Слухати
Слухати

ГПУ вручила підозру командуючому Чорноморським флотом РФ

22.04.2016

Головна військова прокуратура України оголосила про вручення підозри командувачу Чорноморським флотом Російської Федерації віце-адміралу Олександру Вітко.

Він звинувачується в скоєнні особливо тяжких злочинів проти України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури України.

Офіційна підозра була вручена за місцем перебування Вітко в місті Севастополі кур'єрською службою міжнародної доставки "DIMEX".

"Командувач ЧФ ЗС РФ обгрунтовано підозрюється в тому, що в період з 20.02.2014 по 21.03.2014 умисно вчинив злочинні дії з метою зміни меж території та державного кордону України; підбурював до скоєння державної зради; організував вчинення дій, спрямованих на пошкодження об'єктів, що мають важливе оборонне значення; спланував, підготував і взяв безпосередню участь у веденні агресивної війни проти України (ч. 3 ст. 110; ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111; ч. 3 ст. 27 ст. 113; ч . 2 ст. 28 ч. ч. 1, 2 ст. 437 КК України) ", - сказано в повідомленні.

За словами представників ГПУ, глава російського Чорноморського флоту, виконуючи відведену йому вищим керівництвом РФ роль в скоєнні злочинів, з підлеглими військами здійснив військову окупацію, а також подальшу анексію території Кримського півострова.

Подібні дії командувача ЧФ ЗС РФ призвели до заподіяння збитків у вигляді втрати всіх об'єктів державної власності загальною попередньою вартістю 1 трильйон 80 мільярдів 352 мільйони гривень.

Вітко викликали на допит в ГПУ на 25 квітня.

Як повідомляв NewsOne раніше, начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що ГПУ відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу призупинила досудове слідство щодо колишнього глави Служби безпеки України Олександра Якименка, колишнього глави ГПУ Віктора Пшонки, його колишнього заступника Рената Кузьміна та екс-глави Національного банку України Ігоря Соркіна.

Подписывайся на канал NewsONE в Youtube. Смотри первым самые важные новости.
Loading...