Слухати
Слухати

Fitch підтвердило рейтинг "Нафтогазу" на рівні ССС

25.04.2016

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента НАК "Нафтогаз України" в іноземній і національній валюті на рівні CCC.

"Рейтинги "Нафтогазу" відображають його тісні зв'язки з Україною (рейтинг ССС, - ред.), його єдиним акціонером. Також вони показують слабкий фінансовий стан компанії, котрий поступово покращується, а також її залежність від політичних і юридичних ризиків", - цитує дані агентства Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними Fitch Ratings, Україна в минулому році продовжувала підтримувати компанію за допомогою нарощування статутного капіталу для покриття розриву між імпортними цінами на газ і внутрішніми регульованими цінами на газ для населення і теплокомуненерго, одначе дефіцит компанії значно знизився.

За словам експертів, у рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом з 2017 року дефіцит "Нафтогазу" має бути ліквідований завдяки лібералізації цін, проте представники агентства вказують, що з політичних причин уряд відклав рішення про подальше підвищення тарифів на газ від 1 квітня до 75% паритету.

"Ми чекаємо, що держава й далі підтримуватиме компанію, наприклад, шляхом надання допомоги в рефінансуванні боргового портфеля. Значна частина боргового портфеля "Нафтогазу" представлена внутрішніми банками і гарантується державою", - підкреслили в Fitch.

Разом з тим було наголошено, що судові розгляди між "Нафтогазом" та "Газпромом" створюють юридичні ризики для НАК та ймовірність переривання транзиту і/або постачань.

В Fitch сподіваються, що в поточному році обсяг транзиту російського газу залишиться на рівні, близькому до рівня 2015 року, - 67 мільярдів куб. м, що принесе "Нафтогазу" 2 мільярди доларів.

"Середня ціна імпорту газу в Україну в поточному році буде нижча за 200 доларів за 1000 куб. м порівняно з 228 доларами за 1000 куб. м в четвертому кварталі 2015 року, проте в майбутньому імпорт, ймовірно, дорожчатиме разом з цінами на нафту", - прогнозують експерти.

Також вони звертають увагу на слабку ліквідність "Нафтогазу України" - на кінець 2015 року його вільні грошові залишки становили 1,7 мільярдів гривень порівняно з короткостроковим боргом 15,5 мільярдів.

Подписывайся на NewsONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.
Loading...