Київська міська державна адміністрація офіційно закрила будівлю Київради для проведення ремонтних робіт   Американський журналіст Саймон Островський вже на свободі та їде до Донецька   Антитерористична операція на сході України триватиме у кілька етапів, перший уже завершений, - РНБО   Керівники шести телеканалів звернулися до в.о. президента Олександра Турчинова з проханням надати охорону їхнім співробітникам   Ополченці захопили порожній дитсадок у Слов'янську – Дмитро Тимчук   Україна дала Росії 48 годин для роз’яснення цілей та місць проведення навчань поблизу українського кордону      

Найстаріше судно вирушило до Австралії

 
19 жовтня 2013

Найдавніше у світі судно вирушило в завершальну мандрівку. Корабель 19-го століття від берегів Великої Британії помандрував до Австралії.

 

Цей кліпер збудували 1864-го року й охрестили «Містом Аделаїдою».  Корабель перевозив мігрантів до південної Австралії.  З 1920-х років носив назву «Карік».

 

Найстаріший кліпер проводжав в останню путь найповажніший за віком представник королівської родини – принц Філіп герцог Единбурзький.

 

Йому довірили честь, за давнім звичаєм, перейменувати судно. Для цього у спеціальній урні спалили написане на папері попереднє ім’я корабля.

 

Моряки вважають, що перейменування задобрить богів морів і чотирьох вітрів, і корабель безпечно дістанеться пункту призначення. Принц їм повірив і урочисто заявив:

 

Принц Філіп:

«Я проголошую, що віднині цей корабель називатиметься  «Аделаїда».  Сподіваюсь, вона матиме довгу й успішну кар’єру у своїй реінкарнації».

 

Давній корабель повинен приплисти на заслужений відпочинок в Австралію у травні наступного року. На пенсії не відпочиватиме – дивуватиме і тішитиме відвідувачів живого музею на воді.

 

Автор: Ірина Іванова  

Редактор: Роман Кібальник


Сортувати за:
датами    
популярності    
captcha
Символів залишилось: 1000