президент? І тоді це прозвучало як жарт дитячий. Але згодом я зрозумів, що насправді це істина.

Тому що кожен із нас президент. Не 73 відсотки, які за мене голосували. А всі 100% українців. Це не моя, це наша спільна перемога. І це наш спільний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність. І щойно не тільки я приймав присягу. Кожен з нас поклав руку на Конституцію і кожен з нас присягнув на вірність Україні.

Уявіть собі гучні заголовки "президент не платить податки, президент на підпитку промчав на червоне світло, президент потихеньку краде, бо ж всі так роблять". Ви згодні, що це ганьба. Ось що маю я на увазі, коли кажу, що кожен із нас президент.

Бо сьогодні кожен з нас несе відповідальність за Україну, яку ми залишаємо своїм дітям. Кожен з нас на своєму місці зможе зробити усе для розвитку України. Європейська країна починається з кожного. Так, ми обрали шлях до Європи. Але Європа не десь там, Європа, вона ось тут (показує собі на голову - ред.). І коли Європа буде ось тут (знов показує на скроню - ред.), вона буде ось тут (показує на залу - ред.), вона буде в Україні.

І це наша спільна мрія. Але у нас є і спільний біль. Кожен з нас загинув на Донбасі. Кожного дня ми втрачаємо кожного з нас. І кожен з нас - переселенець. Ті, хто втратив власний дім, и ті, хто відчинив двері власного дому, розділивши цей біль. І кожен з нас заробітчанин. Так.

Ті, хто не знайшов себе вдома, а знайшов заробіток на чужині. Ті, хто в боротьбі із бідністю, змушений втрачати власну гідність. Але ми все це подолаємо. Бо кожен з нас українець.

Ми всі українці. Не існує більших чи менших, правильних чи неправильних.  Всі. Від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Сімферополя, у Львові, Харкові, у Донецьку, Дніпрі і Одесі. Ми всі українці.

[see_also]

Инаугурация новоизбранного президента Владимира Зеленского. Онлайн-трансляция

[/see_also]

І ми маємо будити єдині. Адже тільки тоді ми сильні. І сьогодні я звертаюсь до усіх українців у світі. Нас 65 мільйонів. Так, не дивуйтесь. Нас 65 млн. Тих, кого народила Українська земля. Українці в Європі і Азії, в північній та південній Америці, в Австралії і Африці. Я звертаюсь до всіх українців на планеті. Ви нам дуже потрібні, усім.

Хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну я з радістю надам українське громадянство.

Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас. Сувенірів із-за кордону не потрібно. Привезіть, будь ласка, нам свої знання. Свій досвід і ментальні цінності. Все це допоможе нам почати нову епоху.

Скептики скажуть що це фантастика і неможливо. А може це і є наша національна ідея. Об'єднавшись зробити неможливе. Всупереч усьому.

Згадайте, будь ласка, збірну Ісландії з футболу на Чемпіонаті Європи. Коли дантист, режисер, пілот, студент і прибиральник билися і захищали честь своєї країни. І зробили це, хоча ніхто не вірив.

І це наш шлях. Ми повинні статі ісландцями у футболі, ізраїльтянами в обороні рідної землі, японцями у технологіях, швейцарцями в умінні щасливо жити один з одним, незважаючи на будь які розбіжності.

І наше найперше завдання припинення вогню на Донбасі.

Мене часто питали, а на що ви готові заради припинення вогню. Дивне питання. А на що готові ви, українці заради життя близьких вам людей. На що? Можу запевнити, задля того, щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все. Я точно не боюсь приймати складні рішення, я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги, і якщо буде треба, я без вагань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. Не втрачаючи наші території. Ніколи.

Історія несправедлива, це правда. Не ми почали цю війну. Не ми почали, але нам цю війну закінчувати. І ми готові.

Готові до діалогу, але (Зеленский перешел на русский язык - ред.)я уверен, что первым шагом для начала этого диалога станет возвращение всех украинских пленных.

(Знов перейшов на українську мову - ред.)  Наш наступний виклик це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, це формулювання не зовсім коректним. Бо неможливо втратити те, що і так наше по праву. І Крим, і Донбас - це українська земля. Де ми втратили не тільки території, ми втратили найголовніше - це людей.

(Переходит на русский язык - ред.) И сегодня мы просто должны, я уверен, они нас слышат, возвращать их сознание. Мы потеряли их сознание. За эти годы власть не сделала ничего, чтобы они чувствовали себя украинцами. Они не чужие, (знов перейшов на українську мову - ред.) , вони наші - українці.

Вони розуміють українську мову, да. Дуже дякую, дякую що ви продовжуєте ділити людей пан Ляшко.

Бо хочу сказати, так, ми всі українці, де би ми не жили. Бо українець це не в паспорті, це тут, в серці.

 Я точно це знаю, знаю від бійців, які захищають Україну, наших героїв, як україномовних, так і русскоговорящих. Не буває сильної армії там, де влада не поважає людей, які віддають життя за країну кожного дня. Я зроблю все аби ви відчували повагу. Це гідне, а головне стабільне фінансове забезпечення. Це ваші житлові умови. Законні відпустки після виконання бойових завдань. Відпочинок для вас і ваших родин. Потрібно не розповідати про стандарти НАТО, а творити їх.

Безумовно, окрім війни є ще дуже багато бід, які роблять українців нещасливими. Це шокуючі тарифи, принижуючі зарплати і пенсії, болючі ціни і неіснуючі робочі місця. Це медицина, про покращення якої говорять здебільшого ті, хто ніколи не лежав з дитиною у звичайній лікарні.

Це міфічні українські дороги, які будуються і ремонтуються тільки у чийсь бурхливій уяві.

Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом. "Уряд не вирішує наших проблем, уряд і є нашою проблемою".

Це просто цитата. Я не розумію наш уряд , який тільки розводить руками і каже - ми нічого не можемо зробити. Це неправда. Можете.

Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління. А не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять.

І моє обрання доводить, громадяни втомились від досвідчених, системних, надутих політиків, які за 28 років створили країну можливостей, можливостей відкатів, потоків, деребанів.

Ми збудуємо країну інших можливостей. Де всі рівні перед законом. Де є чесні і прозорі правила гри, одні для всіх. А для цього до влади повинні прийти люди, які будуть служити народу.

Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх зображень. Не було, будь ласка, моїх портретів. Бо президент не ікона. Не ідол. Президент - це не портрет.

Повісьте туди фотографії своїх дітей. І перед кожним рішенням дивіться їм в очі.

Я можу ще багато чого сказати, але українці хочуть не слів, а дії.

Тож. Шановні депутати. Ви призначили самі інавгурацію в понеділок, в робочій день, я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде, будемо з вами працювати.

А тому я вас дуже прошу прийняти закон про скасування депутатської недоторканості, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчій кодекс і зробіть, будь ласка, відкриті списки. А також, я прошу вас, звільнити з посад голову Служби безпеки України, генерального прокурора України, міністра оборони України.

І це далеко не все, що ви можете зробити. Але для початку достатньо. У вас на це буде два місяці. Зробіть це і повісте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори.

Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання.

Слава Україні!

Дякую вам. І на останок, дуже коротко. Дорогий народе, протягом свого життя я намагався робити все, щоб українці посміхалися. Це я відчував серцем. Це була не тільки моя робота, це була місія. Наступні п'ять років я зроблю все, щоб ви не плакали, українці. Дякую".

Источник: newsone.ua

Подписывайся на NEWSONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.

Загрузка...