Нацсовет проигнорировал решение суда и вновь оштрафовал NEWSONE: заявление телеканала

Размещено: 28.02.2020
Нацсовет проигнорировал решение суда и вновь оштрафовал NEWSONE: заявление телеканала Телеканал NEWSONE. Фото: newsone.ua

27 лютого 2020 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в черговий раз продемонструвала правовий нігілізм та неповагу до судової системи. В цей день Національною радою знову було притягнуто до відповідальності у вигляді накладення санкцій: "оголошення  попередження" та "стягнення штрафу", телеканал NEWSONE.

Дане рішення було винесено всупереч наявному судовому рішенню, яким призначення перевірки Національною радою визнано незаконним. Саме виходячи із засад справедливості та верховенства права телеканал просив у зв’язку з цим перенести засідання Національної ради – до розгляду апеляційної скарги Нацради на дане рішення. Але, всупереч судовому рішенню та закону розгляд питання не перенесли. Під час засідання Нацради один із її членів так і висловився – не можемо переносити, бо суди можуть прийняти інші рішення на користь телемовника, тому маємо карати. Такий собі волюнтаризм та намагання залякати не тільки телеканал NEWSONE – а і інших мовників: дивіться, мовляв, що може бути, якщо ви транслюватимете в телеетері точки зору, відмінні від тих, які нам подобаються. Нацрада вчергове продемонструвала, що вона є каральним органом, який діє поза межами закону, ігнорує рішення судів, що не на їх користь, та діє виключно із власних уявлень членів Нацради про реалізацію владних повноважень. Обмеження законом, встановлені статтею 19 Конституції України, здається, не для них писані.

Рішення про покарання приймалося Нацрадою знову на підставі так званих "висновків" так званої "Незалежної медійної ради", що є звичайним "клубом по інтересам" зграйки утриманців, які існують на кошти іноземних спонсорів. Вони навіть не зареєстровані згідно українського законодавства. Незважаючи на судові рішення, якими ці "висновки" визнаються оціночними судженнями окремих людей, а не експертними висновками – Нацрада вперто продовжує називати їх експертами. При цьому дійсно експертний висновок поважної наукової інституції – Інституту держави і права ім.Корецького, Нацрада просто не прийняла до уваги, ніби-то і не було його. Також члени Нацради вдали, що у матеріалах справи немає авторського договору на створення телепередачі, згідно якого та відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" у таких випадках вся відповідальність покладається на автора телепередачі. Але ж мета прийняття рішення була інша: ще раз демонстративно та цинічно покарати телеканал. За свободу думки та слова, за висловлювання в етері політиків, громадських діячів, блогерів та журналістів, які мають різні думки, які дуже часто не співпадають із світоглядом членів Національної ради. Більшовистський підхід у діяльності даного карального органу став нормою – караюча булава формально-законного підходу працює вибірково та є слухняною іграшкою в руках певних політичних кіл. Що і було продемонстровано 27 лютого 2020 року.


Подписывайся на NEWSONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.