Слухати
Слухати

Надія Савченко vs Костянтин Матейченко в "Дуелі" з Миколою Вереснем (15.06)

16.06.2017

В ході дискусій торкнулися теми реінтеграції Донбасу і заяви Олександра Турчинова про необхідність змінити статус АТО.

Україна повинна завершити антитерористичну операцію і перейти на новий формат захисту країни від російської агресії, вважає глава РНБО. За словами Турчинова, настав час перейти на новий формат, який дозволяє ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, які Росія застосовує проти нашої країни.

"Прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, а чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їх звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право застосовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ", - заявив Турчинов.

Крім цього він висловив переконання, що в зоні протистояння необхідно створити постійно діючий оперативний штаб з широкими повноваженнями, для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

На думку Савченко, новий статус АТО не дозволить закінчити війну. "Це потрібно було робити чотири роки тому, коли вистачало розміщених військ в Криму, і військових не 5 тисяч, як влада стверджувала, а 70 тисяч. Тому зараз говорити про те, щоб щось міняти ... Може, вони хочуть змінити саму документацію, щоб потім в Гаазі можна було довести вину агресора, але змінити де-факто і де-юре - це різні речі", - заявила вона.

Також ішлося про можливе надання летальної зброї Україні, зустріч Петра Порошенка з Дональдом Трампом, виступ головного військового прокурора Матіоса проти відкриття е-декларацій військових прокурорів, роботу Ради.

Гості програми "Дуель" з Миколою Вереснем - народні депутати Надія Савченко, позафракційний і Костянтин Матейченко від фракції "Народний фронт".

Подписывайся на NewsONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.

Loading...