Слухати
Слухати

Депутати Європарламенту вимагають негайного звільнення Савченко

14.04.2016

Депутати Європейського парламенту написали листа президенту Російської Федерації Володимиру Путіну, в якому призвали російського лідера негайно звільнити українку Надію Савченко з в’язниці.

За словами евродепутатів, президент РФ несе особисту відповідальність за стан здоров’я українки, пише УНІАН.

"Ми зазначаємо, що це Ви, хто буде особисто і безпосередньо відповідальним за запобігання трагічного результату, перш ніж буде занадто пізно. Ми закликаємо вас продемонстувати належну повагу до своїх власних зобов'язань і негайно та беззастережно звільнити Савченко, а також Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших громадян України, які незаконно перебувають у полоні в Росії", - йдеться в листі, ініційованому віце-президентом групи лібералів та демократів Пятрасом Ауштрявічюсом (Литва).

Євродепутати висловили стурбованість вкрай нестійким станом здоров'я Савченко, особливо після відновлення сухого голодування:

"Ми підкреслюємо нашу рішучість продовжувати привертати увагу громадськості до справи. Разом с тим ми звертаємо вашу увагу на великий інтерес, який проявляє європейське суспільство до справи Савченко, а також іміджу російського уряду за кордоном, шкоди якому завдає несправедливий і незаконний процес".

За словами авторів листа, звільнення громадян України є одним з необхідних кроків на шляху до можливої нормалізації відносин між Європейським Союзом та Росією.

При цьому політики висловили рішучий протест з приводу судового розгляду справи Савченко:

"Ми ніколи не визнаємо вирок українки, адже він є незаконним і сфабрикованим. Ми рішуче критикуємо політично оркестроване ганебне рішення російського суду і закликаємо РФ припинити порушення міжнародного гуманітарного права, зокрема, третьої Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про поводження з військовополоненими".

Окрім того депутати нагадали, що Росія в рамках Мінських домовленостей погодилася на обмін всіх заручників і незаконно затриманих осіб за принципом "всіх на всіх" і закликали до його повного виконання.

Варто зазначити, що документ підписали 46 депутатів Європарламенту.

Loading...