Слухати
Слухати

"20/22" з Литвиненко та Ярошенком: Чи плануєте ви робити біометричний паспорт? (17.05)

18.05.2017

Політики разом з експертами обговорили підписання рішення про лібералізацію візового режиму між Україною і ЄС.

У Європейському парламенті в середу, 17 травня, підписали законодавчий акт про надання Україні безвізового режиму з ЄС. Безвізовий режим для України запрацює на 21 день після публікації в офіційному журналі ЄС - 11 червня.

Президент України Петро Порошенко назвав підписання документа про введення безвізового режиму між Україною та ЄС історичним днем.

"Це історичний день для України і для Євросоюзу. Україна повертається в європейську сім'ю, Україна попрощалася з Російською імперією і Радянським Союзом. Україна продовжить реформування, тільки для безвіза ми провели 144 реформи і готові продовжити цей процес ... Завжди вважав, що війна не є приводом, щоб затягувати з реформами. Я високо ціную підтримку Європарламенту на нашому шляху", - зазначив він.

Також ішлося про проект пенсійної реформи.

Після проведення пенсійної реформи вік виходу на пенсію в Україні залишиться на рівні 60 років, проте для цього потрібно буде мати 25 років страхового стажу. Крім цього реформа передбачає можливість "докупити" стаж: "Якщо ти не маєш кількох років до 25 років страхового стажу і не досяг 60 років, то ти можеш це компенсувати шляхом внесків до пенсійного фонду", - зазначив Гройсман.

Крім цього, обговорили перспективу розгляду в Раді законопроектів, пов'язаних з діяльністю церкви.

Гості програми "20/22" з Юлією Литвиненко та Вадимом Ярошенком - народні депутати Олександр Кодола від фракції "Народний фронт" і Олег Купрієнко від фракції "Радикальна партія". Гість альтернативної студії - політолог Віктор Таран.


Loading...