Слухати
Слухати

"Наслідки" з Орловською та Головановим: Подія тижня для вас - введення мовних квот чи звіт Луценка? (26.05)

27.05.2017

У студії NewsOne обговорили звіт генпрокурора Луценко.

Зокрема, Луценко розповів, що співробітники Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро за рік повернули до державного бюджету 52 млрд грн. "Нова прокуратура приносила щодня до державного бюджету 142 млн грн. За рік український бюджет за рахунок діяльності ГПУ і НАБУ повернув до держбюджету 52 млрд грн при річному бюджеті ГПУ в 5 млрд", - зазначив він.

Також за рік Генеральна прокуратура передала в суд 1191 справу щодо кримінальних корупційних правопорушень. "Спільними зусиллями правоохоронців вдалося скоротити на 15- 20% кількість грабежів, розбоїв, інших злочинів, які хвилюють звичайних людей", - зазначив він.

Юрій Луценко заявив про те, що "тітушок", які влаштували масові заворушення в Дніпрі на 9 травня, організували в штабі "Оппоблока". "Тепер ми точно знаємо, хто організовував і інструктував цих "тітушок". І, пане голово "Опозиційного блоку", у мене погані новини: вони всі інструктувалися, організовувалися і фінансувалися у вашому штабі в Дніпропетровській області особисто паном Вілкулом та паном Колесніком", - заявив Луценко.

Також ішлося про мовні квоти на телебаченні в Україні.

Народні депутати під час засідання у вівторок, 23 травня, підтримали законопроект про введення україномовних квот на телебаченні.

У документі зазначається, що після його прийняття телеканали повинні будуть виводити в ефір 75% україномовного контенту в часовому проміжку між 7:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Водночас для телеканалів на місцях передбачена квота в 50% для передач і фільмів державною мовою в тих же проміжках часу.

Варто підкреслити, що квота не буде поширюватися на радянські фільми, які будуть повинні супроводжуватися українськими субтитрами. При цьому озвучувати українською потрібно буде всі фільми, зняті після 1 серпня 1991 року.

Президент Петро Порошенко заявив, що поставить свій підпис під законом про введення україномовних квот на телебаченні.

Крім цього, прокоментували пенсійну реформу в Україні, різку заяву депутата Берези щодо проросійських сил в Україні.

Гості програми "Наслідки" зі Світланою Орловською - народні депутати Олексій Мушак від фракції "Блок Петра Порошенко" і Андрій Лозовий від фракції "Радикальна партія".


Loading...