Експорт агропродукції до ЄС може принести Україні 340 млн євро на рік , - експерти На в'їздах до Миколаєва встановлено 6 блокпостів Яценюк пообіцяв закріпити спеціальний статус для російської мови Військові повернули два БМД, захоплених сепаратистами у Краматорську 16 квітня Президент Росії Володимир Путін провів оперативну нараду з постійними членами Ради Безпеки по Україні Активна фаза антитерористичної операції призупиняється через свята, – СБУ Громадська палата Росії пропонує ввести санкції щодо українських державних і громадських діячів, у закликах яких наявна дискримінація російськомовних Cепаратисти Слов'янська зізналися, що утримують у себе мера міста Нелю Штепу Росія вимагає, щоб спершу був роззброєний «Правий сектор»

Найстаріше судно вирушило до Австралії

 
19 жовтня 2013

Найдавніше у світі судно вирушило в завершальну мандрівку. Корабель 19-го століття від берегів Великої Британії помандрував до Австралії.

 

Цей кліпер збудували 1864-го року й охрестили «Містом Аделаїдою».  Корабель перевозив мігрантів до південної Австралії.  З 1920-х років носив назву «Карік».

 

Найстаріший кліпер проводжав в останню путь найповажніший за віком представник королівської родини – принц Філіп герцог Единбурзький.

 

Йому довірили честь, за давнім звичаєм, перейменувати судно. Для цього у спеціальній урні спалили написане на папері попереднє ім’я корабля.

 

Моряки вважають, що перейменування задобрить богів морів і чотирьох вітрів, і корабель безпечно дістанеться пункту призначення. Принц їм повірив і урочисто заявив:

 

Принц Філіп:

«Я проголошую, що віднині цей корабель називатиметься  «Аделаїда».  Сподіваюсь, вона матиме довгу й успішну кар’єру у своїй реінкарнації».

 

Давній корабель повинен приплисти на заслужений відпочинок в Австралію у травні наступного року. На пенсії не відпочиватиме – дивуватиме і тішитиме відвідувачів живого музею на воді.

 

Автор: Ірина Іванова  

Редактор: Роман Кібальник


Сортувати за:
датами    
популярності    
captcha
Символів залишилось: 1000