Слухати
Слухати

Клімкін розповів про нову роль ОБСЄ у вирішенні конфлікту на Донбасі

11.05.2016

На переговорах у Берліні за участі глав МЗС країн "нормандської четвірки" українська сторона запропонувала новий план із врегулюванню конфлікту на Донбасі за участю ОБСЄ.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Інтерфакс-Україна.

Зокрема пропонується, щоб співробітників місії ОБСЄ було розміщено вздовж кордону з Росією.

"Ми запропонували триступеневий план, який містить організацію низки баз для СММ, з яких можна буде контролювати кордон, забезпечення розміщення відповідного обладнання, щоб контролювати точки ризику, зокрема, автомобільні дороги та залізницю, і, звичайно, розмістити співробітників ОБСЄ на пунктах пропуску з нашого боку, а також деякі інші деталі", - зазначив він.

Міністр підкреслив, що моніторинг кордону є ключовим питанням.

"Ми у співпраці з ОБСЄ вважаємо, що це має ... перебити постійний трафік регулярних військ, найманців, військової техніки, боєприпасів, що йде з території Росії, оскільки без цього говорити про подальший політичний процес, включаючи підготовку виборів, абсолютно неможливо. І ми домовилися, що СММ на основі своїх пропозицій, на основі наших пропозицій пропрацює можливість того, що буде зроблено за низкою конкретних моментів, включаючи розведення, включаючи ефективний контроль. Я дуже сподіваюся, що нам вдасться отримати прогрес - поки що такого, на жаль, не спостерігається - в доступі місії до Донбасу і головне - до моніторингу кордону", - підсумував Клімкін.

Як повідомляв NewsOne, під час зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні сторонам не вдалося досягти прогресу з питання проведення виборів на Донбасі.

Loading...